Sport Excuses van trainers Duiveland mét Ronald Zwager in tweede klasse IffjffpMMSBfflia Bernardina en Fitsch naar Goes baderie W' 44 I Zaterdag 3 mei 2008 PZC Provoost raakt zijn leidende positie kwijt bunschoten - Bennie Provoost heeft zijn gedeelde eerste plaats in het Barnsteentoernooi verspeeld. De Zeeuwse topdammer speelde gisteren in Bunschoten twee keer gelijk. In de ochtendronde kwam hij na een interessante partij remi se overeen met Nederlands kam pioen Ron Heusdens. 's Middags leek hij met André Nijmeijer een gemakkelijke tegenstander geloot te hebben, maar zijn toekomstige clubgenoot hield Provoost op een punt. Ron Heusdens pakte door een zege op Friso Fennema de eer ste plaats. Bennie Provoost deelt één ronde voor het einde met ze ven spelers de tweede plaats. Zeeuws korfballers spelen veldinterland goes - Twee Zeeuwse korfballers zijn opgenomen in de nationale jeugdselecties korfbal. Corné Beze- mer (TOP Arnemuiden) zit in de nationale selectie onder 19 jaar, ter wijl Mathijs Pouwer (Swift) deel uitmaakt van het team onder 16 jaar. Beide ploegen komen zaterdag 10 mei op het veld in actie tegen Bel gië. De wedstrijden tegen de Bel- giscn'e leeftijdsgenoten worden bij CKV Reehorst'45 in Ede gespeeld. De wedstrijden beginnen om 13.00 uur (onder 16 jaar) en 15.00 uur (onder 19 jaar). Bio Dröme Natuurvoeding Kom eens langs en laat u verrassen! Ruim 150 m2 biologische voeding zoals dagelijks vers brood, groenten, zuivel, broodbeleg, dieetvoeding, lichaamsverzorging, etc. Bierkade 7 Goes tel. (0113) 22 80 09 Feyenoord niet verder met Pardo en Jansen rotterdam - Feyenoord zal het af lopende contract van Sebastian Pardo niet verlengen. Ook de op tie op Michael Jansen wordt niet gelicht. Pardo speelde dit seizoen op huurbasis voor Excelsior en mag transfervrij op zoek naar een nieüvve club. Jansen kwam het af gelopen half jaar op huurbasis uit voor De Graafschap. Hij stond daarvoor wegens hartproblemen twee jaar aan de kant bij Vitesse. Feyenoord had een optie om zijn contract met drie jaar te verlen gen, maar zal die niet lichten. SHANGHAI - Motorcoureur Jorge Lorenzo (foto) gaat tij dens de vrije training in Shanghai hard onderuit met zijn Fiat Yamaha. De Spanjaard werd naar het zieken huis vervoerd, waar bleek dat hij zijn iinkerenkel had ge broken. De rechterenkel is eveneens beschadigd. De deelname van Lorenzo aan de MotoGP van China morgen is desondanks niet uitgesloten. „Er is een kans dat hij aan de start verschijnt", aldus teamdokter Clau- dio Costa. „Het wordt een race met pijn en tranen, maar de coureurs zijn helden en in staat dit soort din gen te doen." Lorenzo, die onlangs een operatie aan de rechteronderarm onderging, boekte ruim twee weken geleden zijn eerste zege in de voornaamste raceklasse. De tweevoudig kampioen in de 250cc voert daardoor sa men met Dani Pedrosa de WK-stand aan. foto EPA/www.motogp.com Van Loen en Jans leggen verbale aanvaring na duel in play-offs snel bij. door Jan Mennega groningen - Ron Jans was donder dagavond amper thuis of hij kreeg al telefoon van Utrecht-trainer John van Loen. „Hij bood zijn ex cuses aan", zegt de trainer van FC Groningen weten. „Hij zei dat hij op de persconferentie na de wed strijd niet over Goran Lovre had moeten beginnen. Ik heb hem daarop ook mijn excuses aangebo den. Ik had hem niet moeten on derbreken toen hij aan het woord was." De trainers van FC Groningen en FC Utrecht sloten de eerste, tumul tueuze play-offwedstrijd tussen hun ploegen donderdagmiddag in de Galgenwaard in stijl af Met een verbale aanvaring. Van Loen was dermate gepikeerd dat hij nijdig en voortijdig de persconferentie verliet. „Er was ook al wat aan vooraf ge gaan", zegt Jans. „Ik hoorde hem na afloop zeggen: 'Die Jans loopt ook altijd te zeiken'. Waarop ik te gen hem zei: 'Dit bevestigt het beeld dat ik heb van jou'. Van Loen zei daarop dat hij mijn naam niet had genoemd. Maar goed, we hebben het uitgesproken." Morgenmiddag staan beide ploe- Ul John van Loen en Ron Jans heb- ben elkaar telefonisch excuses aangeboden. Morgen staan beide trainer bij FC Groningen-FC Utrecht weer tegenover elkaar. goes - Zondag-derdeklasser Goes heeft de selectie voor het komend seizoen met twee spelers versterkt. Pito Bernardina komt over van SSV'65, terwijl Lionel Fitsch de overstap maakt van Kloetinge. Zowel Bernardina als Fitsch speel de in het verleden al in de jeugd van Goes. Linksback Bernardina maakte vorig seizoen in de hoofd klasse zijn debuut bij SSV'65 en speelde ook deze jaargang geregeld mee. Fitsch voetbalde dit seizoen vooral in de A-junioren van Kloe tinge. Hij trainde wel geregeld met het eerste elftal mee en zou deze zomer doorschuiven naar de selec tie van trainer Diederik Hiensch. gen in de Euroborg opnieuw tegen over elkaar, met FC Groningen na de 2-2 van donderdag licht in het voordeel. Er wordt in de play-offs gespeeld volgens de regels die ook gelden in Europese duels. Bij een gelijke eindstand tellen de in een uitwedstrijd gemaakte doelpunten dubbel. „Wat we niet moeten heb ben, is een herhaling van de hec- tiek van de eerste wedstrijd", zegt lans. „Ik hoop dat beide ploegen en ook de begeleiding van donder- tot in de kleinste details ontworpen en afgewerkt dag hebben geleerd en dat we zon- 1 dag een leuk voetbalgevecht te i#| zien krijgen." Goran Lovre kreeg in Utrecht de rode kaart na een vermeende elle boogstoot naar Erik Pieters. Hij provoceerde daarna de Utrecht- aanhang en is door de KNVB nu voor drie wedstrijden geschorst. door onze eigen vakmensen Crenadierweg 17b - Middelburg www.baderie.nl door Klaas Verspoor OOSTERLAND - Ronald Zwager blijft Duiveland trouw. De voetbal ler, die in de belangstelling stond van Kloetinge, komt ook in het sei zoen 2008-2009 voor de ploeg uit Oosterland uit. Zwager keerde aan het begin van het seizoen terug op het oude nest en werd vorige week met Duive land kampioen van de derde klas se A. De aanvoerder sprak met Kloetinge, de club waarmee hij in de seizoenen 2005-2006 en 2006-2007 al eerder in de hoofd klasse van het zaterdagvoetbal uit kwam, maar liet trainer Diederick Hiensch weten niet op het aanbod van Kloetinge in te gaan. De Zuid-Bevelandse vereniging ving eerder bot bij Zierikzee-spe- ler Freek Torensma en de Bruse Boys-spelers Thomas Groeneveld en Mats Willemse. DE NIEUWE PRIJSVECHTER VAN JOHN DEERE! X100 SERIE vanaf 3392,- incl. btw T' *;g 25 John Deere l. J Zeeuwse eilanden en West-Brabant: van weele bv. Stadseweg 14, Wolphaartsdijk, tel. 0113-581751 op de gehele collectie! nieuwe fietsen occasions onderdelen accessoires Vraag naar de voorwaarden Rijwielcentrale Fietsplus Koudekerkseweg 51 4382 EG Vlïssingen Tel: 0118 - 412544 Actie is alleen geldig op 2 en 3 mei 2008.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 90