Buitenland zuipen rukt op in Bretagne 'Excu.ses. Tienduizenden Nederlanders naar Duitsland verkast Suriname' r r o premier in Mededelingen van het waterschap PZC Zaterdag 3 mei 2008 1 1 Zodra een caféhouder zijn etablis sement kwijt wil, koopt de ge meente dat op en verkoopt het door aan een winkelier of iemand die er een eetgelegenheid wil be ginnen, „Eerst waren hier alleen maar cafés," zegt Floc'h. „Nu zijn er kebabtentjes, restaurants en een videotheek." De woordvoerder van de gemeen te Rennes geeft toe dat dit beleid weinig zoden aan de dijk zet: „We voeren een campagne, waarbij we niet al te zeer proberen te moralise ren en we trachten de cafés meer te spreiden, maar een wonderop lossing is er niet." Dat het binge-drinken juist wortel schiet in Bretagne, waarvan Ren nes de hoofdstad is, verbaast bar man Floc'h niet. „Wij houden hier van extremen. Bretagne heeft de beste eindexamenresultaten, de laagste werkloosheid en de minste stemmers op extreemrechts, maar ook het hoogste cannabisgebruik en de grootste alcoholconsump tie." De gemeente wijst op de 60.000 studenten in de stad: „Die houden vaak wel van een drankje. Bovendien komt Rennes ervoor uit dat er een drankprobleem is, terwijl andere steden hun moeilijk heden liever verdoezelen." www.parijsblog.nl PARAMARIBO - Premier Balkenen de moet het aanstaande bezoek aan Suriname aangrijpen om excu ses aan te bieden voor het slaver nijverleden. Dat heeft SP-parlementariër Harry van Bommel, op bezoek in Para maribo, gezegd. Van Bommel stelt in dagblad De Ware Tijd dat de reis van Balkenende een unieke kans is om 'ruimhartig te erken nen dat Nederland fout zat in de slavernij'. Nederland schafte de sla vernij 145 jaar geleden af Surina me herdenkt dat op 1 juli. Balken ende is samen met minister Maxi me Verhagen (Buitenlandse Za ken) op 13 en 14 mei op bezoek in Paramaribo. Van Bommel spreekt in Paramaribo onder meer met parlementsleden over de drugscon troles op Schiphol. Hij meent dat er een racistisch tintje zit aan de volgens hem vernederende en mensonterende controles op de luchthaven. De Surinaamse minis ter van Buitenlandse Zaken Lygia Kraag-Keteldijk tekende woensdag opnieuw protest aan tegen de be handeling van Surinaamse reizi gers op Schiphol. „Er is gebrek aan respect voor de persoonlijke inte griteit en menselijke waardigheid", zei ze op een receptie van de Ne derlandse ambassade ter gelegen heid van Koninginnedag. Jaarlijks vestigen 1500 Nederlanders zich voorgoed in buurland. door Arvid van der Wolf GRONAU - Gedreven door de lage huizenprijzen zijn al meer dan veertigduizend Nederlanders voor goed de grens met Duitsland over gestoken, de meesten sinds het be gin van het nieuwe millennium. Ze wonen in het grensgebied on der meer in Gronau, Bentheim, Kranenburg, Kleve en Emmerich. Alleen al in Emmerich is tien pro cent van de bevolking Nederlands. 'Op het WK in 2006 in Duitsland merkten we hoe gastvrij Duitsers zijn' Dat blijkt uit onderzoeken van het Duitsland Instituut van de Univer siteit van Amsterdam, de Radboud Universiteit en de Regio Twente. Nog steeds neemt het aantal Ne derlanders in Duitsland toe, met zo'n vijftienhonderd per jaar, al is de grote groei eruit, zegt Jonathan Witteman van het Duitsland Insti tuut. Volgens hem loopt de toenemen de trek naar Duitsland sinds mid den jaren negentig parallel met het afnemen van de vooroordelen over Duitsers. Nederlanders zien in het algemeen Duitsers niet lan ger als arrogante, dikke worsteters met een grote mond die je nog al tijd de Tweede Wereldoorlog kunt verwijten en die - en dat is eigen lijk nog het ergste - onterecht hoofdprijzen winnen met hun Mannschaft in internationale voet baltoernooien. Dat het beeld van Duitsers is bijge steld, heeft volgens Witteman van de UvA ontegenzeglijk te maken met het feit dat de economische grootmacht Duitsland in de jaren negentig zelf in de problemen kwam. „Toen voelden we mededo gen en begonnen we Duitsers sym pathiek te vinden." Het voetbal heeft de sfeer verder gunstig beïn vloed „Op het laatste WK in 2006 in Duitsland hebben heel veel Ne derlandse supporters ervaren hoe gastvrij de Duitsers zijn, en hoe goed ze de zaken hadden georgani seerd. Eerder waren we er natuur lijk al achter gekomen dat Duits land een heel mooi land is. Boven dien is Duitsland bij ons de popu lairste vakantiebestemming." Henk van Houtum van de Rad boud Universiteit in Nijmegen, die de migratie van Nederlanders naar Duitsland heeft onderzocht, ver moedt dat Nederlanders nu ande ren hebben gevonden over wie ze 'fobisch' zijn. „Gisteren waren het de Duitsers, nu zijn het de mos lims, morgen misschien de Roeme nen?" Het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden deelt het volgende mee: Ontwerp ambtshalve wijziging lozingsvergunning De Wrange Op 28 april 2008 is een ontwerplozingsvergunning op grond van de Wet verontreiniging oppervlakte wateren vastgesteld voor de lozing van afvalwater afkomstig van pompstation De Wrange van Evides N.V. op de zuidelijke wegsloot langs de Eeweg in Kapelle. Het ontwerpbesluit ligt vanaf 6 mei tot en met 17 juni 2008 ter inzage: bij de receptie van waterschap Zeeuwse Eilanden, Kanaalweg 1 in Middelburg, elke werkdag van 8.00 tot 17.00 uur. Voor inzage op een ander tijdstip kunt u een afspraak maken; in de hal van het gemeentehuis van de gemeente Kapelle, Kerkplein 1 in Kapelle, elke maandag en woensdag van 9.00 tot 16.00 uur, dinsdag en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur en donderdag van 9.00 tot 18.00 uur. Gedurende deze termijn kunnen belanghebbenden schriftelijke zienswijzen inbrengen tegen de ontwerplozingsvergunning. Deze zienswijzen moeten worden gestuurd naar het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden, Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg. Meldingen activiteitenbesluit In de periode van 1 april tot en met 21 april 2008 zijn de onderstaande meldingen binnengekomen. Artikel 1.10 van het activiteitenbesluit is op deze meldingen van toepassing. Penitentiaire inrichting Torentijd, Torentijdweg 1 in Middelburg Kwik-fit filiaal, Klarinetweg 6 in Middelburg Opgemerkt wordt dat de publicatie van deze meldingen slechts een wettelijk verplichte bekend making inhoudt. Tegen de publicatie van deze meldingen kan geen bezwaar worden gemaakt. Soms onz>.chttoafMii3B«EEaEBiBmai Kanaalweg 1 Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Telefoon 0118 - 621000 Fax 0118 - 621990 info@wze.nl www.wze.nl De Rue Saint Michel in Rennes, beter bekend als de Rue de la Soif (Dorststraat). „De stad komt ervoor uit dat er een drankprobleem is, terwijl andere steden hun moeilijkheden liever verdoezelen", zegt een gemeentewoordvoerder. foto Olivier van Beemen/GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 9