D-day in topcompetities deOndernemer.ni mm Europese titel voor Tiviakov in Plovdiv Zeeland U k©mt toch ook naar Zatuws® Wat®rsp©rtdlai®8i? Kan goede reclame voor éÊÊk mijn bedrijf ook gratis zijn? H PZC Zaterdag 3 mei 2008 43 boten. Vrijdag 2 mei van 10.00 tot 20.00 uur en zaterdag 3 mei van 10.00 tot 16.00 uur Lokatie: Uijterschootweg 22 te Middelburg Tel: 0118 61 36 59 www.zeelandboten.nl Luca Toni, spits van Bayern München, kan morgen de kater van de uitschakeling in het Uefa Cuptoernooi wegspoe len. foto Greg Baker/AP Real Madrid, Bayern en Internazionale kunnen de titel pakken. door Barry van der Hooft DEN HAAG - In minimaal drie Euro pese steden stijgt de voetbalkoorts dit weekeinde tot een hoogtepunt. De fans in Madrid en München maken zich op voor een titelfeest, terwijl in Milaan twee aartsrivalen tegenover elkaar staan. AC Milan kan met een overwinning op Inter de titelstrijd in Italië nog van een klein beetje spanning voorzien. Het Milan van Clarence Seedorf kan morgen (aftrap 15.00 uur) niet alleen het feest van de gehate stad genoot met minimaal een week uitstellen. De Rossoneri zijn voor al op zoek naar punten, om zo als nog een plek in de voorronde van de Champions League af te dwin gen. Milan staat na een teleurstel lend seizoen vijfde, met twee pun ten achterstand op Fiorentina. Het gat met Inter is veel groter. Het sterrenensemble van trainer Roberto Mancini heeft liefst 23 punten meer dan Milan en moet alleen AS Roma nog op afstand zien te houden. Een marge van zes punten zou drie duels voor het ein de voldoende moeten zijn voor de derde landstitel op rij. De strijd om het kampioenschap kan echter in een heel ander daglicht komen te staan als Inter de stadsderby ver liest en AS Roma wint van Samp- doria. Inter reist wel vol vertrou wen af naar de 'uitwedstrijd' in het eigen stadion. Het won de laat ste drie ontmoetingen met AC Mi lan steeds met minimaal verschil. In Spanje en Duitsland is aan het eind van dit seizoen nauwelijks nog sprake van spanning. Real Ma drid en Bayern München koersen beide eenzaam op de titel af en kunnen zelf bepalen wanneer een feestje het beste uitkomt. Het oran je getinte Real kan het karwei mor genavond (aanvang 21.00 uur) in stadion El Sadar van Osasuna al af maken. De kans bestaat zelfs dat Ruud van Nistelrooij moet met oog op naderend EK ritme opdoen bij Real de champagne al voor het duel kan worden ontkurkt als Villarreal verliest van Getafe. Bernd Schuster kan in Pamplona weer een beroep doen op Ruud van Nistelrooij. De spits onderging op 19 maart in Amsterdam een operatie aan zijn enkel. Met het oog op het naderende EK staan de komende weken voor Van Nistel rooij in het teken van het opdoen van ritme. Met het ritme van Wes ley Sneijder is niets mis. De mid denvelder kan terugkijken op een prima eerste jaar in Madrid, met acht doelpunten in 26 duels. Van de Nederlanders heeft hij sa men met Van Nistelrooij de mees te inbreng gehad in het behalen van de 31e landstitel. Arjen Rob ben, de man van 36 miljoen euro, stond vaak aan de zijlijn vanwege verschillende blessures, terwijl Royston Drenthe vooral genoegen moest nemen met een plek op de bank of de tribune. Net als in Madrid worden ook in München de festiviteiten voor het kampioensfeest voorbereid. Een punt morgen op bezoek bij Wolfs burg (17.00 uur) is voldoende voor landstitel nummer 21. Mark van Bommel werd dit seizoen door het publiek uitgeroepen tot meest gehate speler, maar wordt door zijn ploeggenoten op handen ge dragen. Van Bommel heeft een sterk seizoen achter de rug, maar zijn prestaties staan in de schaduw van Bayerns superkoppel. Topscorer Luca Toni en Frank Ribéry dreven menig defensie tot wanhoop. Bayern leek na het win nen van de bekerfinale en de zeke re titel op weg naar drie prijzen. In de halve finale van de Uefa Cup werd de Duitse ploeg donderdag echter afgeschminkt door het Ze nit van Dick Advocaat. Die kater kan morgen met heel wat liters bier worden weggespoeld. Krajicek naar finale van dubbelspel PRAAG - Michaëlla Krajicek heeft gisteren met haar Amerikaanse dubbelpartner Jill Craybas de fina le van het WTA-toernooi in Praag bereikt. De tennissters wonnen in de halve eindstrijd in drie sets van de Letse Liga Dekmeijere en de Wit-Russische Ekaterina Dzehale- vitsj: 3-6 7-5 14-12. In het enkelspel in Praag ging Kraji cek in de eerste ronde al onderuit tegen de Oezbeekse Akgoel Aman- moeradova. Vos wint opnieuw in Gracia Orlova LICHNOV - Marianne Vos heeft gis teren in de Tsjechische etappe koers Gracia Orlova haar tweede ritzege op rij geboekt. In Lichnov versloeg zij de Duitse Luise Keiler, met wie zij op de slot- beklimming was weggereden. De derde plaats was voor de Russi sche Natalia Bojarskaja. Vos verstevigde met de zege haar leidende positie in het algemeen klassement. Minderhoud blijft op NK op derde plaats EINDHOVEN - Hans-Peter Minder houd staat ook na het tweede on der deel van het NK dressuur in Eindhoven op de derde plaats. Die positie bezette de uit Westkapelle afkomstige ruiter al na de eerste dag met Exquis Nadine. Adelinde Cornelissen leidt na twee van de drie onderdelen met 147.230 punten. Anky van Gruns- ven heeft 144.157 punten, Minder houd staat nu op 142.152. Duitsland zonder Schneider naar EK FRANKFURT - Duitsland kan op het Europees kampioenschap voetbal niet beschikken over 81-voudig in ternational Bernd Schneider. De 34-jarige middenvelder van Bayer Leverkusen ondergaat een herniaoperatie en staat tot juli aan de kant. De Duitsers zijn op het EK inge deeld in een groep met Oostenrijk, Kroatië en Polen. Duitsland opent het toernooi met de wedstrijd te gen Polen (8 juni). Ronaldo ook volgens journalisten de beste LONDEN - Cristiano Ronaldo is door Engelse voetbaljournalisten gekozen tot beste speler van de Pre mier League. De 23-jarige Portuge se aanvaller van Manchester Uni ted hield Fernando Torres (Liver pool) en doelman David James (Portsmouth) achter zich. Het was voor Ronaldo de tweede prijs in één week. Maandag riepen zijn collega's hem al uit tot beste speler van de Engelse competitie. Eerste veroordeling in sekszaak FC Thun THUN - In de seksaffaire rond de Zwitserse eredivisieclub FC Thun is de eerste veroordeling uitgespro ken. Een voormalig speler van de club is veroordeeld tot een geld straf van 2244 euro. De voetballer, die 24 jaar oud was tijdens de affai re begin 2007, zou net als twaalf medeverdachten seks hebben ge had met een 15-jarig meisje. Ruim twintig mensen rondom de club zaten al als verdachten vast. Home Mijn Regio Mijn Bedrijf Mijn Netwerk I 1 r I Gratis uw bedrijf presenteren en méér. deOndernemer.nl is hét business-to-business platform van Nederland. Een plek waar u zich kunt profileren en presenteren, waar u kunt zoeken en gevonden kunt worden en waar u in contact komt met collega-ondernemers. En via ons inkoopvoordeel- programma profiteert u van vele kortingen. Meld u dus nu gratis aan bij de grootste regionale kennisbron voor ondernemers. Gericht op succes PLOVDIV - Schaker Sergei Tiviakov is in het Bulgaarse Plovdiv Euro pees kampioen schaken geworden. De Nederlander won in de laatste en elfde ronde als enige van de acht koplopers zijn partij. Hij bleef met de witte stukken in 59 zetten Emil Sutovsky uit Israël de baas. De 35-jarige Tiviakov verdient met de zege in een deelnemersveld van maar liefst 337 schakers een bedrag van 15.000 euro. Erwin l'Ami kan vandaag het Ne- derlande succes compleet maken. Hij kwam met de zwarte stukken remise overeen tegen de Rus Ser gei Volkov. L'Ami strijdt vandaag met minimaal vijf schakers in tie breaks met verminderende be denktijd om de zilveren plak. Zowel Tiviakov als L'Ami is dank zij de goede prestatie tijdens de Eu ropese titelstrijd al zeker van deel-* name aan het komende WK. WWW.ZUIISCIIOR.M. weekendactie: 26 en 27 april 1 paar Ipanema slippers cadeau! bij besteding van minimaal fi 125,- aan kleding Wu{|ïlMRTSI)lJk li ZaïjoKMekivegij - (öm|ó82:t in. J! (rOKS I Oude Haven. Koningstraat 2

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 75