Starters mogen een duurder huis kopen Fusie zorgverleners SVRZ en Poelwijck Mensen bereiken met voetbal en lekker eten Tempur®-dealer S PÜIVEufiNP.S MECJBEÜHÜIS 22 I Dinsdag 6 mei 2008 PZC Mennie Read (tweede van rechts) organiseert met zijn hele gezin La Copa de Vlissingen, een dag vóór het hele gezin. foto Jos van Leeuwen Multicultureel festival La Copa da Vlissingen in Oost-Souburg. door Dewi Gigengack OOST-SOUBURG - Zijn hele gezin is erbij betrokken. Zijn vriendin gaat koken ('iets exotisch') en zijn kin deren doen een dansoptreden op Bollywoodmuziek. Mengalfeo ('Mennie') Read, organisator van het evenement La Copa da Vlissin gen, is een idealist maar ook een aanpakken „Als je ergens in ge looft, dan kom je er wel." La Copa da Vlissingen is een voet baltoernooi met een multicultu reel tintje, dat op 24 mei voor het eerst wordt gehouden bij voetbal vereniging RCS in Oost-Souburg. Er zijn kraampjes met internatio- 'Kinderen moeten dromen kunnen najagen. Ook al kan ik ze maar een klein beetje helpen, dan doe ik dat' nale producten, muziek, dans, acti viteiten voor kinderen en lekker exotisch eten. Het wordt een eve nement voor het hele gezin. Ster ker nog, het is georganiseerd door een gezin dat vindt dat ouders en kinderen te weinig tijd voor elkaar nemen. „Op deze dag laten we zien dat het ook anders kan." Mennie, geboren in Paramaribo en opgegroeid in Oost-Souburg, merkt het ook in zijn eigen leven. Hij woont sinds 2003 in Den Haag en heeft daar een vriendin en drie kinderen. „We werken hard en veel, we leven gehaast, maar den ken er niet altijd bij na dat we on ze kinderen de juiste basis moeten geven." Die basis is respect en een goede band met de ouders. „Elke familie zou iets moeten hebben dat hen samenbrengt." Bij Mennie thuis is dat dans. Hij geeft zelf dansworkshops en ook zijn kinde ren dansen. „Als we iets samen doen, is dat altijd dansen." Ondanks zijn mislukte poging om sponsors te vinden, wilde Mennie dat het evenement er toch kwam. Want hij wil iets positiefs doen voor de multiculturele samenle ving. Dus stak hij er tweeduizend euro uit eigen zak in en vroeg zijn vriendin Airis, die een cateringbe drijf heeft, om te koken. „Ik hoop dat ik quitte speel. En als ik winst maak, wil ik Kika (Kinderen Kan- kervrij) steunen. Want kinderen moeten dromen hebben en ze kunnen najagen. Dus ook al kan ik ze maar een klein beetje helpen, dan doe ik dat." Wat Mennie betreft wordt de dag een groot succes en wordt La Copa da Vlissingen een jaarlijks terugke rend evenement. „Ik probeer in elk geval één doel te halen: men sen bereiken." La Copa da Vlissingen Toegang tot het multiculturele evenement kost 2 euro voor volwassenen en 1 euro voor kinderen vanaf 6 jaar. Opgeven voor het voetbaltoer nooi kan nog tot 21 mei. De wedstrijden worden gespeeld door teams van zeven tegen ze ven. Het inschrijfgeld bedraagt 75 euro. De hoofdprijs is een wis selbeker. Meer informatie over het eve nement is te vinden op: www.lacopada-vlissingen.nl. kijk ook op www. DRU«VERLAGENDE MATRASSEN EN KUSSENS Paspoortstraat 32-34 4388BH O-Souburg Tel: 0118-469670 Ma: 13:00 - 17.30 Di-Vr: 09:00 - 17:30 Za: 09:00 - 16:00 Kloosterpoort 5 4421 SN Kapelle Tel 0113-330888 Ma: Gesloten Di-Vr: 10:00-17:00 Za: 10:00-16:00 Middelburg verstrekt startersleningen voor duurdere woningen. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Woningzoekenden die in aanmerking komen voor een starterslening van de gemeen te kunnen in Middelburg straks een duurder huis uitzoeken. De ge meente trekt de grens voor star- terswoningen op naar 178.000 eu ro voor een bestaande woning en 185.000 euro voor een nieuwbouw huis. Tot nu toe lag die grens op 160.000 euro. De starterslening is een goedkope re hypotheek. De gemeentelijke le ning overbrugt het verschil tussen het aankoopbedrag van het huis en het bedrag dat starters maxi maal bij de bank kunnen lenen. De starterslening mag niet groter zijn dan twintig procent van het totaalbedrag De eerste drie jaar hoeven de starters geen rente te be talen over de lening van de ge meente. De regeling wordt bovendien uitge breid. Tot nu toe kwamen alleen mensen die al in Middelburg woonden in aanmerking voor zo'n lening. Die voorwaarde is nu geschrapt. Iedereen die in Middel burg een huis koopt en in aanmer king komt, kan een lening krijgen. Ook aan het aanbod in Middel rif De startersleningen kunnen in Middelburg straks gebruikt wor den voor iets duurdere huizen. De gemeente trekt het bedrag op naar 178.000 euro. burg wordt iets gedaan. Op een paar plaatsen in de gemeente wor den in de nabije toekomst goedko pere koopwoningen gebouwd die kunnen worden gekocht met een starterslening omdat ze goedkoper zijn dan 185.000 euro. Een voor beeld is het project aan de Boek weitstraat in Arnemuiden. Wie via de website voor zoekende starters op de woningmarkt een starterswoning zoekt, krijgt in Mid delburg 84 treffers. Het gaat vooral om appartementen en tussenwo ningen in de wijken Dauwendaele, Nieuw-Middelburg en in Sint Lau rens. Als het toegestane aankoop bedrag net iets hoger komt te lig gen, verruimt dat de keuzemoge lijkheden aanzienlijk. Meer informatie op www.svn.nl en www.startmakelaar.nl Brandje woedt in het stadskantoor MIDDELBURG - In het stadskantoor van Middelburg heeft gistermor gen rond elf uur een klein brandje gewoed in een opslagruimte. De brand was tussen het plafond ont staan in een transformator van de verlichting. De brandweer heeft de brand geblust. Hoe groot de scha de is aan het gebouw, is nog niet bekend. Overstekende eendjes aanleiding tot botsing VLISSINGEN - Eendjes die de Rond weg in Koudekerke overstaken ver raste gisteren tegen 18.00 uur een 28-jarige automobiliste uit Roosen daal. Ze stopte abrupt, waardoor een 43-jarige automobiliste uit Utrecht vanachter tegen haar auto opreed. De Roosendaalse is met nekklachten naar het ziekenhuis in Vlissingen overgebracht. Terneuzen ziet wel wat in camera's op de grens TERNEUZEN - Burgemeester Jan Lo- nink van Terneuzen ziet wel wat in geavanceerde camera's die de politie in 2011 op de grens wil zet ten. De camera's moeten de num merborden van passerende auto's registreren. Lonink ziet daar een mooi hulpmiddel in om op te tre den tegen drugstoeristen die nog boetes uit hebben staan. Fietstochten voor Walcherse senioren DOMBURG - Een groepje Dombur gers organiseert de komende maanden zes fietstochten voor se nioren. De ritten van 25 kilometer gaan over het Walcherse platte land. De data zijn 8 mei, 12 juni, 10 juli, 14 augustus, 11 september en 9 oktober. De fietstochten starten tel kens om 13.30 uur bij het Schut tershof aan de Kanonweistraat 30. Optreden Byzantijns koor in toeristenkerk ZOUTELANDE - Het Zeeuws Byzan tijns Koor Srétenje is zondag te ho ren tijdens de Pinksterdienst in de H. Catharinakerk aan de Bosweg in Zoutelande. Onder leiding van dirigente Elena Berdnikova zingt het koor liederen van Rachma- ninov, Bortnjanski en andere com ponisten. De dienst begint om Vakantiebijbeldub in Middelburg MIDDELBURG - De gereformeerde gemeente Middelburg-centrum houdt vrijdag een Vakantie Bijbel Club voor kinderen van vier tot en met twaalf jaar. Er wordt een Bijbelverhaal verteld, gezongen en geknutseld. De Vakantie Bijbel Club in de Herman Faukelius- school aan het Rietbergkwartier begint om 9.45 uur en is gratis. 's-HEER ARENDSKERKE - Stichting voor Regionale Zorgverlening (SVRZ) en Stichting Poelwijck/De Kraayert willen 1 januari 2009 fuse ren. Het initiatief is genomen door Poelwijck/De Kraayert. Die stich ting is met 270 werknemers en acht miljoen euro omzet aanzien lijk kleiner dan SVRZ, die 2500 personeelsleden heeft en negentig miljoen euro omzet. „Wij zijn kwetsbaar als kleinere or ganisatie", verklaart interim-direc teur Wim van Santen van Poel wijck/De Kraayert. „Met de SVRZ kunnen we flexibeler werken en meer invloed uitoefenen op het be leid van gemeenten en het Zorg kantoor." Een fusie komt Poelwijck/De Kraa yert - met verzorgingshuizen in 's-Heer Arendskerke (Poelwijck) en Lewedorp (De Kraayert) - ook goed uit met het oog op de bouw van een nieuw Poelwijck. Nu zijn er 105 verzorgingsplaatsen. Twaalf verpleeghuisplaatsen, dertig zorg- appartementen en 22 ouderenwo ningen komen daarvoor terug, dus aanzienlijk minder. Dit betekent dat ook minder personeel nodig is. Tegelijkertijd komen er in Borselse dorpen nieuwe verpleeghuisplaat sen van de SVRZ. Poelwijck-werk- nemers kunnen daarheen. SVRZ- directeur Mirjam Drost juicht dit toe. „Goed personeel is altijd wel kom." Bij de fusie komt een werk- gelegenheidsgarantie. Dat Poelwijck/De Kraayert en de SVRZ samengaan, is volgens Drost 'voor de hand liggend'. „We wer ken in de gemeente Borsele al in tensief samen, onder meer in het nieuwe woonzorgcentrum De Fon- teyne in Heinkenszand." Poelwijck/De Kraayert en de SVRZ willen zich na de fusie ook meer profileren in de thuiszorg. „Wij hebben nu te weinig massa om een plaats te bevechten", aldus Van Santen. Hij vertrekt na de fu sie als interim-directeur bij Poel wijck/De Kraayert. Leuke fauteuil In lime of petrol kleur, met metalen frame. Ook in andere leerkleuren leverbaar. Van 475,- voor 375,- Wilgenstraat 1 Oosterland Tel.: 01 11 - 64 12 13

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 24