Groede bedekt de schande BOOT Geachte Heren! Moederdaacadeau? n AutoTeam www.rotsvast.nl makelaar |s M2Makelaars.nl Belastingaangifte? Van Daalen Advies Sputterende DAF-jes bijeen op camping Zierikzeese vrouw rijdt van talud makelaars Kortgene Goes Wandelen langs astronomisch Middelburg €10.995,- I B PZC Zaterdag 3 mei 2008 2 9 OP ZOEK NAAR WOONRUIMTE? Bezoek ons aan de Londensche Kaai 45 in Middelburg. OF WILT U WOONRUIMTE VERHUREN? gratis voor verhuurder! ROTS-VAST GROEP De grootste verhuurmakelaar van Nederland T. 0118-611412 E. middelburg@rotsvast.nl Toren van Hervormde kerk helemaal verpakt in witte lakens. door Frank van Cooten groede - Onder het motto 'bedek de schande' is de toren van de Her- r vormde kerk op de Markt in Groe de gistermorgen in witte lakens verpakt. De operatie verliep vlekke loos, mede dankzij het mooie I weer, de geringe wind en de mede werking van inwoners van Groe- I de, waarvan er velen geheel in het wit waren gekleed. Groede geeft met deze actie een boodschap aan het Rijk om met de subsidie voor de broodnodige restauratie over de brug te komen. Vanwege de bouwvallige staat wor den in de kerk al een tijdje geen diensten meer gehouden. De res tauratie is geraamd op 1,7 miljoen euro. Diverse acties in het dorp en bijdragen van de gemeente Sluis en de provincie leverden een dik ke vijf ton op. De rest moet van het Rijk komen. In juni valt de be slissing. „Zelfs in de oorlog is voorzichtig met deze kerk omgegaan. Het zou toch van de gekke zijn dat onze kerk juist nü niet meer te redden zou zijn", zegt Thijs Soeting, voor zitter van de Stichting Restauratie- geld van de Nederlands Hervorm de Kerk Groede. „Het is geweldig te zien hoe enthousiast de mensen reageren. Op dit soort dagen bruist Groede. Dat is onze kracht." De af gelopen weken werkten acht Ta- kenstiksters' in een lokaaltje bij het benzinestation aan de lange stroken lakens, waarmee de toren gisteren is ingepakt. Duizend vier kante meter. Honderdvijftig naai- 'Op dit soort dagen bruist Groede. Dat is de grote kracht van ons dorp' uren. Anneke van de Ree, Mimi Groot en Mieke van Goor waren gisteren aan een tafeltje bij de in gang van de kerk bezig met het stikwerk van de laatste meters. De naaimachines snorden. „Het moet lukken met de subsidie. Als het Rijk nu niet over de brug komt weet ik het ook niet meer", zegt Mieke van Goor strijdlustig. Onder luid gejuich werd rond 11.30 uur de laatste strook uitge rold. Tweede Kamerlid Luuk Blom (PvdA) was duidelijk onder de in druk van de breed gedragen actie voor de kerk. Hij gaat kamervra gen stellen. Als dat niets oplevert, is er altijd nog het Avro-televisie- programma 'Restauration'. Groede is een van de zestien deelnemers en probeert de hoofdprijs van een miljoen euro in de wacht te slepen voor de kerk. De opnames starten volgende maand. „Heel Zeeland moet op ons stemmen. Daar gaan we voor", kondigt Soeting al aan. Ft NANCf £(£&-. f?.£A AL, AOVIKS récefoo* töM3> j a i 4o BURGH-HAAMSTEDE - Jan Pieter Bal uit Papendrecht, die tijdens een tocht van de Volvo V44 Vereniging vandaag door zijn geboortestreek Noord-Beveland rijdt, inspec teert zijn Katterug uit 1961. De Volvo V44 Vereniging komt vijf dagen bijeen in Burgh-Haamstede. De club is sinds woensdag met 330 mensen en 110 Volvo's sa men. Vandaag rijden leden een puzzeltocht over Schou wen en Noord- Beveland. foto Dirk-Jan Gjeltema groede - Tot en met zondag is Zeeuws-Vlaanderen rijkelijk be- Op camping Groede worden de jaarlijkse clubdagen van de Neder landse DAF-fanaten gehouden. Le den uit Nederland maar ook uit België, Duitsland en Engeland ko men dit weekend samen om te ge nieten van de gezamenlijke hob by: de DAF personenauto. Tijdens het treffen houden de leden diver se toertochten. In 1980, drie jaar na de productie van de laatste DAF personenauto, is de DAF Club Nederland (DCN) opgericht. Classis Walcheren zwijgt nog over brief middelburg - Het Breed Modera- men van de Classis Walcheren heeft volgens secretaris Klaassen nog geen behoefte om publiekelijk te reageren op de brief van de Koorkerkgemeenschap Middel burg over dominee Klaas Hendrik- se. Volgens Klaassen zal er ooit wel een moment komen dat de classis naar buiten treedt. „Maar nu nog niet." De kerkenraad van de Koor kerkgemeenschap liet deze week weten dat men niet van plan is de steun voor Hendrikse in te trek ken. Ook wil de raad niet dat er zonder Hendrikse gesproken wordt over het standpunt van de dominee die faam verwierf met zijn boek Gelo- God die niet bestaat. Want de dominee maakt immers deel uit van de kerkenraad, zo wordt benadrukt. Tip: Tas of shawl van BURBERRY of ARMANI. DELSCHER Grote Markt 11-13 4461 AH Goes www.delscher.nl zierikzee - Een 59-jarige automo biliste uit Zierikzee is donderdag middag lichtgewond geraakt bij J een ongeluk in haar woonplaats. De vrouw reed tegen een beton nen paal en vervolgens van het ta lud. In het ziekenhuis bleken haar verwondingen mee te vallen. goed in t'nuis middelburg - Naar aanleiding van het jaar van de telescoop is er nu een boekje te verkrijgen met daar in een wandeling die langs alle bij zondere plekjes op sterrenkundig gebied in Middelburg gaat. De gemeente Middelburg biedt de gids vanaf morgen gratis aan. De wandelgids is onder meer verkrijg baar bij de sterrenwacht. Het boek je werd samengesteld door Rijk-Jan Koppejan van Volksster renwacht Philippus Lansbergen. De stadswandeling begint bij het stadhuis aan de Markt. Daar is een zonnewijzer te zien uit het jaar 1729. Ook komen wandelaars langs het Zeeuws Planetarium in het Zeeuws archief en de Volkssterren wacht. Dit jaar is het vierhonderd jaar ge leden dat de telescoop in Middel burg werd uitgevonden. De VN heeft 2009 uitgeroepen als Interna tionaal jaar van de Sterrenkunde. Goes KraWendijke Vlissingen Klein Frankrijk 31(0113) 23 79 23 Westweg 5, (0113) 50 2010 Bedrijfsweg 2 (Vrijburg). (0118) 461710 Bewonder onze Temptation modellen. Uw pakketvoordeel is maximaal €5.800,-! Betaal in 3 jaar, WSÊI zonder één cent rente!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 83