Hardlopen houdt O'Sullivan op de been NIEUWS GETIPT VOOR U Een uniek bordje met je naam erop! :amilie pastasai in zi Oud-Feyenoord-coach Ben Peeters overleden Hockeysters tegen Australië en China Michaëlla Krajicek blijft zonder zege AC Milan verleidt Mathieu Flamini Weening toch in Rabo-selectie onderlijk nieuws voor (groot) ouders PZC Dinsdag 6 mei 2008 35 Gedetineerde vader geeft richting aan leven beste snookerspeler. door Hans Koenekoop SHEFFIELD - Ronnie O'Sullivan toonde zich de afgelopen weken onbetwist de beste snookeraar ter wereld. In ongehoord tempo en met akelige precisie mikte de 32-ja- rige 'Rocket' de ballen in de pockets en kreeg hij de beroemde Crucible in Sheffield aan zijn voe ten. Toch is het verfijnde biljart spel niet meer zijn passie, open baarde O'Sullivan in een interview dat hij vlak voor het WK gaf. Hardlopen is het belangrijkste in zijn leven. Het houdt hem op de been én van de drank. „Ik ren tus sen de vijftig en tachtig kilometer Laatste tien finales 2008 O'Sullivan-Carter 18-8 2007 Higgins-Selby 18-13 2006 Dott-Ebdon 18-14 2005 Murphy-Stevens 18-16 2004 O'Sullivan-Dott 18-8 2003 Williams-Doherty 18-16 2002 Ebdon-Hendry 18-17 2001 O'Sullivan-Higgins 18-14 2000 Williams-Stevens 18-16 1999 Hendry-Williams 18-11 per week. Deze levensstijl weer houd me ervan naar de kroeg te gaan. Want ik weet dat als ik ga drinken, ik niet kan hardlopen. En dat gebeurt me niet." O'Sullivans bewogen leven is al vaak beschreven. Eclatante succes sen in de snookersport wisselde hij af met persoonlijke depressies die meestal uitmondden in over matig drank- en drugsgebruik. Het is allemaal terug te voeren op de lange celstraf die zijn vader uitzit. Op het moment dat O'Sullivan doorbrak als snookerprofj beland de zijn steun en toeverlaat in de ge vangenis wegens moord. Pa O'Sullivan zit al zestien jaar in de bak en zoon Ronnie is nog al tijd idolaat van hem. „Ik wil mijn zoon opleiden tot de nieuwe Wim- bledon-kampioen. Samen met mijn vader. Natuurlijk, want dat heeft hij ook met mij gedaan. Ik ge loof niet dat kampioenen worden geboren, maar worden gemaakt. Mijn vader heeft mij gemaakt tot wat ik nu ben. Hij heeft me ge leerd een winnaar te zijn." Uit alles blijkt dat de gedetineerde O'Sullivan senior, eigenaar van een keten van seksshops, richting geeft aan het leven van 'Ronnie the Rocket'. „Ik denk iedere dag aan zijn vrijlating. Het is bijna be angstigend, maar vrijwel altijd denk ik aan het moment dat hij rotterdam - Ben Peeters, voorma lig coach van Feyenoord, is overle den. Peeters, die 88 jaar werd, was tussen 1967 en 1969 hoofdtrainer in de Kuip. In 1969 won Feye noord zowel de landstitel als de na tionale beker. Peeters was na zijn tijd bij Feyenoord docent aan de trainersopleiding van de KNVB en leidde als coach nog de teams van NAC en Excelsior. Peeters is zater dag begraven in Oosterhout. lausanne - Het Nederlands vrou wenhockeyteam treft op de Olym pische Spelen onder meer gast land China, grootmacht Australië en het stugge Spanje in de groeps- fase. Ook Zuid-Afrika en Zuid-Ko- rea zijn tegenstanders van Oranje in groep A. In groep B zitten olympisch kam pioen Duitsland, Argentinië, Ja pan, Nieuw-Zeeland, Groot-Brit- tannië en de Verenigde Staten. berlijn - Tennisster Michaëlla Krajicek is opnieuw uitgeschakeld in de eerste ronde van een WTA-toernooi. De Almeerse had gisteren in Berlijn weinig in te brengen tegen de Oostenrijkse Sy- bille Bammer: 1-6 2-6. Krajicek blijft door de nieuwe ne derlaag zonder zege in het enkel spel in 2008. Het was al de achtste keer dat ze er niet in slaagde een partij winnend af te sluiten. milaan - Mathieu Flamini speelt de komende vier jaar voor AC Mi lan. De Franse middenvelder, wiens contract bij Arsenal afliep, stond de afgelopen weken in de be langstelling van diverse topclubs omdat hij gratis mocht vertrekken. Uiteindelijk koos Flamini voor AC Milan. De 24-jarige speler onder ging gisteren een medische keu ring, waarna hij zijn handtekening onder een vierjarig contract zette. vrijkomt. Dat is in 2010." O'Sulli van leek dit jaar ongeschonden door de media te komen na een so lide overwinning in het Brits kam pioenschap. In maart ging het toch weer fout en was hij weer voorpaginanieuws in de tabloids. Hij had had zich na zijn nederlaag tegen Marco Fu in het Chinees Open laten gaan. Schunnige op merkingen tegen een vriend wa ren per ongeluk te horen via micro foons. Het weerhield de bookmakers er niet van O'Sullivan tot grote favo riet voor de titel in Sheffield te bombarderen. Zij hadden het goed gezien, want de Londense snooker aar was onnavolgbaar in The Cruci ble Theatre. De finale tegen Ali Carter was zeker niet zijn beste partij, maar O'Sullivan had genoeg hoogstandjes laten zien in voor gaande partijen. Hij excelleerde in de halve finale tegen oud-kam pioen Stephen Hendry en legde in zijn partij tegen Mark Williams een maximumbreak van 147 op ta fel. Het leverde hem een aardige bonus op, die hij naar eigen zeg gen gaat besteden aan een Bentley. pW Ronnie O'Sullivan is voor de der- de keer in zijn leven de beste snookeraar ter wereld. Hij wint het toernooi in de beroemde Cru cible in Sheffield. UTRECHT - Ploegleider Erik Breukink van Rabobank heeft veertien renners opgenomen in de voorlopige selectie voor de komen de Ronde van Frankrijk. In de groep zitten acht Nederlanders. Opmerkelijke naam in de groep is die van Pieter Weening. De Fries kwam dit seizoen door een knie blessure nog niet in actie. Robert Gesink ontbreekt in de selectie. Weening maakt op 19 mei zijn ren tree in de Ronde van Catalonië. Daarna volgt de Dauphiné Libéré. Je kunt nu tijdelijk met de kuipen van Becel en Blue Band sparen voor een uniek bordje. Er zijn 3 verschillende bordjes, die persoonlijk gemaakt worden door jouw naam erop te drukken. Voor slechts U spaarpunten en 2.99 heb je er al één! De spaarpunten zitten tot half juli 2008 op de kuipen. Ga voor de spaarkaart met alle informatie snel naar i; de supermarkt of kijk op: www.becel.nl/bordjesactie of www.blueband.nl/bordjesactie. Blue Band Pastasaus maken, dat kunnen ze bij Bertolli. Daarom introduceert Bertolli twee nieuwe varianten in een zak die groot genoeg is voor het hele gezin. In de W "V smaken Tradizionale en Pikant, lekkerder dan ooit. Dat komt omdat Bertolli deze sauzen bereid heeft met 100% natuurlijke ingrediënten van de beste kwaliteit. Deze pastasauzen zijn zeer eenvoudig te bereiden: voeg vlees t of vis en groente toe en zet in korte tijd een gezonde, lekkere maaltijd voor het j hele gezin op tafel. Bertolli pastasaus in zak is goed voor ruim vier personen. Ronnie O'Sullivan is voor de derde keer de beste in Sheffield. foto Anna Gowthorpe/AP Aankomende woensdag in uw krant! Een fantastische kinderpagina vol puzzels en weetjes. Kijk dus snel... een slecht weer voorziening, '•en kantine met een poolbiljart, ar we hopen natuurlijk dat het i beter weer wordt." imping Recreatie Centrum tu> na opent officieel baar sci: ,?n op pc- Van de 220 vaste plaatsen ifrae- was afgelopen weekend ongeveer afge- eenderde bezet. Maar 2 van dos

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 37