lort PZC Ajax slaat ook vijfde aanval af H h 36 33 35 Chelsea houdt het spannend Europese turntitelstrijd is een welkom extraatje voor Carlo van Minde Dinsdag 6 mei 2008 Ronnie O'Sullivan is voor de derde keer de beste in de Crucible Tip? sport@pzc.nl Een smetje op de eenvoudige 3-1-zege van Ajax op SC Heerenveen was het uitvallen van Luis Suarez. De aanvaller kreeg vlak voor rust een tik op zijn rechtervoet en verliet per brancard het speelveld. foto Olaf Kraak/ANP SC Heerenveen kan dit seizoen niet winnen van Amsterdammers. door Jochem Lippmann AMSTERDAM - Ajax plaatste zich gis teravond in een volle Arena met speels gemak voor de finale van de play-offs om een plaats in de voor ronde van de Champions League. Dankzij de tweede zege op Hee renveen (3-1) binnen vier dagen mogen de Amsterdammers in een dubbele ontmoeting met FC Twen te uitmaken wie uitzicht op deel name aan de meest lucratieve club competitie van de Uefa houdt. Smetje op de eenvoudige zege was het uitvallen van Luis Suarez. De aanvaller uit Uruguay kreeg vlak voor rust een tik op zijn rechter voet en verliet per brancard het speelveld. De komende dagen zal blijken of Suarez dit seizoen nog voor Ajax in actie kan komen. Maarten Stekelenburg bleef na rust uit voorzorg met een lichte liesblessure in de kleedkamer ach ter. De doelman kan zaterdag ech ter gewoon tegen FC Twente spe len. Dat is zeker niet gezegd van Thomas Vermaelen en Edgar Da vids, die wegens liesblessures te gen de Friese club ontbraken. Hee renveen vervolgt de play-offs met twee wedstrijden tegen NAC. Heerenveen kon in een nagenoeg volle Arena niet duidelijk maken dat het de in de thuiswedstrijd op gelopen achterstand (1-2) onge daan wilde maken. De formatie kwam voor rust niet verder dan twee afstandsschoten en een kop bal van Gerald Sibon. Ajax, dat nu in ieder geval zeker is van deelname aan de Uefa Cup, controleerde de wedstrijd en wachtte op dat ene buitenkansje dat zich uiteindelijk in de blessure tijd van de eerste helft aandiende. Ajax wint voor de vijfde keer dit seizoen van SC Heerenveen (3-1). Daarmee plaatsen de Am sterdammers zich voor de finale van de play-offs. Jeffrey Sarpong, de vervanger van de geblesseerde Edgar Davids, werd in het strafschopgebied naar de grond gewerkt door doelman Rob van Dijk. Kenneth Perez maakte vanaf elf meter geen fout: 1-0. Heerenveen speelde toen al met tien man omdat Michael Brad ley in de 39e minuut zijn tweede gele kaart van scheidsrechter Van Egmond kreeg. De Amerikaan trok eerst Rasmus Lindgren aan het shirtje en lichtte even later Klaas-Jan Huntelaar pootje. Ajax onderstreepte vlak na rust waarom Heerenveen dit seizoen in de reguliere competitie maar liefst 48 tegentreffers incasseerde. Sarpong kreeg in de 48e minuut al le gelegenheid om invaller Dennis Rommedahl te bedienen (2-0). Pe rez profiteerde in de 55e minuut eveneens van de vrijheid die de te genstander hem gunde: 3-0. Da- nijel Pranjic profiteerde nog van het gebrek aan concentratie van de thuisclub. De vijfde overwinning van Ajax op Heerenveen van dit seizoen kwam echter geen mo ment meer in gevaar. Ajax - Heerenveen 3-1 (1-0). 45. Perez 1-0 (strafschop), 48. Rommedahl 2-0, 55. Perez 3-0, 63. Pranjic 3-1. Scheidsrechter: Van Egmond. Rode kaart: 39. Bradley (Heerenveen, 2x geel). Gele kaart: Ver- tonghen, Emanuelson (Ajax), Breuer, Van Dijk (Heerenveen). Aantal toeschouwers: 45.000. NEWCASTLE - De Engelse voetbal competitie wordt in de laatste com petitieronde beslist. Chelsea ver sloeg gisteren Newcastle United met 2-0 (door goals van Ballack en Malouda), waardoor de Londense sterrenformatie na 37 wedstrijden evenveel punten heeft als Manches ter United. De 'Mancunians' heb ben een beter doelsaldo en zijn daardoor één zege van de titel ver wijderd. Indien Chelsea bij New castle had verloren, was Manches ter al verzekerd van de landstitel. NostalgieNet is dé Nederlandse tv-zender over al die mooie en bijzondere momenten van de jaren 50,60 en 70 en 80. Gewoon te ontvangen op de kabel in bijna heel Nederland. Ook NostalgieNet kijken? Vraag ernaar bij uw kabelexploitant of kijk voor een voorproefje op www.nostalgienet.nl NET

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 35