Buitenluie! Schaamteloos Holocaust-instituut zet 130.000 foto's uit archief op internet zijn wij geopend! Morgen op koopzondag !ot>e Kijk uit naar onze kinderpagina! W- NDER.1 'Gifitige stoffen in kronen China' de Mortiere Boek Disneyland* Resort Paris en ontvang 1. GRATIS Disney knuffel 2. GRATIS Disney ontbijt voor de kinderen 3. GRATIS verblijf voor kinderen t/m 6 jaar 4. GRATIS lichttour Parijs 5. GRATIS 4 kortingsvouchers 1 O I Zaterdag 3 mei 2008 PZC Elke eerste woensdag van de maand in uw krant: een wonderlijk leuke kinderpagina vol spelletjes en weetjes. Leuk voor uw (klein)kinderen! men teel moet de s' /vijftien jaar zijn afbt. f Plasierk had ISO er f Studentenvakbond zocht met een voon.. De LSVb toonde zich voorstander de termij I ven op vijftien jaar. Pla> zelf over de periode var •»«-70ek ling beslissen, liet hij wi- Bezoekers kunnen helpen mensen op foto te identificeren. tel aviv - Met ingang van deze week zijn de foto-archieven van het holocaust-instituut Yad Vashem in Jeruzalem via het inter net te raadplegen, ledereen heeft nu toegang tot 130.000 foto's die direct of indirect te maken hebben met de holocaust. Alle foto's zijn voorzien van een toelichting, die internetgebruikers desgewenst kunnen aanvullen of corrigeren. „We hopen dat het pu bliek ons zal helpen bij het ontcij feren van de afbeeldingen en met het identificeren van de mensen die erop voorkomen. En dat zij ook eigen fotomateriaal beschik baar stellen", zegt dr. Chaim Gert- ner, de beheerder van de Yad Vashem archieven. De op de websi te (www.yadvashem.org) te vin den fotocollectie bevat beelden van onder meer deportaties, door- gangs- en vernietigingskampen en ghetto's, maar ook straatbeelden uit door de Duitsers bezette ste den en dorpen. Wie op de zoek machine 'Amsterdam' invult, krijgt 482 foto's te zien uit de ver zamelingen van onder meer het Rijksinstituut voor Oorlogsdocu- BRUSSEL - Kronen en bruggen uit China bevatten giftige stoffen zo als lood, zink en magnesium, waar schuwde gisteren het Belgische Ka merlid Raf Terwingen (CDStV). Ook in Nederland werken tandart sen met tandprothesen uit China. Een Chinese kroon kost de helft van wat een gespecialiseerd labora torium hier rekent. „De patiënten zijn nu goedkoop uit, maar zitten straks met een pro bleem. De Chinese tandprothesen gaan ook vlugger stuk", zei Terwin gen gisteren. mentatie en het Amsterdamse ge meentearchief. Anne Frank' levert vijftien foto's op. Yad Vashem heeft deze week ook twee kanalen met bewegende beelden over de holocaust geopend op het populai re YouTube. Een kanaal in het En gels bevat getuigenissen van overle venden, archiefmateriaal, lezingen door historici en nieuwsbeelden van historische bezoeken aan Yad Vashem. Op het andere kanaal zijn getuigenissen en archiefbeel den te zien met Arabische onder schriften. In de Arabische en isla mitische wereld zijn steeds meer stemmen te horen die de holo caust in twijfel trekken. Trucks met tabak doelwit rovers België BRUSSEL - Overvallers richten zich steeds vaker op transporteurs van sigaretten, omdat geldkoeriers be ter zijn beveiligd. In België zijn vorige maand al vijf grote overvallen gepleegd op trans porteurs. Daarbij is met kalasjnikovs geschoten en zijn chauffeurs ontvoerd. Groothande laar Geert Vandoorne uit Ledegem wil dat de overheid ingrijpt. „Wij weten het niet meer. Vroeg of laat vallen er doden", zegt hij. Chinezen zouden druk spioneren in België BRUSSEL - De Belgische dienst voor Staatsveiligheid vermoedt dat Chi na spioneert in overheidscompu- ters. „Alle sporen wijzen naar Chi na", zei minister van Justitie Jo Vandeurzen gisteren. In e-mails aan de Belgische overheid zat soft ware verborgen waarmee informa tie van de pc te halen is. „China is geïnteresseerd omdat de Navo en de EU hier gevestigd zijn, maar ook omdat België veel banden heeft met Afrika", zei Vandeurzen. Tweede ronde of aanblijven Mugabe HARARE - Oppositieleider Tsvangi- rai heeft president Mugabe versla gen bij de presidentsverkiezingen in Zimbabwe, met 47,9 procent te gen 43,2 procent. Omdat volgens de officiële uitslag geen kandidaat meer dan 50 procent behaalde, is een tweede ronde nodig. Mocht de Beweging voor Democratische Verandering van Tsvangirai daar niet aan meedoen dan blijft Muga be president, besliste de kiesraad. Rennes koopt cafés op in strijd tegen groeiend drankmisbruik. door onze correspondent Olivier van Beemen RENNES - De avond valt over de Rue Saint-Michel in de West-Fran se stad Rennes. Zoals iedere dag stromen ook deze woensdag de ter rasjes en cafés vol met dorstigen. De straat met middeleeuwse vak werkhuizen staat niet zonder re den bekend als de Rue de la Soif, de Dorststraat. Wie het café niet kan of wil beta len, neemt zijn eigen drank mee. longeren komen aanlopen met gro te blikken bier of kartonnen ver pakkingen van 24 flesjes. Morgen is het Hemelvaart en de Dag van de Arbeid, een dubbele vrije dag: daar moet op gedronken worden. Voor sommigen geldt: hoe sneller dronken, des te beter, een feno meen dat bekend staat als bin- ge-drinking. Fransen hebben de reputatie lief hebbers te zijn van goede wijn bij het eten, al dan niet aangevuld met een aperitief voor de maaltijd en een digestief erna, voor de spijs vertering. Schaamteloos zuipen, niet ongebruikelijk in Groot-Brit- tannië en Nederland, was er tot nu toe nauwelijks bij. Barman Benjamin Floc'h van café Barantic heeft de ontwikkeling van dichtbij meegemaakt. „We be ginnen hier op ons dertiende, veer tiende met cider. Op het platte land drinken ze in boerenschuren en op dorpsfeestjes. Er zijn steeds meer jongeren die geen maat kun nen houden", zegt hij, terwijl hij vier halve literglazen bijvult. Floc'h vindt de situatie echter niet alarmerend. De Rue de la Soif is nu eenmaal een traditie in Ren nes. „Problemen zijn er zelden en als ze er zijn gaat het om een paar individuen", zegt hij. „Mijn ouders vertelden me dat er in hun jeugd niet alleen een dorststraat was in Rennes, maar een hele dorstroute: je kon een heel rondje maken door het centrum. Het was één groot feest. Het is jammer dat daar 'Bretagne heeft de beste eindexamenresultaten én de grootste drankconsumptie' weinig van overblijft." Het linkse stadsbestuur ziet wel problemen en wil een eind maken aan de los bandigheid. Vorig jaar was de stad geschokt toen drie studenten omkwamen bij een brand, aangestoken door een dronken jongen. Behalve een drankverbod in de openbare ruim te en de organisatie van wekelijkse alcoholloze activiteiten heeft de ge meente een origineel idee gelan ceerd in de strijd tegen alcoholmis bruik: het opkopen van cafés. m Iedere 1' zondag van de maand open van 12.00 tot 17.00 uur U vindt ons direct aan de A58 (afslag Middelburg) Uit, 1 www.woonboulevarddemortiere.nl <i+ *3 iSffl&SGK LEEN BAKKH» m- F3 pftArfs ^25% <«3> in alle Disney Hotels voor La Vallée Village Outlet Shopping Vraag naar de verschillende voorwaarden 220 winkels www.globereisburo.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 8