Zeeland PZC x L r 'Er vliegt soms een bal uit de kooi' Palladium interviewt Scheldewerknemers GRATIS kinderworkshop decoreer je eigen mok op woensda 21 WALCHEREN rrT 30 en 31 H t 1 27 Bunker bij Koudekerke mogelijk open IIIIWII 'l"!',*" 'H U— Feest Spulletjes verkopen in het zonnetje op de kinderrommelmarkt t1J Zeeland stond in de middeleeuwen vol met 'mottekastelen' Karakteristiek stukje Doel zou behouden moeten blijven Dinsdag 6 mei 2008 éëfÉHbb Tip? redwalch@pzc.nl Sint Laurens behoort tot de veiligste dorpen op Walcheren. door Maurits Sep SINT LAURENS - Vlissingers die zich onveilig voelen, moeten maar ver huizen naar Sint Laurens. Daar ge beurt helemaal niks. Dat is geen verrassing voor secretaris Frans Hanse van de dorpsvereniging. „Sint Laurens is een rustig dorp en dat willen we graag zo houden." Geen branden, geen handel in drugs, geen inbraken, geen oplich tingen. „Er is wel eens overlast van de speelplaats achter het wijkcen trum. Daar is een voetbalkooi en er vliegt wel eens een bal uit - om dan toch iets te noemen", zegt Hanse grinnikend. Jongeren zoe ken hun vertier in Middelburg, dus misschien zijn ze uitgeraasd als ze terugkomen, oppert Hanse voorzichtig. De aanwezigheid van horeca en een uitgaanscentrum in Middelburg scheelt wel, beaamt wijkwethouder Hannie Kool. Mid delburg is de op drie na onveiligste gemeente in Zeeland, na Vlissin- gen, Goes en Terneuzen. Als ge meente kun je iets doen om dat te verbeteren, maar ook niet zo heel veel, beseft zij. De gelegenheid maakt de dief; ofwel, als er geen winkels zijn, zoals in Sint Laurens, vinden er ook geen winkeldiefstal len plaats. Dus: „Middelburg op het niveau van Sint Laurens krij gen, da's echt een stap te ver." Voor Sint Laurens vindt Kool het in elk geval 'een mooie opsteker'. „Er gebeurt niks ten kwade, maar wel ten goede. De mensen kennen WH Vlissingers die een veiliger omge- ving zoeken, kunnen kiezen uit Sint Laurens, Zanddijk, Klevers- kerke en Aagtekerke. Daar is geen of weinig criminaliteit. elkaar goed, letten op elkaar. Maar ja, dit is natuurlijk geen garantie voor de toekomst." Vlissingers die niet naar Sint Lau rens willen, kunnen ook naar Aag tekerke. Voorzitter Ton Verhulst van de dorpsraad deed dat tien jaar geleden al. „Niet omdat we Vlissingen te onveilig vonden trou wens, al hebben we daar wel een woninginbraak meegemaakt. We kozen Aagtekerke voor de rust." Het is een van de grotere dorpen in Veere en toch heel veilig: één au to vernield in het buitengebied, één diefstal uit een schuurtje in het buitengebied en twee gevallen van oplichting in het dorp zelf Verhulst: „Criminaliteit is nooit een onderwerp bij de dorpsraads vergadering. Er is veel sociale con trole. In de positieve zin van het woord." Wethouder Jaap Melse gaat over jeugdbeleid en woont in het dorp. „Als gemeente doen we veel aan preventie, het verenigings leven is sterk. En men heeft hier wat over voor elkaar en oog voor elkaar. Het zal zeker voorkomen dat problemen onderling worden opgelost, en daardoor niet in de cij fers van de politie te zien zijn. Maar de conclusie blijft: het is goed toeven in Aagtekerke." MIDDELBURG - „De verkoop gaat best goed. Ik heb al wel veel verkocht", zegt Diana Boone. Gis teren was het weer de jaarlijkse kinderrommel markt op het Abdijplein in Middelburg. Meneer Passchiers en zijn twee zoons hebben ook al een hoop verkocht en kunnen naar huis met minder spullen dan waarmee ze gekomen zijn. „Al heb ben mijn zoons wel weer veel Pokémon-kaarten gekocht op de rommelmarkt. Maar dat weegt ge lukkig niet op tegen de verkoop, hoor. Vooral kin derkleding en grotere spullen deden het erg goed." foto Lex de Meester vlissingen - Mensen die altijd bij de Koninklijke Maatschappij De Schelde hebben gewerkt of die zich gewoon altijd voor de fabriek hebben geïnteresseerd: Palladium wil iedereen spreken die ook maar iets te maken heeft met de Vlis- singse scheepswerf De welzijnsorganisatie uit Vlissin gen is namelijk bezig met een boek over De Schelde. Ze wil alle verzamelde verhalen bundelen en in boekvorm uitgeven. Ook zoekt de organisatie acteurs, met of zon der verleden bij de KSG, die zou den willen spelen in een toneel stuk over de fabriek. Mensen die er wel iets voor voe len, kunnen zich melden bij Cayla Aerssens, die bij Palladium werkt. Stichting Palladium, Postbus 51, 4380 AB Vlissingen of 0118-420460. KOUDEKERKE - De stichting Bunker- behoud wil een bezoekerscentrum inrichten in een bunker bij Koude kerke. In de bunker kunnen men sen dan uitleg krijgen over het landfront Vlissingen, waarvan de bunker deel uit maakt. De bunker is al een tijdje geleden bloot komen te liggen: er lag een berg grond tegenaan. Hij staat op het terrein dat wordt toegevoegd aan bedrijventerrein Karreveld, pal naast de Rondweg Koudekerke. De bunker staat aan de voormalige tankgracht die onder meer rond Koudekerke liep. De stichting heeft al bunkers in Zoutelande en Vlissingen die open zijn voor het publiek. Onlangs maakte Bunkerbehoud bekend een bezoekerscentrum te willen in richten in Park Toorenvliedt in Middelburg. „We missen een groot museaal complex", zegt se cretaris Peter Heijkoop. „Maar we hebben wel veel losse bunkers. Daar kunnen we allerlei verschil lende aspecten laten zien." De stichting maakt zich sterk voor het behoud van bunkers. Boven dien probeert de stichting het pu bliek over bunkers te informeren. Tip? redactie@pzc.nl Het bed van een gedetineerde in het huis van bewaring Torentijd in Middelburg stond zondag avond in brand. De brandweer kon het vuur op tijd blussen en niemand raakte gewond. Wel moesten twee gedetineerden in een andere cel worden onderge bracht. Het berichtje op de voor pagina van deze krant kon giste ren nog geen uitsluitsel geven over de oorzaak. Daarom is door een verslaggeefster opnieuw ge probeerd daarover iets meer te weten te komen. Wederom zon dersucces. Bij het huis van bewa ring was maandag niemand be reikbaar voor commentaar. Ook daar was het immers Bevrijdings- dag. van 13:00 uur tot 17:00 Breda, Terheijdenseweg 296 (Hoek Noordelijke rondweg) Halsteren, Halsterseweg 65a (afslag Bergen op Zoom Noord, 6destoplicht rechts) Koudekerke, Galgeweg 5 (Provincialeweg tussen Vlissingen en Koudekerke)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 23