Buiten Ian Britse kiezer straft Labour flink af kras.nl Kartel wil rijstprijzen opdrijven Politie onderzoekt huis van Fritzl met sonar Ontdek Beijing, nü NERGENS VOORDELIGER! BOEK ONLINE of bel 0900 -9697 5 PZC Zaterdag 3 mei 2008 9 Burgemeesterschap van Londen wellicht in Conservatieve handen. DEN HAAG - De Britse premier Gor don Brown ligt binnen zijn eigen partij zwaar onder vuur na de ver pletterende nederlaag van Labour bij de lokale verkiezingen afgelo pen donderdag. De Britse socialis ten leden hun zwaarste verkie zingsnederlaag van de afgelopen veertig jaar. Omgerekend naar lan delijke cijfers zou de partij zelfs achter de Liberaal-Democraten ein digen, traditioneel de derde partij van het land. De Conservatieven van David Ca meron zijn met ongeveer 45 pro cent van de stemmen de grote win naars. De Liberaal-Democraten haalden 25 procent van de stem men, iets meer dan Labour dat niet meer dan 24 procent haalde. Zo mogelijk nog erger voor La bour is dat ook het burgemeester schap van Londen waarschijnlijk in handen van de Conservatieven komt. Volgens nog voorlopige uit slagen maakt de conservatieve kan didaat Boris Johnson een goede Na zijn zware verkiezingsnederlaag overlegde Gordon Brown gisteren met de Amerikaanse minister van Buitenland se Zaken Condoleezza Rice over het Midden-Oosten. foto AP kans om burgemeester Ken Li vingstone af te lossen. Partijleider Gordon Brown ligt bin nen zijn partij al maanden onder vuur omdat hij te stug en te wei nig charismatisch zou zijn. Partij bonzen vrezen dat Brown bij de volgende landelijke verkiezingen geen schijn van kans heeft tegen de jonge, mediagenieke leider van de Conservatieven, David Came ron. Ze willen dat de Schot plaats maakt voor een jongere, dynami scher leider. Brown gaf gisteren toe dat de ne derlaag hard is aangekomen. Hij noemde de resultaten 'slecht en te leurstellend'. Volgens de leider van de Conservatieven, David Came ron, is de afstraffing voor Labour niet alleen een protest tegen het re geringsbeleid, maar ook het bewijs dat de Britten weer vertrouwen hebben in zijn partij. Brown volgde Tony Blair, de man die hij ruim tien jaar als minister van Financiën diende, vorig jaar op. Brown had een redelijke start maar de politieke wittebroodswe ken waren snel voorbij. Kiezers houden de Labourregering mede verantwoordelijk voor de stijgende voedsel- en brandstofprijzen, de dalende huizenprijzen en voor be lastingwijzigingen die de laagst be taalden het hardst treffen. Analis ten verwachten dat Brown nu geen haast zal maken met het uit schrijven van nieuwe parlements verkiezingen. Die moeten uiterlijk in 2010 worden gehouden. AMSTETTEN - Het huis van Josef Fritzl, de Oostenrijker die heeft be kend zijn dochter Elisabeth 24 jaar in een kelder gevangen te hebben gehouden en zeven kinderen bij haar te hebben verwekt, wordt met sonar onderzocht. Die moet eventuele andere verborgen ruim tes opsporen, zo heeft de politie in het Oostenrijkse Amstetten giste ren bekendgemaakt. De politie wil verder meer dan honderd mensen verhoren die in de loop der jaren woonruimte heb ben gehuurd in het huis. De zaak werd wereldwijd nieuws toen de oudste dochter van Elisa beth, de negentienjarige Kerstin, met een infectieziekte in het zie kenhuis terechtkwam. Haar toe stand zou intussen 'ietwat gestabi liseerd' zijn. Fritzl is al in 1967 ver oordeeld wegens verkrachting en een poging tot verkrachting. BANGKOK - Thailand wil met een aantal omringende landen in Azië een rijstkartel vormen. Op die ma nier kunnen de rijstproducenten een hogere prijs bedingen. Thailand is voor zijn inkomsten voor een groot deel aangewezen op de export van rijst. Het land zegt last te hebben van de dure olie, die het moet importeren. De regering stelt weinig invloed te kunnen uitoefenen op de prijs van rijst en hoopt daar door de vor ming van een kartel meer sturing aan te kunnen geven. Op die ma nier moet er meer evenwicht ko men in de waarde van export en import, zo liet een woordvoerder gisteren weten. Door de toenemende vraag is de prijs van rijst dit jaar verdrievou digd en op duizend dollar per ton gekomen. Enkele producenten, waaronder Vietnam en India, heb ben paal en perk gesteld aan de ex port om zo hun eigen voorraden op peil te houden. Dat heeft de prijs verder opgedreven. Thailand wil afspraken maken met belangrijke rijstproducenten als Vietnam, Laos, Cambodja en Bir ma. Waarnemers verwachten dat de prijs door de kartelvorming ver der omhoog gaat. Ze wijzen erop dat voor de helft van de wereldbe volking rijst het basisvoedsel is.De Filippijnen, de grootste rijstimpor- teur ter wereld, hebben afwijzend gereageerd op het Thais plan. Een parlementslid zei bang te zijn dat miljoenen mensen door de op lopende prijs geen rijst meer kun nen kopen. De hoge voedselprij zen hebben dit jaar in diverse lan den tot ongeregeldheden geleid. Vliegreis vanaf Brussel! Nog nooit zó voordelig! Want alléén bij KRAS boekt u een citytrip naar Beijing vanaf de absolute bodemprijs vanaf slechts 649! Wacht niet langer en profiteer nu van dit waanzinnige voordeel, want VOL=VOL! VLUCHT MET HAINAN AIRLINES U vliegt met Hainan Airlines, een relatief on bekende luchtvaartmaatschappij, maar dat doet niets onder aan de kwaliteit. Deze Chinese maatschappij bezit namelijk nieuwe toestellen en biedt een uitstekende service! De vlucht vanaf Brussel naar Beijing is bovendien non-stop. ZEER VOORDELIG EXCURSIEPAKKET Tijdens deze stedenreis kunt u Beijing op eigen gelegenheid gaan ontdekken, maar een aanrader is het optionele excursiepakket a 109 p.p.! Tijdens 5 excursies laten we u de mooiste plekjes in en nabij Beijing zien. Bovendien zijn hierbij de entreegelden inbegrepen en vertelt de Engelssprekende lokale gids u alle achtergrondverhalen over de fascinerende bouwwerken die u zult gaan bezoeken. Zo maken we allereerst een oriëntatietocht door deze miljoenenstad, waarbij we o.a. de Drumtoren en het bekende Antiekstraatje zullen waarom zou je verder zoeken bewonderen. Ook nemen we u tijdens één van de excursies mee naar het immense Plein van de Hemelse Vrede en de geheimzinnige Verboden Stad. En wat dacht u van een bezoek aan het Zomerpaleis, bekend vanwege de beschilderde Hal van het Eeuwige Leven, en aan de Pandahal in de dierentuin? Natuurlijk nemen we ook een kijkje bij de bijzondere Olympische stadions die in de stad gebouwd zijn en duiken we terug in het verleden tijdens ons bezoek aan de Lamatempel! Hét hoogtepunt van uw reis is ongetwijfeld de excursie naar de machtige en wereldberoemde Grote Muur! INCLUSIEF: vliegreis Brussel—Beijing v.v. met Hainan Airlines, vlieg-/luchthavenbelasting, transfer luchthaven-accommodatie v.v., verblijf in een 4-sterren hotel, ontbijt. Mei 22 €595 Mei 27 €549 Juni 7 €549 Juni 14-15 €595 Prijzen zijn p.p. bij een bezetting van 2 pers. Voor uitgebreide reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/25935

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 7