GOESCHE COURANT s Bliksemconcert in Baarland Zwijnen zijn het haasje V 4 Maandag 7 Januari 1929 116 Jaargang. Morgen Koopzondag Middelburg Feestje Weer geopend na de verbouwing: boekhandel Spui &r*»zv.m. sSJmS&t-V :>eas4ag Uitgave Nasmlooze Veaaoolschap Goes die Courant en Kleeuweos Ross Drukkers- en Uitgeversbedrijf cent per regel Ativerteohès. wordeö s*5 V;-.i:.kgai«3rv.i. Postdtftquc- en Girorekening No. 55571 Telefoonnummer 17. na 17.30 No. 244 aangenomen tot 12 ttur voorrnkkkg. Angelique Boers wint optreden van favoriete band in de achtertuin. door Mieke van der Jagt BAARLAND - Als het aan Angelique Boers had gelegen, dan had het nummer Meriete van Surrender de Zeeuwse top 40 van Omroep Zee- land gewonnen. Daar had ze op ge stemd. Maar goed dus dat Surren der erbij zat in de reeks artiesten die in de tuin van de winnaar wil den komen spelen. Angelique loot te met haar stem de hoofdprijs en ze koos vanzelfsprekend Surren der; daar is ze immers al jaren fan van. Haar man en vier kinderen, trouwens ook Een tamelijk spontaan optreden was het, in twee achtertuinen aan de Baarlandse Wilhelminastraat. Wilbert Moerkerk en Elsa van Her- mon van Omroep Zeeland, die de top 40 verkiezing organiseerden, kwamen al handelend op het idee van de prijs: Artiest in je Tuin. Het bleek nog heel wat voeten in aarde te hebben om de uitverkoren band van Angelique Boers zo snel in Baarland te krijgen. Surrender had er vanwege Koninginnedag en Hemelvaartsdag een flinke tour nee opzitten, die pas in de kleine uurtjes geëindigd was. Vandaar dat alleen de kopstukken Kees Won- dergem en Johan van de Swaluw akoestisch van de partij waren. Dat was maar goed ook, want de tuinen achter de Wilhelminastraat zijn niet zo geweldig groot. De hal ve Surrender had de hele tuin van de familie Boers nodig als podium Een volledig, versterkt Surrender niet nodig om de lol er goed in te krijgen. en het publiek gebruikte de tuin van de buren als zaal. Daartoe was inderhaast de schutting afgebro ken, wat maar weer bewijst dat een goede buur beter is, dan een verre vriend. Overigens heb je helemaal geen volledig, versterkt Surrender nodig om de lol er goed in te krijgen. Een halve band speelt ook Ons bin de Zeeuwen, Arjaen van Pier, De klok van Erremuë en natuurlijk de favoriet van de gastvrouw: Meriete. Eventjes leek het publiek in de ver onderstelling dat je niet mee mocht zingen, maar Elsa van Her- mon, de dialectdeskundige van Omroep Zeeland, werd door Kees Wondergem ingeschakeld om het voor te doen: handen in de lucht een meeklappen. Wie de teksten niet kende, en dat waren er maar weinig, mocht la-la-la doen. Angelique Boers toonde zich erg verguld met de onverwachte hap pening, en mét haar haar gezin, de buren, de Wilhelminastraat en het hele dorp, dat gaandeweg het con cert op de muziek afkwam. Doodvonnis vier wilde zwijnen in Schotsman lijkt getekend. KAMPERLAND - De vier zwijnen die rondzwerven in recreatiegebied De Schotsman bij Kamperland en overlast veroorzaken op de cam ping, lijken hun langste tijd gehad te hebben. Als de beesten worden gevangen, worden ze waarschijn lijk afgemaakt. De particulier die eerder had toegezegd de zwijnen op te vangen, is namelijk afge haakt. Voornaamste reden daar voor is dat de dieren niet 'geblikt' zijn: ze hebben geen oormerk. Omdat ook de tweede optie - over plaatsen naar de kinderboerderij in Goes - niet doorgaat, rest nog één mogelijkheid: „Verdoven en la ten inslapen", zegt boswachter Piet de Keuning. „Ze veroorzaken veel overlast op de camping. Ze val len uit naar honden, mensen zijn bang... hier krijg je nachtmerries van." Afgelopen week leek De Schotsman verlost te zijn van de zwijnen. Met oud brood waren de dieren naar de voederplaats gelokt, maar ze waren niet voor één gat te vangen. „We hadden ze", zegt de Keuning, „maar ze kropen onder het gaas door dat rond de voeder- plaats stond. Maar de val werkt dus. We verstevigen het nu met dranghekken, zodat ze niet weg kunnen." met boekenmarkt Middelburg... is gezellig winkelen! Tip? redactie@pzcnl Hij is een liberaal in hart en nie ren. Ooit was hij vooraanstaand WD'er in West- Zeeuws-Vlaan- deren. Eén van zijn hobby's toen was 'socialistje pesten'. En dat doet hij nog steeds. Nu hij de pensioengerechtigde leeftijd ge passeerd is, wordt het zelfs erger. Neem donderdag, Hemelvaarts dag. Toevallig ook Dag van de Arbeid. Die wordt in dit land niet overal uitbundig meer ge vierd. Net als elke Hemelvaart worden in Biervliet de Geuzen- feesten gehouden. De liberaal was in de feesttent te vinden, waar hij menig glas rode wijn achterover kapte en elke keer uit riep: „Zo, weer een rooie min der." Angelique Boers, in het midden met gestreept vest, geniet van Surrender in haar achtertuin. Intratuin Koudekerke, Galgeweg 5 (Provincialeweg tussen Vlissingen en Koudekerke) Donderdag en Vrijdag koopavond Kijk voor meer informatie op www.intratuin.nl intratuin Oude Markt, Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 79