af tot macabere ruïnes Zwaarddansen hoogtepunt van festival Folk on the Schelde Camera's als spion aan grens van't Hoff Hulst wil af van korting op bouwgrond Expositie vilt en keramiek z PZC Dinsdag 6 mei 2008 23 HULST - Het college van burgemees ter en wethouders van Hulst wil af van de kortingsregeling voor grond op het bedrijventerrein Hoek en Bosch in Kloosterzande. De gemeenteraad besloot eerder om twee aspirant-kopers vijf euro per vierkante meter korting te ge ven omdat ze meer dan een hecta re van de uitbreiding van Hoek en Bosch afnemen. Op die manier houdt de gemeente volgens het college echter bijna geen geld over aan dit exploitatie plan. Daarom stellen B en W voor de kortingsregeling af te schaffen als de voorgenomen verkoop aan de huidige aspirant-kopers niet doorgaat. Een van de twee kavels is vrijwel zeker verkocht aan transportbe drijf Tieleman, dat daar het bedrijf wil uitbreiden. De verkoop van het andere stuk grond ,is volgens het coUegé^hó^foridditïeKjkv n :rJ Dansgroepen uit Litouwen, Slovenië en Zeeland treden op. door Wout Bareman TERNEUZEN - Eén van de hoogte punten van het volksdansfestival Folk on the Schelde van de stich ting Folkart Zeeuws-Vlaanderen, dat woensdag begint en tweede pinksterdag wordt afgesloten, is on tegenzeggelijk het zwaarddansen. Het was in de vijftiende en zestien de eeuw een bijzondere vorm van volksvermaak in het zuiden van Zeeuws-Vlaanderen en Vlaande ren. De zwaarddansen werden vooral uitgevoerd in Axel, Zuiddor- pe, Aardenburg, Beoostenblije, Eeklo, Gent, Sint-Niklaas, Moerbe- ke Waas en natuurlijk ook in ste den als Gent en Antwerpen. Zater dag ïo mei wordt het wat vergeten stükj föHcl dré 'in fëïn'ëltééh monstreerd door zwaarddansers uit Sint-Gillis-Waas. Die dag wordt het festival, dat dan eigenlijk al drie dagen achter de rug heeft, officieel geopend in De Grote Kerk met optredens van groepen uit België, Litouwen, Slo venië en twee Zeeuwse groepen: Hava Naguila uit Vogelwaarde en Ons Boeregoed uit Kruiningen. De ambassades van Litouwen en Slo venië sturen vertegenwoordigers naar de opening. De groepen Sietu- va uit Litouwen en Iskraemeco uit Slovenië werken woensdag om tien uur al mee aan een senioren- dansdag in 't Meulengat in Sluiskil en verzorgen 's middags een optre den. 's Avonds is er een cultuur- R* Woensdag begint in Terneuzen het volksdansfestival Folk on the Schelde. Een van de hoogtepun ten van het programma is een de monstratie zwaarddansen. !J :3~' wisseling met regionale drankjes, hapjes en muziek uit de verschil lende landen. Vrijdagavond om zeven uur is er een concert van de Slovenen en Li touwers op de Markt, gevolgd door een optreden van de orkes ten in Porgy 8c Bess. Na de offi ciële opening, zaterdagochtend, verplaatsen de tweehonderd dan sers en muzikanten zich naar de Markt voor een groot Erfgoedfeest met dans, muziek, sport, spel en klederdrachten. Het feest begint om twee uur. 's Avonds om acht uur vindt in 't Meulengat een gala voorstelling plaats met na afloop een folkbal. Maandag, de slotdag, begint met workshops Internatio nale Dans in 't Meulengat en 's middags om twee uur wordt Folk on the Schelde afgesloten met optredens op de Markt. De or ganisatie zoekt nog enkele gastge zinnen voor dansers uit-Stötfèhiê. Ook bruikbaar voor het opsporen van beboete drugstoeristen. door Wout Bareman TERNEUZEN - Burgemeester Jan Lo- nink van Terneuzen wil inspelen op plannen van de politie om in 2011 geavanceerde camera's te plaatsen aan de grens met België en Duitsland. Ze zijn bedoeld om kentekens te screenen van auto's, die het land binnenkomen. De camera's maken het de politie gemakkelijker bij de opsporing van gestolen auto's, criminelen en illegale vreemdelingen. Maar via de aangesloten databanken is ook te traceren of autobezitters nog een boete hebben uitstaan. Lo- nink: „Dat is ongetwijfeld bij een aantal Franse en Belgische drugs toeristen het geval. Het nieuwe sys teem kan ons een handje helpen bij hun opsporing." Overigens is de politie in Terneu zen in gesprek met collega's en jus titie in Noord-Frankrijk over de aanpak van drugstoeristen. Twee jaar geleden bereikten de Europese ministers van Justitie al overeen stemming over inning van buiten landse boetes, zodat de boete die Fransen en Belgen in Terneuzen kregen, thuis op de mat valt. WATERLANDKERKJE - In 't Kerkje van Waterlandkerkje is van zater dag 17 tot en met zaterdag 24 mei een expositie van viltwerk en kera miek te zien van de zussen Andrea en Dini Clarisse. De zussen die sa menwerken onder de naam Dua Natura, kiezen niet voor de makke lijkste weg. In plaats van het zach te en soepele merinoswol kiezen ze voor materiaal afkomstig van ei gen schapen of schapen uit de buurt. Deze vaak stugge en harde vacht laat zich moeilijk bewerken. De vilten stoffen worden soms nog nabewerkt tot wandkleden, sjaals en omslagdoeken. De kera miek op de expositie is voorname lijk keramiek van de draaischijf. WO N IN G I N RICH Tl NG Mcte«vüic 15 - HOEK - TsJ.0116- 441235 Tapijt Meubelen Stofferen Gordijnen Vitrage Vouw gord ij ngn Zonwering Vinyl Linoleum Laminaat Houten Vloere Lattenbodems Matrassen *a' Het familiegraf van de familie Verdurmen-van Waesberghe. foto's Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 47