Sport Biljarters Delta/Bevers kansloos terug naar huis Lorenzo breekt linkerenkel Squashers gaan op voor brons Dugardein in Oranje-selectie 44 Zaterdag 3 mei 2008 PZCZ SHANGHAI - Motorcoureur Jorge Lorenzo (foto) gaat tijdens de vrije training in Shanghai hard on deruit met zijn Fiat Yamaha. De Spanjaard werd naar het ziekenhuis vervoerd, waar de diagnose snel was gesteld. Bij de zware crash had hij zijn linkerenkel en ook de rechterenkel is beschadigd. De deelname van Lorenzo aan de MotoGP van China morgen is desondanks niet uitgesloten. „Er is een kans dat hij aan de start verschijnt", aldus teamdokter Claudio Costa. „Het wordt een race met pijn en tranen, maar de coureurs zijn helden en in staat dit soort dingen te doen." Lorenzo, die onlangs een operatie aan de rechter- onderarm onderging, boekte ruim twee weken geleden zijn eerste zege in de voornaamste race klasse. De tweevoudig kampioen in de 250cc voert daardoor samen met Dani Pedrosa de WK-stand aan. foto EPA/www.motogp.com Zeeuws korfballers spelen veldinterland GOES - Twee Zeeuwse korfballers zijn opgenomen in de nationale jeugdselecties korfbal. Corné Beze- mer (TOP Arnemuiden) zit in de nationale selectie onder 19 jaar, ter wijl Mathijs Pouwer (Swift) deel uitmaakt van het team onder 16 jaar. Beide ploegen komen zaterdag 10 mei op het veld in actie tegen Bel gië. De wedstrijden tegen de Bel gische leeftijdsgenoten worden bij CKV Reehorst'45 in Ede gespeeld. De wedstrijden beginnen om 13.00 uur (onder 16 jaar) en 15.00 uur (onder 19 jaar). Provoost raakt zijn leidende positie kwijt BUNSCHOTEN - Bennie Provoost heeft zijn gedeelde eerste plaats in het Barnsteentoernooi verspeeld. De Zeeuwse topdammer speelde gisteren in Bunschoten twee keer gelijk. In de ochtendronde kwam hij na een interessante partij remi se overeen met Nederlands kam pioen Ron Heusdens. 's Middags leek hij met André Nijmeijer een gemakkelijke tegenstander geloot te hebben, maar hij Provoost op een punt. Heusdens staat nu op de eerste plaats, Provoost deelt met zeven spelers de tweede plaats. Kaylee Dieleman grijpt net naast de finale NIEUWEGEIN - Keepster Kaylee Die leman (15) van Terneuzen is er tij dens de finale van de landelijke keeperspromotiedag net niet in ge slaagd de finale te halen. In Nieu- wegein werd de Hulsterse bij de 15- en 16-jarigen tweede in een poule met tien doelvrouwen. Na drie spelonderdelen strandde ze op één puntje van de winnares in haar poule. Alleen de winnares sen van de twee poules gingen door naar de finale. Kaylee Diele man haalde zodoende een gedeel de derde plaats. Vercauteren wordt assistent-bondscoach BRUSSEL - De technische commis sie van de Belgische voetbalbond KBVB heeft gisteren een principe akkoord bereikt met Franky Ver cauteren over de functie van assis tent-bondscoach van de nationale ploeg. Vercauteren, die in november ont slagen werd als trainer van Ander- lecht, is de opvolger van Stephane Demol, die al wist dat zijn aflopen de contract niet zou worden ver lengd. Vercauteren wordt de assis tent van bondscoach René Vande- reycken. Feyenoord niet verder met Pardo en Jansen ROTTERDAM - Feyenoord zal het af lopende contract van Sebastian Pardo niet verlengen. Ook de op tie op Michael Jansen wordt niet gelicht. Pardo speelde dit seizoen op huurbasis voor Excelsior en mag transfervrij op zoek naar een nieuwe club. Jansen kwam het af gelopen half jaar op huurbasis uit voor De Graafschap. Hij stond daarvoor wegens hartproblemen twee jaar aan de kant bij Vitesse. Feyenoord had een optie om zijn contract met drie jaar te verlen gen, maar zal die niet lichten. Driebandenteam uit Goes heeft niets in te brengen tegen Hanze. door Frits Bakker ZWOLLE - De anders zo beheerste Jean Paul de Bruijn stampte eens hard met zijn keu op de grond en stapte nukkig op zijn stoel af Het regende missers in het slot van zijn partij tegen Dick Jaspers, zelfs op de meest maakbare ballen kon de Hulstenaar niet meer scoren. Het was zo typerend voor het op treden van de biljarters van Delta/ Frans Bevers op de openingsdagen van de play-offs driebanden. Het onbegrip straalde van de gezichten af, de ballen rolden te vaak ver keerd, de biljarts waren te onbere kenbaar en de tegenstander te on grijpbaar, al werd er uiteindelijk op de tweede dag nog wel een ge lijkspel uit het vuur gesleept (4-4). Roland Forthomme, die zich niets aantrok van de reputatie van de opponent, bleef als enige koel over eind in de entourage. Hij won ook zijn tweede partij van Martin Horn, zij het in een niet al te glan zende partij: 50-46 in 45 beurten. Die maximale winstcijfers redden de eer voor Delta, dat gisteren ook Henk Habraken nog zag winnen van Ad Koorevaar (50-45 in 48). Het mocht allemaal niet meer ba ten, omdat de kopmannen van het Zeeuwse team dubbel verlies le den. Jean Paul de Bruijn vertoonde in de tweekamp met Hanze Catering het gedrag van een marathonloper die ver voor de finish instort. De start tegen Dick Jaspers was twee keer hoopvol en gretig, maar hal verwege de wedstrijd kwam de schijnbaar onvermijdelijke inzin king en stokte plotseling het rit me. Jaspers profiteerde twee keer en won ook nu weer van zijn ri vaal. Het was voor de Brabander min of meer de revanche voor zijn verloren Masterstitel dit jaar in Goes. De misstap van De Bruijn beteken de ook gelijk de uitschakeling van Roland Forthomme MRj De driebanders van Delta/Frans Bevers zijn in de play-offs kans loos tegen Hanze Catering. Al leen Roland Forthomme en Henk Habraken scoren punten. Delta/Bevers in de play-offs. Want omdat Forthomme op de eerste dag de enige winnaar was van het team, gingen de Zeeuwen met een 6-2-achterstand de tweede dag in. Daarbij stond er ook nog eens een nadelig saldo van 54 caramboles op de borden, waardoor Delta de tweede ontmoeting bijna zeker met 8-0 moest winnen. Jan Kikken, de teamleider, zei al voor de eerste partijen: „We spe len vroeg vandaag, dus dan kun nen we ook vroeg naar huis." De Limburger maakte na de 4-4 en net voor het afreizen de balans op van de play-offs. „Ik heb hier in Zwolle veel geluiden gehoord dat ze die play-offs maar moeten af schaffen. De nummer één van de competitie behoort automatisch de kampioen te zijn. En als je ziet dat er amper dertig, veertig men sen komen kijken, dan kunnen ze er inderdaad beter mee stoppen. Het is een soort Belgenmop, dat de vierde ploeg uit de competitie door die play-offs nog kampioen kan worden." Het Delta-team richt zich vanaf nu op de finale van de Europacup, die over enkele weken in Stras bourg wordt gespeeld. Delta/Frans Bevers-Hanze Catering (tweede wedstrijd): Peter de Backer- Torbjörn Blomdahl 37-50 (28 beurten), Jean Paul de Bruijn-Dick Jaspers 41-50 (37), Roland Forthomme-Martin Hom 50-46 (45), Henk Habraken-Ad Koore vaar 50-45 (48). Totaalstand Hanze Cate ring-Delta/Frans Bevers 10-6. AMSTERDAM - De Nederlandse squashers zijn gisteravond op het Europees kampioenschap uitge schakeld in de halve finales. Frank rijk was in Amsterdam duidelijk te sterk: 4-0. Piëdro Schweertman uit Koudeker- ke, die in twee van de drie voor rondeduels nog wel in actie kwam, moest op de derde dag van het toernooi genoegen nemen met een reservebeurt. In de andere hal ve finale won Engeland met dezelf de cijfers van Duitsland. Engeland treft dus vandaag Frankrijk in de fi nale, Nederland speelt tegen Duits land om het brons. GOES - Petra Dugardein is op nieuw opgenomen in de nationale voetbalselectie. De Oranje-vrou wen spelen morgen en woensdag vriendschappelijk tegen China. Beide duels worden in Emmen ge speeld. Dugardein, die afkomstig is uit Zie- rikzee, staat onder de lat bij Wil lem II. De 31-jarige keepster werd al vaker geselecteerd voor Oranje, maar speelde nog nimmer een offi ciële interland. Bondscoach Vera Pauw geeft voorlopig de voorkeur aan Loes Geurts van AZ. China, de tegenstander van Oran je, is de nummer veertien van de wereld en bereidt zich voor op de Olympische Spelen. Oranje en Chi na troffen elkaar vijf keer eerder. Oranje won nog nooit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 76