Zeeland gaan op de muziek, dan is het goed' PZC Dinsdag 6 mei 2008 3 springen. Kimberly: „Iedereen staat maar stil, ik snap er niks van. Het is echt gaaf! Als je maar los kan gaan op de muziek, vinden wij 't goed. Zometeen komen die rappers, dan gaan we echt vooraan staan. Daarna nemen we een duik in de zee." Giechelend: „En als 't zo gezellig blijft, dan gaan we mis schien pas morgenochtend met de eerste boot naar huis." Op 't Arsenaalplein proberen de le den van het jongerenpersbureau bezoekers - en vooral jongeren - een mini-reuzenrad in te lokken om vijf minuten te discussiëren over vrijheid. „Dit moet niet al leen een leuke dag zijn. We willen jongeren ook laten nadenken over waarom deze dag er is", zegt Chris tian Kwakkelaar tijdens een rondje in het rad. Geen makkelijke opga ve: alleen kleine kinderen staan te springen om in het rad te mogen. „Misschien moeten we volgend jaar meer bekende mensen strik ken. Jongeren staan nu eenmaal liever bij het podium", mijmert Pa trick Simons, ook lid van het jon gerenpersbureau. De debattent, even verderop, weet wél jongeren te trekken. Zeker als de leden van The Opposites - die zojuist nog rapten voor een stamp vol Bellamypark - zich mengen in de discussie. Ze praten met oud-politicus Henk Vonhoff en toegestroomde jongeren over vrij heid van meningsuiting. Stellingen over de Deense cartoons over de profeet Mohammed en de film Fit- net van Geert Wilders maken een levendige discussie los. Op het Bellamypark hangt onder tussen een echt festivalsfeertje: Moke laat de gitaren klinken. Het publiek geniet. De één smeert z'n schouders in met zonnebrand crème, de ander droomt in de zon weg op de rockmuziek en de vol gende neemt een slok van nóg een biertje. Even later weet Moke de menigte aan het klappen en sprin gen te krijgen. Bij de ondergaande zon feest de menigte verder met de Zeeuwse bluesband luke Joints. Ze laten - onder leiding van gast- bandlid Jan Akkerman - geweldig gitaarspel horen. Gare du Nord en The BossHoss sluiten het bevrij dingsfestival af Overal blije gezichten. Behalve dan enkele restauranthouders aan de Nieuwe Dijk. Zij balen van de gemeentelijke regels, die hen ver plichten alle dranken in plastic be kers te schenken. „Het onverstand zegeviert", zegt Willem Houtman, eigenaar van Sans Etoile. „Er is nog nooit iets misgegaan." Frank van Iersel, organisator van het festival, is tevreden over de dag, die nagenoeg zonder ongere geldheden verloopt. „Het is een mooie dag. Hartstikke druk. We hadden niet het budget om echt bekende namen te programmeren. Dat is jammer, want een grote naam geeft toch iets extra's. Maar je ziet: het loopt toch wel vol. Dit is Vlissingen op z'n best." Video en foto's op www.pzc.nl Op het Arsenaalplein kon vijf minuten over vrijheid worden gediscussieerd in een mini-reuzenrad. Dj Ferry Corsten opende dit jaar het Bevrijdingsfestival op het Bellamypark. foto's Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 3