Zeeland Van Schaik zoekt steun legale teelt b koopzo n'q agfa] me i landelijk wonen.nl Tunnel bij Sluiskil krijgt twee gezichten Nieuwe sluis nodig voor nieuwe impulsen Wij zijn open van 12.00 tot 17.00 uui Weinig hulp voor politie ZPZC Zaterdag 3 mei 2008 27 De ingepakte kerk. der gezegd heeft. „Ik blijf van me ning dat een gecontroleerde teelt, het ontcriminaliseren van de aan voer van softdrugs bij de coffee shops, een mogelijke oplossing kan zijn voor een maatschappelijk probleem. De politie geeft aan dat door legalisering van de aanvoer meer menskracht ingezet kan wor den voor de bestrijding van ande re criminaliteit. De effecten gaan echter verder. Bij het Openbaar Mi nisterie komt menskracht vrij we gens minder drugszaken, de wo ningbouwcorporaties zijn minder geld kwijt aan ontruimingen van woningen, de schuldhulpverlening zal minder vragen te verwerken krijgen en zo kan ik nog wel even doorgaan." Het gedogen van de verkoop van wiet en het verbie den van handel en teelt is volgens Van Schaik amper nog te verko pen. „Andere oplossingen zijn no dig. Niet-gedogen is voor velen het antwoord, maar ook daarvan we ten we in Terneuzen wat de bijef fecten zijn." Van Schaik heeft overigens van de coffeeshops in Terneuzen steunbe tuigingen ontvangen voor zijn ex periment. „Zij hebben er belang bij om de band met de criminali teit te verbreken. Jaarlijks wordt er zes ton softdrugs verhandeld, waar van 3600 kilogram naar België ver dwijnt, de rest grotendeels naar Frankrijk. Op zo'n trafiek moeten overheden toch enige grip zien te krijgen." Terneuzense wethouder vraagt landelijke PvdA hulp voor wietplan. door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - De Terneuzense PvdA-wethouder Co van Schaik wil dat zijn partijgenoten binnen het kabinet meewerken aan oplos singen voor de grensoverschrijden de drugsproblematiek in grensge meenten. Van Schaik wil binnen de partij steun te zoeken voor zijn idee om bij wijze van proef te be ginnen met het opzetten van ge controleerde teelt van wiet in Ter neuzen. Deze week heeft hij steun voor dat experiment gevraagd bij partijgenoten in Vlaanderen. Vorige week bracht Van Schaik met zijn idee voor een proef met gecontroleerde wietteelt burge meester Jan Lonink van Terneu zen enigszins in verlegenheid, om dat Van Schaik op het moment dat hij het proefballonnetje opliet Lonink verving. De burgemeester stond niet achter Van Schaiks op merkingen en de raad van Terneu zen heeft zich tot op heden nog niet over de kwestie kunnen uit spreken. Van Schaik neemt echter geen woord terug van wat hij eer foto Camile Schelstraete Terneuzense wethouder pro beert experiment met gecontro leerde wietteelt in grensgemeen te bij landelijk partijkader PvdA te verkopen. Architecte Lilian Bos adviseert projectgroep voor tunnelinpassing. SLUISKIL - De nieuwe tunnel onder het kanaal Gent-Terneuzen bij Sluiskil wordt er een met twee ge zichten. Dit stelt architecte Lilian Bos die voor het ontwerp-tracébe- sluit (otb) een studie heeft uitge voerd met de Dienst Landelijk Ge bied om de tunnel goed in te pas sen in de omgeving. Bos, die eerder betrokken was bij soortgelijke studies voor de Wes- terscheldetunnel en het gebouw van de nv die de tunnel exploi teert, wil de kanaaltunnel eigenlijk twee gezichten geven. De westelij ke ingang komt te liggen in een nu nog overwegend landelijk gebied. De vormgeving aan deze kant van *het kanaal zou dan in haar optiek ok verstild en bescheiden moe- T o ten zijn. De oostelijke tunnelin- en uitgang komt te liggen tussen de kern Terneuzen en de industrie bij Sluiskil, in een landschap met een verstedelijkt karakter. Daar mag de vormgeving van de tunnel gebouwen dan ook dynamisch en brutaal zijn, vindt de architecte. Bos adviseert de projectgroep Ka naalkruising verder over de land schappelijke inpassing van de toe voerwegen tot de tunnel, de N62 en N61. In hoeverre de project groep haar adviezen over vormge bruik en materiaaltoepassing mee neemt in het definitieve ont- werp-tracébesluit, valt te bezien. Eind van dit jaar moet het besluit klaar zijn. Vervolgens krijgt de be volking de gelegenheid haar zegje te doen over de plannen. Dat zal voorjaar 2009 zijn. Levert de in spraakprocedure weinig proble men op, dan kan eind 2009 de tun nelbouw beginnen. MIDDELBURG - De politie heeft nau welijks hulp gekregen van Walche- naren bij het oplossen van de zaak van de vernielingen die tijdens de jaarwisseling zijn aangericht. Slechts een enkeling was volgens districtchef Johan Kasse bereid in formatie te geven. Door het gebrek aan medewerking lopen nu nog vandalen vrij rond, weet recher cheur Perry Jobse. „We hebben daardoor net te weinig bewijs." TERNEUZEN - Een nieuwe zeesluis bij Terneuzen kan voor de nodige nieuwe economische impulsen zorgen in de kanaalzone Gent-Ter neuzen. Met een grote kanaaltoe gang kan de regio weer bedrijven zoeken die daadwerkelijk van meerwaarde zijn voor de streek. Nu is het zo, zo stelt de Terneuzen se PvdA-wethouder Co van Schaik aan partijleden aan weerszijden van de grens, dat de Kanaalzone vooral aantrekkelijk blijkt voor be drijven die elders niet welkom zijn om milieuredenen. Van Schaik meent dat ook de Kanaalzone nee tegen dit soort bedrijven moet kunnen zeggen, omdat alternatie ven zich met een nieuwe zeesluis zeker aandienen. MIDDELBURG Mnrtiprphniilpvarri 4. TpI f)1 1R - fif) 7f) flfl o uwu nir^liamnrlit nl M. ben toch niet gek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 67