'Ik wil dit blijven doen zolang Club kan vernielingen nauwelijks voorkomen LEICHT Keukens DE ANDERE KANT VAN DE MORTIERE BOULEVARD klein vaarbewijs marifonie jachtradar praktijkvaren VIC Vaaropleidingen Goes tel. (0113) 27 05 99 06 40 00 59 87 www.vicvaar.nl 26 Zaterdag 3 mei 2008 PZC DODEN BORSELE Heinkenszand Aaanvang 19.30 uur verzamelen in ge meentehuis; 20.00 uur twee minuten stil te, 20.02 uur kranslegging bij plaquette achter de Rabobank. Na afloop samen komst in gemeentehuis. GOES Goes 19.15 uur bijeenkomst in de Grote Kerk met toespraak en gedicht, 19.40 uur ver trek naar Grote Markt, twee minuten stil te en kranslegging. Kloetinge 19.30 uur Amicitia met toespraak, 19.40 uur stille tocht en aansluitend kransleg ging, gevolgd door twee minuten stilte. 's-Heer Hendrikskinderen 19.30 uur verzamelen in De Poeljeugd en toespraak, 19.55 uur kranslegging bij kerk, gevolgd door twee minuten stilte. 's-Heer Arendskerke 19.30 uur verzamelen in Poelwijck en toe spraak, 19.55 uur kranslegging bij kerk, gevolgd door twee minuten stilte. KAPELLE Kapelle 18.45 uur afmars van station naar herv. kerk. 19.00 uur dienst, 19.50 uur omme gang, eregroet commando's, twee minu ten stilte en aansluitend kranslegging. NOORD-BEVELAND Colijnsplaat 19.30 uur, bijeenkomst bij protestantse kerk, 20.00 uur twee minuten stilte. REIMERSWAAL Yerseke (3 mei) 19.20 uur vertrek stille tocht naar het oorlogsmonument vanaf verenigingsge bouw De Haven, 19.59 uur kranslegging door burgemeester Huisman, twee minu ten stilte, Last post en Wilhelmus, korte toespraak burgemeester, voordragen ge dichten. Waarde (3 mei 19.40 uur: dorpshuis open voor genodig den en belangstellenden, 19.55 uur ver trek naar monument, 20.00 uur, twee mi nuten stilte, toespraken en een kransleg ging- Hansweert 19.40 uur vertrek stille tocht vanaf dorps huis Kaj Munk naar de begraafplaats, 19.59 uur Last Post, 20.00 uur twee mi nuten stilte. THOLEN Tholen-stad 19.15 uur verzamelen bij 4-mei herden kingsteken nabij de Vossemeersepoort, 20.00 uur twee minuten stilte, daarna krans- en bloemleggingen (ook bij de ge denkplaat van de Vereniging Oud Militai ren Indiëgangers). Voorzitter Tholense Boys: snel verhuizen is de enige oplossing. door Rob Paardekam THOLEN - Voetbalvereniging Tho lense Boys heeft nog altijd te ma ken met vernielingen. De club pro beert er iets tegen te doen, maar een echte oplossing is niet voor handen. De vereniging zal waar schijnlijk met de vernielingen moe ten leren leven zolang die op de huidige locatie zit. „De echte oplos sing?", zegt voorzitter Jan Heshof. „Ik zie er maar één. Zo snel moge lijk verhuizen en rond het nieuwe voetbalcomplex een groot hek zet ten." Nou zal die verhuizing nog wel een paar jaar op zich laten wach ten, dus de Tholense Boys moeten het nog even doen met sportpark De Bent. Daar richten jongeren al lange tijd vernielingen aan. Vooral in het weekend. Ze gooien onder meer spullen in de container, ver nielen dug-outs en voetbalkooien en dumpen afval. Eén keer is er zelfs brand gesticht op de tribune. De club heeft al diverse malen aan gifte gedaan. „We weten dat er ook leden bij zitten", zegt Heshof „We hebben bepaald dat zij een taakstraf krijgen als ze bij de ver nielingen betrokken zijn. Borden wassen of zo. Tot nu toe is dat één keer gebeurd." Begin dit jaar stelde de vereniging een soort veldwachter aan. „Dat was een ideetje dat ik min of meer voor de grap opperde tijdens de nieuwjaarsreceptie", vertelt Hes hof „Later hebben we dat serieus gemaakt." Leen Tichem heeft de rol van bromsnor op zich geno men. Hij fietst wat vaker een rond je langs het sportpark om een oog je in het zeil te houden. Ook aan omwonenden is gevraagd om goed op te letten. Die maatregelen helpen wellicht een beetje, maar lossen het pro bleem niet op. Daarom heeft de club nu besloten besloten het ter rein in het weekend helemaal af te sluiten. „Ja, de poorten gaan dicht", zegt Heshof, die daar me teen aan toevoegt dat het vooral UJ Voetbalvereniging Tholense Boys wordt nog steeds geconfron teerd met vernielingen. Oplossin gen om dat te voorkomen, zijn maar moeilijk te vinden. een symbolische maatregel is. „Want als ze het willen kunnen mensen met weinig moeite toch wel op het terrein komen." Het hele sportcomplex omheinen met een groot hek lijkt de enige oplossing, maar daar begint de ge meente niet meer aan nu gedacht wordt aan een verhuizing van de velden. „Dat vind ik volkomen lo gisch", zegt Heshof die tevens raadslid is voor de PvdA en daar door wellicht net iets beter snapt dat de gemeente zulke investerin gen niet meer doet. „Dat zou geld verspilling zijn." De voorzitter ziet dan ook maar één oplossing: snel verhuizen en op de nieuwe plek een groot hek. Het is de bedoeling dat de velden op termijn verhui zen naar de Nieuwlandsedijk, ten noorden van Nieuwe Postweg. Minus Goud is al 25 jaar de drijvende kracht achter de dodenherdenking in Waarde. vanaf 2ë^Pinkster (12/5) open Mortiereboulevard 3A - M'burg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 80