Ze iland PZC I 21 Zaamslag schrapt Stropierock Oostenwind drijft trekvogels naar Breskens 2J £Iiintratuirï Onderzoek naar extra pontje over kanaal decoreer je eigen mok op woensdai j ZEEUWS-VLAANDEREN 30 en 31 27 Boekenmarkt Cadzand in trek Zeeland stond in de middeleeuwen vol met 'mottekastelen' Dinsdag 6 mei 2008 Karakteristiek stukje Doel zou behouden moeten blijven Tip? redtern@pzc.nl Organisatie rockfestival honoreert verzoek van kinderen Herwegh. door Raymond de Frel zaamslag - De eerste editie van het rockfestival Stropierock in Zaamslag gaat zaterdag niet door. De kinderen van de vorige week vrijdag om het leven gebrachte postbode Peter Herwegh vinden een muziekfestijn niet gepast, op de dag dat hij wordt gecremeerd. De Stichting Jongerenactiviteiten Zaamslag (Sjaz) respecteert die wens en zoekt naar een andere da tum voor het festijn. Tot gistermid dag vier uur zette de stichting zich met gemengde gevoelens in om het evenement met vier lokale bands tot een goed einde te breng en. Direct nadat het overlijden van de 56-jarige Herwegh wereldkun dig werd, maakte twijfel zich van de organisatie meester. „Gelukkig riep iemand zaterdag tijdens de be wonersbijeenkomst in De Halle in Axel dat Stropierock moest wor den afgelast. Dat maakte een dis cussie los. Wij hebben het toen aan alle aanwezigen voorgelegd, onder het mom van 'zeg het maar'. De meerderheid zei vol mondig 'door laten gaan'. Juist om dat wij zijn opgericht om iets voor de jeugd, en dus ook de oudere jeugd, op poten te zetten. We zijn daarom ook in overleg met de vere nigingen in ons dorp om meer din gen voor de jongeren boven vijf tien jaar te doen. Op die manier De organisatie van Stropierock stemt in met een verzoek van de kinderen van Peter Herwegh om op de dag van zijn crematie geen festival te houden. willen we meer grip op deze groep krijgen", zegt Sjaz-voorzitter Ferrie Westphaal. Tot gistermiddag vier uur was Sjaz dan ook druk in de weer om het festival op gepaste wijze te laten plaatsvinden. Een toespraak over de ongeregeldheden met jongeren in de koninginnenacht en een mi nuut stilte ter nagedachtenis aan Herwegh waren een vanzelfspre kendheid, net zoals de beloofde in zet van extra politiemensen. „Je kan toch niet alle jeugdigen uit Zaamslag aankijken op dit vreselij ke voorval? We gaan proberen er een vermakelijke avond van te ma ken, al wil ik niet van een feestje spreken. Dit raakt ons ontzettend diep, veel meer dan je in eerste in stantie beseft", zei organisator Bou- dewijn Slager eerst nog. Totdat hij een telefoontje kreeg van de doch ter van Herwegh. Westphaal: „We stoppen ermee. Als je zo'n verzoek krijgt, dan heb je niets anders te doen dan piëteit tonen." Stropierock is tot nog onbekende datum uitgesteld. Toegangskaarten kunnen worden ingeleverd bij De Spar in Zaamslag en café De Grie- te. Vogelliefhebbers vroeg uit de veren om naar vele soorten te turen. door Ronald Verstraten BRESKENS - Sinds het weekeinde staat er een hele horde vogelaars vlakbij de Breskense vuurtoren, op de scheiding van dijk en duin. Ligt die plek gewoonlijk al op het pad van trekvogels, momenteel lijkt de hele vo geltrek vanuit Afrika zich daar samen te bal len. De heersende oostenwind van de laatste tijd is de oorzaak. Die heeft de trekvogels, die anders over een breed Europees front vliegen, naar Zuidwest-Nederland geduwd. Een zuidelijke stroming geeft hen nu een duwtje in de rug, tot ze Breskens moeten kiezen. „Ze kunnen verder naar het noor den door de Westerschelde over te steken", vertelt Pieter Beeke van de vogelwerkgroep Walcheren. „Maar vogels zijn bang van wa ter, dus maken velen een omweg, door de kustlijn van Zeeuws- Vlaanderen te volgen." In dat geval vliegen ze eerst naar het oosten, zoals je dat ter plekke talrijke zwaluwen kunt zien doen, en daarna verder via Bra bant. Een uitgelezen moment om een vogeltrek telling te houden, al vinden die op zich ge durende het hele voorjaar plaats. Dankzij de afgelopen vrije dagen konden veel hobbytellers naar Breskens komen. Ze waren veelal vroeg uit de veren, zoals Beeke, die gisteren al om kwart over vijf op de loca tie present was. Het zijn niet alleen de grote aantallen die de aandacht trekken. „Vanoch tend nog zeven bijeneters gezien. Hele kleur rijke vogels. Verder veel boerenzwaluwen en gierzwaluwen. Het gaat continu door. Ook gele kwikstaarten. En het is ook nog eens heel mooi weer om ze allemaal goed te kunnen bekijken." foto Camile Schelstraete Tientallen vogelaars zijn deze dagen met camera en verrekijker te vinden in Breskens. van 13:00 uur tot 17:00 uur Breda, Terheijdenseweg 296 (Hoek Noordelijke rondweg) Halsteren, Halsterseweg 65a (afslag Bergen op Zoom Noord, 6destoplicht rechts) Koudekerke, Galgeweg 5 (Provincialeweg tussen Vlissingen en Koudekerke) cadzand - De jaarlijkse boeken markt in de kerk in Cadzand heeft ruim tweeduizend euro opge bracht. Deze boekenmarkt is gehouden ten behoeve van het restauratie fonds van de Stichting Behoud Dorpskerk Cadzand. Ondanks het prachtige weer was de belangstel ling voor de overdekte boeken markt groot. Niet alleen inwoners van de gemeente Sluis, maar ook toeristen stonden in de rij om af te rekenen. TERNEUZEN - Op het Kanaal Gent- Temeuzen wordt mogelijk een vierde pontje ingezet. Naast dat van Sluiskil en de pontjes van Ter donk en Langebrugge in de Vlaam se Kanaalzone, worden plannen uitgewerkt voor een extra veer bij Zelzate. Provinciegouverneur André Denys van Oost-Vlaanderen is er voor stander van. „We gaan onderzoe ken of een veerpont voor fietsers haalbaar is als veilig alternatief voor de gevaarlijke kanaalbrug in Zelzate." Fietsers die gebruikma ken van de brug worden vaak met levensgevaarlijke verkeerssituaties geconfronteerd. Bovendien staan vaak grote groepen fietsers te wachten als de brug open staat. Dat gebeurt gemiddeld 24 keer per etmaal. Toen de brug enkele jaren geleden werd opgeknapt, voer er ook een pont. En dat beviel goed.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 45