Binnenland Floors Koi Shop Minister trekt brief over godslastering in Oud en eenzaam? Haal een kluspuber in huis iê. Vijverspeciaalzaak HOUTEN VLOEREN! Autorijden steeds duurder? Valkuil is rest van spooktocht Wietverkoop spekt de schatkist Alleen bij Allsecur: de beste prijs én de beste polis AllSecur 8 Zaterdag 3 mei 2008 pzc Vijverbouw en verkoop van Japanse koi Voor openingstijden kijkt u op onze site: www.floorskoishop.nl Ritthemsestraat 9 4388 JM Oost-Souburg i Mob: 06-54927845 Fax:0118-466539 email: info^floorskoishop.nl den haag - Het ministerie van Jus titie is in de fout gegaan door op 29 april een brief aan de Tweede Kamer te sturen over godslaste ring. Dat schrijven is gedateerd 6 mei en had volgens een woord voerder niet verstuurd mogen wor den. Dat neemt niet weg dat de brief slecht is gevallen bij D66. Tweede Kamerlid Boris van der Ham legt de brief zo uit dat CDA-minister Ernst Hirsch Ballin (Justitie) de vrijheid van menings uiting wil inperken. In de brief stelt de minister dat het belasteren van een godsdienst of levensover tuiging makkelijker moet kunnen worden bestraft. Terwijl een Ka mermeerderheid al enige tijd pleit voor afschaffing van het verbod op 'smadelijke godslastering', wil Hirsch Ballin dat wetsartikel juist aanscherpen. Niet langer zou bele diging van een 'godsbeeld' bepa lend moeten zijn, maar 'het zich beledigend uitlaten ten aanzien van een bepaalde godsdienst of le vensovertuiging'. Op die manier kan het verbod zich bijvoorbeeld uitstrekken tot 'heilige boeken of andere kernwaarden'. Om het ver bod op godslastering weer effectief te maken, wil Hirsch Ballin niet meer kijken naar de persoonlijke bedoelingen van de belediger, maar naar de 'meer objectief te be palen' maatstaf van verstoring van de openbare orde, aldus de brief gelegd en voor de doe-het-zelver BAX -TERHEIJDEN Bergen 28 - 076-5932188 www.baxhoutenvloeren.nl www.lamelparket.nl haaksbergen - De valkuil die de ze week werd aangetroffen in Haaksbergen, blijkt een overblijf sel te zijn van een spooktocht.Een man belde de politie gisteren met de mededeling dat de kuil in het weekeinde was gegraven voor een spooktocht. In de kuil zat iemand die de deelnemers liet schrikken. De organisatie was vergeten de kuil weer dicht te gooien. Eenzame oudere kan gratis student krijgen voor klusjes. door Annemieke Kooper EINDHOVEN - Met een volgeladen boodschappenmand op haar schoot en een tas aan het handvat tuft Tonnie (74) in haar rolstoel door de supermarkt. Met zachte maar ferme stem dicteert ze de boodschappenlijst aan Hanneke, haar 16-jarige hulp. „Broccoli, chocoladekoekjes en be schuit. Die hulp is hartstikke han dig", prevelt ze dankbaar. „Maar dat is alleen nodig voor de bood schappen hoor. Alle andere din gen kan ik best zelf" Tien jaar heeft Tonnie nu een rol stoel thuis. Niet omdat ze invalide is, maar 'gewoon om af en toe even in te zitten als het wandelen te vermoeiend wordt'. Lopen kan ze wel, maar door haar reuma niet snel en niet lang achter elkaar. Bovendien zijn de gewrich ten in haar armen stroef en zitten de schouders vast. Boodschappen dragen is daardoor te zwaar en de bovenste schappen in de winkel zijn onbereikbaar. Iedere week helpt Hanneke haar daarom met de boodschappen. Het vaste stramien van de woens dagmiddag: samen koffie drinken, naar de supermarkt en onder het genot van een sap je even gezellig 'buurten'. Zo krijgt Tonnie de hulp die ze nodig heeft en Hanne ke studiepunten. Hanneke werkt bij het project Klus Contact van het Rode Kruis, waarbij jongeren van het mbo via een halfjaar durende stage oude- 'Stiekem vindt ze het maar wat gezellig dat Hanneke elke week komt' ren helpen met alledaagse klusjes. Sinds de start in februari hebben vijftig ouderen zich aangemeld. Het project draait alleen nog maar in Eindhoven. Klus Contact hoopt de ouderen uit hun sociale isole ment te halen. Onderzoek van het Rode Kruis wijst uit dat meer dan een miljoen mensen, voorname lijk 65-plussers, zich eenzaam voe len. Met de vergrijzing neemt dit aantal snel toe. „Ik ben er erg mee uit de brand geholpen, maar een zaam?" Nee, schudt Tonnie met haar hoofd. „Als ik wil, kan ik de hele dag worden vermaakt. Het buurthuis organiseert van alles, al leen is het kaartclubje me veel te fanatiek en zitten in het naaikrans- je alleen maar sukkelaars. Daar doe ik dus niet aan mee. De zonda gen zijn hooguit wat saai, maar op alle andere dagen komt er wel ie mand langs", grijnst Tonnie trots. „Blijkbaar weten ze dat de koffie klaarstaat," Brian Koopman, coördinator van Klus Contact, weet wel beter. „Je zegt als oudere natuurlijk liever niet dat je afhankelijk bent van een 16-jarige. Dat is moeilijk toege ven. Als je zo'n grote kennissen kring hebt, waarom heb je dan zo'n meisje nodig? Stiekem vindt ze het ook maar wat gezellig dat Hanneke daar elke week komt." In de woonkamer van Tonnie nipt Hanneke aan haar appelsap. Haar taak zit er bijna op. „Ik doe de af was nog wel even", zegt ze, terwijl ze aanstalten maakt om naar de keuken te lopen. Tonnie gebaart dat ze moet blijven zitten. „De af wasser leeft nog hoor", grijnst ze. „Ga maar weer zitten. Als jij weg bent, heb ik weer alle tijd van de wereld." U betaalt nooit teveel U heeft geen eigen risico Elk jaar actuele polis-check Elk moment opzegbaar Allsecur maakt autoverzekeren betaalbaar. Zo heeft u geen enkel eigen risico. U betaalt nooit voor zaken die u niet nodig hebt. En u regelt uw verzekering eenvoudig zelf per telefoon of online. Makkelijk, veilig en voordelig. Allsecur. Zeker weten. Kijk en vergelijk op allsecur.nl den haag - De verkoop van softdrugs levert de schatkist jaar lijks 400 miljoen euro op. Dat meldt het tv-programma Reporter zondag. De totale wietomzet be draagt twee miljard euro, vergelijk baar met de omzet van het Neder landse openbaar vervoer. Hoewel de politie zo'n vijftien hennepkwe kerijen pet dag oprolt, merken cof feeshopeigenaren daar weinig van. In Reporter zeggen zij dat het aan bod niet wordt beïnvloed, de prijs wel. Wietkwekers lopen immers een groter risico en willen dat te rugzien in de beloning. Politie pakt 79-j'arige fietsendief op harderwijk - De politie heeft don derdag een 79-jarige man uit Har derwijk aangehouden op verden king van fietsendiefstal. De man zou twee fietsen hebben gestolen. Hij wist zich enkele dagen geleden uit de voeten te maken toen hij werd betrapt met een gestolen fiets. De politie wist de fiets te pak ken te krijgen en kende de identi teit van de man. Bij hem thuis trof de politie de tweede gestolen fiets. Vijf miljoen voor taal en rekenen op school den haag - Basisscholen kunnen voortaan subsidie aanvragen om hun taal- en rekenonderwijs te ver beteren. Staatssecretaris van On derwijs Sharon Dijksma stelt 5,4 miljoen euro beschikbaar voor taal- en rekenverbeterprojecten. Ze maakte dat gisteren bekend. Ze wil ook dat scholen samen deelne men aan een project en zo leren van eikaars ervaringen. Energielabel bij 1 op 20 koopwoningen apeldoorn - Van de in het eerste kwartaal verkochte huizen heeft slechts een op de twintig een ener gielabel. Het label, dat duidelijk moet maken hoe goed of slecht een huis presteert op het gebied van energieverbruik, is verplicht voor huizen die meer dan tien jaar oud zijn. Als koper en verkoper echter overeenkomen dat ze het la bel onnodig vinden staat er geen sanctie op het ontbreken ervan. Bij ringrijden gekwetst meisje knapt op zwijndrecht - Het gaat beter met het 7-jarig meisje dat op Koningin nedag in Zwijndrecht zwaarge wond raakte toen ze werd overlo pen door een paard. De politie meldde gisteren dat ze van de in tensive care af is, maar nog wel en kele dagen in het ziekenhuis moet blijven. Ze raakte gekwetst tijdens een demonstratie ringsteken ter ge legenheid van Koninginnedag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 6