ik nog kan' Zeeland M: Koopzondag 4 mei! AledkMAIarkt AM-Zeeland koopt De Bult in Wemeldinge voor 935.000 euro Speciale gasten bij concert Ons Genoegen Zee landelijk wonen.n Wij zijn open van 12.00 tot 17.00 uur! GRATIS TRANSFERIUM BUS NAAR CENTRUM GOES! m OOG j}pzc Zaterdag 3 mei 2008 2 7 °ndem_ Vrijdag 2 mei zaterdag 3 mei Het transferium is bij de Zeelandhallen, volg de borden. Minus Goud is al 25 jaar motor achter herdenking in Waarde. door Luc Oggel WAARDE - In de nacht van 11 op 12 april 1944 stortte een Engels Lan caster gevechtsvliegtuig neer in Waarde. Daarbij kwamen drie dor pelingen en vijf bemanningsleden om het leven. De piloot, die de crash overleefde, zou veertig jaar la ter dankzij inspanningen van Mi nus Goud bij de onthulling van het oorlogsmonument in het dorp aanwezig zijn. Sindsdien is Goud de drijvende kracht achter de do denherdenking in Waarde. Die wordt vandaag voor de vijfentwin tigste keer gehouden. Het drama van 1944 is Goud, toen slechts vijfjaar oud, altijd bijgeble ven. „Het was een behoorlijk groot vliegtuig, van 55 bij vijftig meter. Je zag enorme vlammen en je hoorde mensen gillen. Iedereen rende naar buiten." De gebeurtenis van toen heeft er voor gezorgd dat Waarde voor al- 'Toen prins Bernhard liet weten te komen, kreeg ik een brok in mijn keel' tijd met de Tweede Wereldoorlog verbonden blijft en dat de doden herdenking in het dorp jaarlijks door honderden mensen wordt bij gewoond. „Het leeft er echt", zegt Goud, die weliswaar al 43 jaar in Krabbendijke woont, maar een 'Waardenaar in hart en nieren' is. Toch worden de oorlogsslachtof fers pas sinds 1984 officieel her dacht in Waarde. „Ik ben vanwege mijn interesse voor de oorlog op een bepaald moment militaire at tributen gaan verzamelen. Daar door kwam ik in contact met oud-strijders en heb ik heel veel herdenkingen meegemaakt. Dat maakte veel indruk. Ik bedacht toen dat zoiets in Waarde toch ook zou moeten kunnen en wilde een monument oprichten. Niet al leen voor de omgekomen dorpsbe woners, maar ook voor de beman ningsleden van het vliegtuig", ver telt Goud. „Ik ben toen de geschiedenis inge doken, op zoek naar informatie over de inzittenden van de Lancas ter. Vijf bemanningsleden waren omgekomen, twee hadden het overleefd. Via een handschoen ben ik achter de naam van één van hen gekomen." Goud probeer de vervolgens van alles om die man, H.J. Moore, te vinden, onder meer met een oproep op de BBC. Een vriend van Moore zag dat. Moore stuurde uiteindelijk een briefje dat hij de piloot was van het vliegtuig. „Toen ik hem aan de telefoon had, begon hij te huilen", herinnert Goud zich. „Uit angst voor de woe de van de dorpelingen had hij na de crash niet naar het dorp durven lopen." Goud vertelde Moore over de plan nen voor het monument en vroeg hem of hij het wilde komen ont hullen. Toen Moore dat toezegde, begon het op het dorp ook te le ven en werd er gul gedoneerd voor de vervaardiging ervan. „La ter bedacht ik dat prins Bernhard er eigenlijk ook bij zou moeten zijn. Ik heb hem zelf een brief ge schreven. Toen hij drie dagen later al liet weten te zullen komen, had ik wel even een brok in mijn keel." En zo werd die 31e maart 1984 - Bernhard kon niet op de aanvanke lijk geplande datum - voor Minus Goud en Waarde een dag om nooit meer te vergeten. „Vijfdui zend man waren erbij aanwezig. Of het niet officieel moest wor den, werd er gevraagd. Dus vanaf toen ben ik het gaan doen." Goud benadrukt dat het niet al leen zijn verdienste is. „Ik ben dan wel de motor, maar iedereen werkt eraan mee, het is iets van heel het dorp. Het gebeurt zonder poespas, maar het gebeurt wél. Ik wil dit blijven doen zolang ik kan." Dat de plechtigheid in Waarde en ook Yerseke al vandaag plaatsvindt en niet morgen, heeft te maken met het feit dat het overgrote deel van de bevolking van gereformeer de huize is en dus hecht aan de zondagsrust. „Het is al een paar keer eerder voorgekomen, maar ik heb de indruk dat er nu meer bij wordt stilgestaan dan anders", zegt Goud, doelend op opmerkingen van enkele fracties in de gemeente raad en aandacht in de media. Maar het is nu eenmaal de aard van het dorpje, het is een princi piële kwestie. Het zou niet werken als we het op zondag zouden doen. Dan hebben we geen men sen." Dronken Vlissinger gesnapt in Goes goes - Een 35-jarige Vlissinger is in de nacht van donderdag op vrij dag aangehouden in de Zonne bloemstraat in Goes. De meldka mer kreeg om 02.20 uur een mel ding dat er een vermoedelijk dron ken bestuurder van 's-Gravenpol- der naar Goes reed. In de Zonne bloemstraat in Goes werd hij aan gehouden. Hij had dusdanig veel drank op dat de politie hem een rijverbod van twaalf uur gaf Voor een meubel of een leuk kado, ga je naar Weststraat 24 Kapelle telefoon (0113) 34 04 56 www.flowershopenzo.nl Deel van Vereniging van Eigenaren vindt verkoop onrechtmatig. door Lilian Dominicus WEMELDINGE - De Bult in Wemel- dinge is voor 935.000 euro ver kocht aan projectontwikkelaar AM-Zeeland. De Terneuzense pro jectontwikkelaar wil eind dit jaar beginnen met de bouw van de ap partementen en studio's. Een deel van de eigenaren beweert echter dat de verkoop onrechtmatig is. Bij algemeen directeur |an Sips van AM-Zeeland heerst een gevoel van opluchting. Na een slepende affaire over wie het recht had om de voormalige vuilnisbelt te ko pen, kan hij beginnen met de pro cedures om zijn plan te verwezen lijken. „Het is nu toch een beetje een kindje geworden. Zoveel ener gie heb ik erin gestoken." Vol gens Sips heeft het bouwproject ze ker een halfjaar vertraging opgelo pen door alle onenigheid. Hij wil Dorpsvereniging wil bouwweg behouden 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN - De bouwweg aan de oostkant van 's-Heer Hendrikskinderen zou een vaste weg moeten worden, zodat het lokale verkeer ook in de toe komst langs verschillende wegen kan worden afgevoerd. Daarvoor pleit de Vereniging Dorpsbelangen 's-Heer Hendriks kinderen in een zienswijze op de bestemming voor de dorpskom die zij schreef De gemeente houdt voorlopig de boot af Ze heeft de grond niet in bezit. Daarnaast heeft ze voor ontslui ting van de nieuwbouw geen defi nitief tracé in gedachten, waar door het lastig is in het komplan al een tracé vast te leggen. op het terrein, pal naast villapark de Oesterbaai, achttien voor per manente bewoning geschikte ap partementen neerzetten, tien stu dio's voor recreatieve verhuur, drie a vier 'levensloopbestendige' wo ningen en een café-restaurant. „De appartementen hebben uitzicht op de Oosterschelde. De studio's zijn bedoeld voor duikers. Ik wil ook openbare parkeervoorzienin gen aanleggen en een douche/toilet voor algemeen ge bruik door duikers." Onder een deel van de leden van de Vereniging van Eigenaren (WE) heerst grote ontevreden heid. Die leden vinden dat de alge mene ledenvergadering geen toe stemming heeft gegeven om te ver kopen en eisen een bodemprijs van een miljoen euro. Eerder zou De Bult in Wemeldinge is ver kocht aan projectontwikkelaar AM-Zeeland. Een deel van de WE staat niet achter de verkoop en noemt die onrechtmatig. Gsm-mast bij' camping groeit dertien meter BURGH-HAAMSTEDE - De gsm-mast bij camping De Duinhoeve in Burgh-Haamstede wordt vervan gen door een dertien meter hoger exemplaar. De gemeente Schouwen-Duive- land wil KPN toestemming geven er een mast van veertig meter neer te zetten. De huidige mast staat er eigenlijk illegaal. In de tijd van de opkomst van de mobiele telefoon schoten soortgelijke masten als paddenstoelen uit de grond. De ge meente greep in door de meeste er van óf te legaliseren óf weg te la ten halen. De mast moet een paar meter ver plaatst worden omdat hij vlucht routes van de naastliggende cam ping blokkeert. de WE een bod van 1.050.000 eu ro en in het verleden zelfs van an derhalf miljoen aan zich voorbij hebben laten gaan. De opbrengst van de verkoop wordt onder de ei genaren verdeeld. Zo kunnen ze 7200 euro per persoon tegemoet zien bij verkoop tegen een prijs van 1.050.000 euro. De verkoop komt nog ter discussie op de leden vergadering van 24 mei. Volgens het WE-bestuur volde den de bieders met een bod van meer dan een miljoen niet aan an dere voorwaarden. Zo moest AM-Zeeland bij verkoop aan een andere partij afgekocht worden voor een bedrag van 650.000 euro. „AM-Zeeland heeft die kosten in dertijd gemaakt in opdracht van ons. De ontwikkelaar die ander half miljoen bood, wilde die af koopsom niet betalen. De heer Ganseman heeft ooit gezegd 1.050.000 euro te willen neerleg gen, bood uiteindelijk 922.500 eu ro. AM-Zeeland 935.000", aldus WE- voorzitter lacques Koppert. door Lilian Dominicus KAPELLE - Speciaal voor het hon derdjarig bestaan heeft muziekver eniging Ons Genoegen in Kapelle twee gasten voor het concert op za terdag 31 mei uitgenodigd: Ma- thieu van Bellen en Marjon van Iwaarden. Hij is soloviolist en speelt bij het Zeeuws Orkest, zij is allround zangeres, bekend van de tweede versie van Two Unlimited. iDe twee van oorsprong Zeeuwse Fartiesten zijn de publiekstrekkers hoor het jubileumconcert. Een eve- 'nement in de tennishal van Kapel- de, waar zo'n vijfhonderd mensen kunnen komen. De Kapelse fanfa- 1? pakt het groots aan. „Het po- cum is 140 vierkante meter groot, het orkest bestaat uit zeventig mensen, de slagwerkgroep komt optreden en we hebben een profes sionele lichtshow. Van Iwaarden zal niet alleen zingen, maar ook het hele programma presenteren", vertelt Piet Duinkerke van de jubi leumcommissie. Het programma voor de pauze be staat uit voornamelijk lichte klas sieke muziek, waaronder stukken uit Carmen, Night on Bold Moun tain en Dance Macabre. Na de pau ze komen de populairdere werken aan bod, zoals Think, Girl from Ipa- nema en Climb Every Mountain. SI Informatie en kaarten reserveren: www.ogkapelle.nl Voor al uw binnen- en buiten zonwering i AMBIANCE Telefoon: 0113-22 22 31 www.ambiance-goes.nl MIDDELBURG Mortiereboulevard 4 Tel. 0118 - 60 70 00 wwwjnediamarkt.nl Ik ben toch niet gek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 81