Economic Veel starters zijn Oost-Europeaan m "Die cd waar ik oris klantenbestand op had gebrand is nu gesmolten." "Ik ga mijn presentatie houden zodra de politie hem heeft gevonden." Jongere met een baan kent zijn rechten slecht e o nderhan.de lingen zijn vastgelopen.. Net als mijn computer" Bloembollen kleuren Noord-Holland pzc Dinsdag 6 mei 2008 13 Vooral vrouwen uit Bulgarije en Roemenië beginnen hier bedrijf. den haag - Na de Poolse bouwvak kers gaan Bulgaarse en Roemeense vrouwen nu massaal aan de slag in Nederland. Zij betreden de arbeids markt voornamelijk als zelfstandig kapster of schoonheidsspecialiste. Bulgaren en Roemenen vormen de snelst groeiende groep starters, zo blijkt uit het Startersprofiel 2007 van de Kamer van Koophan del. Onder die starters bevonden zich bijna t6oo Bulgaren, ruim ze ven keer zo veel als een jaar eer der. Het aantal Roemenen dat een eigen zaak begon, steeg met ruim 500 iets minder snel, maar ook dat zijn er vier keer zoveel als in 2006. Het hoge aandeel van vrouwen in deze groep is opvallend, stelt de Kamer van Koophandel. Van de Bulgaarse starters is 45 procent van het vrouwelijk geslacht, van de Roemenen is dat zelfs 63 pro cent. Onder Poolse beginnende on dernemers is slechts 22 procent vrouw. Van de Bulgaarse en Roe meense vrouwen gaat 95 procent aan het werk in de kappers- en schoonheidsverzorgingbranche. Zij springen in op het grote tekort aan personeel in deze bedrijfstak. In totaal begon vorig jaar een re cordaantal van 102.000 mensen 1^ Het aantal Bulgaren en Roeme- nen dat in ons land een eigen be drijf begint stijgt fors. In totaal begon in 2007 een recordaantal van 102.000 mensen een zaak. een eigen onderneming, 11.000 meer dan in 2006. De toestroom van Bulgaarse en Roemeense ondernemers is het ge volg van de toetreding van deze landen tot de Europese Unie per 1 januari 2007. Deze groep Oost-Eu ropeanen mag als het aan minister Donner van Sociale Zaken ligt van af 2009 zonder beperkingen in Ne derland werken. Tot die tijd kun nen zij alleen aan de slag als zelf standige. Het aantal starters is het sterkst gestegen in de dienstensec tor. Van alle nieuwe ondernemers is 54 procent actief in deze sector. Met name de (para)medische be roepen, thuiszorg en kinderop vang vertonen een sterke stijging. Het totaal aandeel vrouwelijke star ters lijkt zich in 2007 te stabilise ren, na jaren van flinke groei. Back-up Online voorkomt verlies van uw bedrijfsgegevens. Bij brand bijvoorbeeld. Nu 1 maand gratis' Ga naar kpn.com/ict ^kpn Business Center ^0800-0403 iet-oplossingen kpfi sluit je aan. ALKMAAR - Mede door de Keukenhof is vooral de streek tussen Den Haag en Haarlem bekend door de bol lenteelt. De meeste bollentelers zijn echter tegenwoor dig te vinden in Noord-Holland en wel in het gebied tus sen Castricum en Haarlem en in het uiterste noorden de streek rond Breezand. foto Peter Dejong/AP Lufthansa overweegt bod op Alitalia rome - De Duitse luchtvaartmaat schappij Lufthansa heeft met de Italiaanse bank Unicredit gespro ken over een mogelijk bod op Ali talia, meldt de Italiaanse krant II Messaggero. Overnamegesprekken tussen Air France-KLM en het verliesgevende Alitalia liepen vorige maand stuk. De Italiaanse overheid probeert al geruime tijd een belang van 49,9 procent in Alitalia te verkopen. Kroes ontdekt kartel voor oliebuizen brussel - EU-commissaris voor Concurrentie Neelie Kroes meent dat er illegale afspraken zijn ge maakt tussen fabrikanten van be paalde oliebuizen, bestemd voor het laden en lossen van tankers. Kroes liet een jaar geleden invallen doen bij fabrikanten in Frankrijk, Italië en Groot-Brittannië. De fabrikanten lopen het risico ste vig beboet te worden. Gegevens verzekering straks online te zien den haag - Nederlanders kunnen waarschijnlijk binnen een paar jaar hun verzekeringsgegevens onli ne bekijken. Het Verbond van Ver zekeraars bevestigde gisteren een krantenbericht hierover. Door een wetswijziging wordt het mogelijk via een digitale handteke ning op een veilige manier op in ternet de eigen gegevens in te zien. De papieren polis zal niet verdwij nen, aldus het Verbond. Olieprijs voor het eerst boven de 120 dollar new york - De prijs van ruwe olie is onder meer door onrust in olie land Nigeria en hernieuwde span ningen rond Iran gestegen tot een nieuwe recordstand. Handelaren telden gisteren op de termijn- markt voor grondstoffen in New York voor het eerst meer dan 120 dollar neer voor een vat ruwe olie van 159 liter. De olieprijs bereikte een piek van 120,36 dollar per vat. Extra Harde Schijf Online biedt veilige extra opslagruimte voor uw bedrijfsgegevens. Waar u altijd en overal bij kunt. En dieven niet. Nu 1 maand gratis Ga naar kpn.com/i kpn sluit je aan utrecht - Jongeren met een bij baantje zijn slecht op de hoogte van hun rechten. De helft weet niet dat zij in de avonduren recht hebben op een toeslag. Ook ken nen zij de regels over rusttijden en een veilige werkomgeving niet. Dit blijkt uit onderzoek van CNV longeren onder 550 jongeren met een bijbaan. Vooral jongeren in de detailhandel zijn slecht geïnfor meerd over de cao die in die sector geldt, aldus de bond. De jongerenbond is op zoek naar de 'beste bijbaanwerkgever 2008'. Daarvoor zijn drie genomineer den, waaronder een filiaal van su permarkt Bas van der Heijden. Daar vraagt de bedrijfsleiding naar de schoolroosters van jongeren. Kinderen onder de vijftien mogen op doordeweekse dagen maximaal twee uur werken. Maar als zij op een dag al zeven uur op school zit ten, is dat maar één uur. Het Internet Veiligheidspakket beschermt uw bedrijfscomputers. Tegen virussen bijvoorbeeld. Nu 1 maand gratis* Ga naar kpn.com/ict ■mm 0800- kpn sluit je aau

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 13