'Ziekenhuis verhuizen? Nee toch?' Meisjes geslagen in Vlissingen Rommelmarkt Pinkstermarkt op de boulevards en moedernacht PZC Dinsdag 6 mei 2008 23 Actie van GroenLinks raakt bezoekers goed op Bevrijdingsfestival. door Wendy van den Hurk vlissingen - Die oude communist, die rasechte Wasschappelse en dat Egyptische jongetje: allemaal wil len ze dat het ziekenhuis op Wal cheren blijft. Daarom kunnen hun zorgverzekeringen allemaal een ge peperd epistel verwachten. De Vlissingse fractie van Groen Links deelde gistermiddag op de vrijheidsmarkt van het Bevrijdings festival voorgedrukte brieven uit voor behoud van het ziekenhuis in Vlissingen. „Omdat de keuze van vrijheid ook heel belangrijk is voor mensen", vindt fractievoorzit ter Peter Kruizinga. 'Met de ziekenhuisfusie zijn ook de zorgverzekeringen de klos', staat in de brief 'omdat zij opdraai en voor bijvoorbeeld hogere reis kosten van patiënten'. „Denk je dat?", vraagt Joop van Esch ietwat cynisch aan Groen- Linkser Juliën Bottse. „Die bereke nen dat vrolijk door. En dat kun nen ze nog verkopen ook, dat is het rottige! Ziekenhuizen horen niet in de particuliere sector. Het marktidee is zó doorgeslagen. Kijk maar naar de winst van Delta." Hoofdschuddend -maar mét brief- 'Die berekenen reiskosten vrolijk door. En dat kunnen ze nog verkopen ook!' keert hij terug naar zijn kraampje van de NCPN, de nieuwe commu nisten. Zoetje Verhulst blijft nog even. Ook zij is vastbesloten haar zorgverzekering aan te schrijven. „Ik kom van Westkapelle. Moet je daar eens vragen of ze met de bus naar Goes gaan. Als ziek persoon. Dat is geen doen. Nee, het zieken huis hoort op Walcheren. Vlakbij Arnemuiden, zodat de traumaheli kopter daar kan landen." Zoon Mohab (10) van dat Egypti sche gezin Kotb legt zijn moeder Zeneb, die de brief niet begrijpt, uit wat er speelt. Aan haar verontwaardiging af te le zen snapt ze het nu wel. „Verhui zen? Nee toch?" En hup, weer een brief IFj| De brief is ook te downloaden: www.groenlinks.nl/lokaal/vlissingen Twee aanhoudingen na mishandeling in Scheldestraat. vlissingen - Twee zusjes, van zes tien en veertien jaar oud en afkom stig uit Vlissingen, hebben giste ren aangifte gedaan van mishande- ling. De meisjes waren met een paar vriendinnen naar het bevrijdings festival geweest en tegen vijf uur fietsten ze weer naar huis. Toen ze door de Scheldestraat reden, kwam er een vrouw achter hen fietsen die opmerkingen begon te maken over de kleding van één van de meisjes. Toen het meisje daarop reageerde, ging de vrouw naast haar fietsen en trapte het meisje van haar fiets. De vrouw stapte van haar eigen fiets af en be gon het zestienjarige meisje aan haar haren te trekken en te schop pen en slaan. Daarna kreeg het zus je van veertien ook klappen en schoppen. Een man die met de vrouw opfietste deed ook mee aan de mishandeling. De politie heeft in verband met de aangifte de 26-jarige man en 23-ja- rige vrouw aangehouden. vlissingen - De stichting Dunya heeft voor zaterdag enkele activitei ten georganiseerd in haar thuisha ven aan de Vlissingse Bonedij- kestraat. Van 9.00 tot 13.00 uur is er een rommelmarkt. Daarvoor zoekt het vrouwenhuis nog spul len, die vrijdag tussen 18.00 en 21.00 uur kunnen worden afgege ven. De opbrengst gaat naar projec ten. 's Avonds is van acht tot elf uur de Moedernacht, waar aan dacht wordt gevraagd voor moe- dersterfte in Afrika. Bij aankoop van een dag- en nacht crème van de LL regeneration Serie van Annemarie Börlind verpakt in een luxe geschenkdoos, GRATIS een vlissingen - Standwerkers, kraam pjes en kindervertier vormen zon dag de ingrediënten voor de twee de Pinkstermarkt op de Vlissingse boulevards. Van 10.00 tot 17.00 uur staan 150 kramen opgesteld met allerhande koopwaar, van strandlakens en snoep tot sieraden en kleding. Di verse standwerkers, waaronder de Nederlands Kampioen, prijzen op een ludieke manier hun produc ten aan. Kinderen kunnen een rit je op een pony maken of spelen op het springkussen. Op het Leeu wenplein staan - net als vorig jaar - een bungy-trampoline en een draaimolen. De Stichting Speciale Markten Zuid-West Nederland or ganiseert de boulevardmarkt. Drogisterij Kruiderij jt 91- Vlissingen (0118) 430250 Lombardstraat 6. Goes (0113)250515 www.derodepilaren.nl De fractie van GroenLinks raakte ai gauw door de stapel protestbrieven tegen de ziekenhuisfusie heen. foto Lex de Meester Zeeuwse eilanden en West-Brabant: VAN WEELE BV. Stadseweg 14, Wolphaartsdijk, tel. 0113-581751 DE NIEUWE X534 25PK MET UNIEKE 4-WIELBESTURING a John Deere

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 25