Breskensche Courant Bedrijven en gemeenten samen op pad GEOPEND Zoeken naar leuke koopjes Tientallen gaan op bedevaart naar Oostakker Morgen Koopzondag Middelburg Brugman Weer geopend na de verbouwing: boekhandel Spui ABONNEMENT: pax htsarkté li<25; êa'ikx Bfeskena f ,40: BgÊta&md 6,5ö po jam, Z*mès&è&d po ktnax- teaf f &,65- en feite» Broken* 0J2SBui- iadatuï f 3,56 per j&ar Algemeen Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. Verschijnt ietferen DINSDAG- en VRIJDAGAVOND Aüfcftrtenuen woeden aangenomen to! uiterlijk I uur na Uitgave: J. C. LE BLEU, Dorpsstraat 35, 8RESKENS Tol. 21 Postrekening 7ÖS79 AOVERTENTSÊ.N: pan i 5 tagah 0,75, iedere regel meer ent ingez. mcéedeelingen 30 ami per tegel Har.dehadverten lUn reg&iabonnoncni groet? korting. Tarief op can - vraag Pttkripghaat Nieuwe stichting gaat Zeeuws-Vlaanderen intensief promoten. door Wout Bareman TERNEUZEN - De drie Zeeuws-Vlaamse gemeenten en het bedrijfsleven slaan de handen ineen. Ze richten samen een stich ting op, die het wonen, werken en recreëren in de regio gaat promo ten. De deelnemers leggen jaarlijks twee ton op tafel. Temeuzen inves teert 50.000 euro, Hulst en Sluis ie der 25.000 euro en het bedrijfsle ven past nog eens een ton bij. De drie colleges van burgemeester en wethouders gingen dinsdag al ak koord met de financiering, binnen kort spreken ook de gemeentera den zich uit. Daarnaast moet geld gevonden worden voor gerichte ac tiviteiten. Gemeenten en bedrijfsle ven vonden elkaar maanden gele den al bij de opzet van de campag ne 'Uw nieuwe toekomst', die startte met een succesvolle presen tatie op de Emigratiebeurs in Nieu- wegein en waarvoor ook een spe ciale website werd opgetuigd. Dat was een bedenksel van de stuur groep Regiopromotie en Acquisi tie onder leiding van burgemees ter Jaap Sala van Sluis en de stuur groep Visievorming Zeeuws-Vlaan- Gemeenten en bedrijven dragen beiden jaarlijks een ton bij in de kosten om de regio te promoten. Over een jaar wordt de structure le samenwerking geëvalueerd.. deren onder voorzitterschap van burgemeester Jan Lonink van Ter- neuzen. Die twee stuurgroepen gaan nu op in een nieuwe stich ting Promotie en Acquisitie. Lo nink: „Het is uniek dat bedrijfsle ven en overheid samen optrekken op het gebied van promotie en ac quisitie. We kiezen ook voor een structurele aanpak, want anders loop je de kans dat de zaak verwa tert en dat zou eeuwig zonde zijn. Het moet een slagvaardig opereren de organisatie worden. De Emigra tiebeurs heeft bewezen dat men sen geïnteresseerd zijn in wonen en werken in Zeeuws-Vlaanderen, mits ze inderdaad ook aan de slag kunnen." De stichting wil een bu reau in het leven roepen dat (met twee medewerkers) alle mogelijke promotionele activiteiten ont plooit, maar ook arbeidsbemidde laars als het CWI de uitzend- en outplacementbureaus inschakelt, onder meer om ook passend werk voor partners te vinden. Lonink: „Het gaat erom dat we de regiopro motie, de arbeidsmarktbevorde ring, bevolkingsimmigratie en de positieve beeldvorming vanuit één organisatie ter hand nemen en be waken. Er wordt nog bekeken waar de organisatie wordt onderge bracht. Dat kan bijvoorbeeld bij de Brabants-Zeeuwse Werkgevers zijn, maar ook bij de VW." Het stichtingsbestuur wordt gevormd door de drie burgemeesters en drie vertegenwoordigers van het bedrijfsleven. Er komt ook een klankbordgroep. Marktwaar lokt duizenden mensen naar Sasse Meimarkt. door Gino van den Broecke SAS VAN GENT - Van ondergoed tot GAIAM-ballen en van zomerjurk jes tot sieraden. Het was allemaal te krijgen gistermiddag in het cen trum van Sas van Gent. Daar vond voor de 24e keer de jaarlijkse Mei- markt plaats. Normaal wordt de markt altijd op 1 mei gehouden. Vanwege Hemelvaartsdag had de organisatie ervoor gekozen om de markt een dag te verplaatsen. Dit bleek zeker geen verkeerde keuze. Het vinden van een parkeerplaats bleek een hele klus. In de straten van het centrum hadden ambulan te handelaren en ook de lokale on dernemers hun koopwaar keurig uitgestald. Meer dan tweehonderd kooplie den brachten, al dan niet met stemmige verkooppraatjes, hun ar tikelen aan de man. Een instructri- ce demonstreerde voor het pu bliek tal van fitnessoefeningen op een grote GAIAM-bal. „Weg met dat dunne en pijnlijke fitnessmat je, deze bal is hét ideale oefenmid del", was de veelzeggende bood schap. De allerkleinsten konden zich op tal van attracties ook naar hartenlust vermaken. Horeca-ondernemers en eigenaren van de vele eetkraampjes deden eveneens goede zaken. Om het ge heel nog een extra feestelijke sfeer te geven, bliezen diverse dweil bands nog wat vrolijke noten tij dens het aansluitende dweilband festival. WESTDORPE - Te voet of op de fiets vertrekken in de nacht van zater dag op zondag zeker zo'n zeventig bedevaartgangers vanuit Westdor- pe naar Oostakker, meer precies naar de grot van Onze Lieve Vrou we van Lourdes. De tocht is in ere hersteld na een oproep vorig jaar in het informatieblad van de Elisa- bethparochie Midden-Zeeuws- Vlaanderen. De deelnemers vertrekken om 0.30 uur bij de kerk in Westdorpe en arriveren rond 6.00 uur bij de grot. Daar is onder meer een mis viering in de basiliek van Oostak ker, met aansluitend een gezamen lijk ontbijt. Oostakker werd bede vaartsoord nadat er na de bouw van een kopie van de grot van Lourdes in 1873 enkele miraculeu ze genezingen plaatsvonden. Het lantal deelnemers aan de tocht is ..£oter dan vorig jaar, meldt de or- o lisatie. Strand ontruimd voor granaat VLISSINGEN - Het strand bij Vlissin- gen is gisteren enige tijd ontruimd geweest omdat het Explosieven Opruimingscommando een gevon den granaat tot ontploffing moest brengen. Het ging om een 20 centi meter lange brisantgranaat. met boekenmarkt Middelburg... is gezellig winkelen! De jaarlijkse Meimarkt in Sas van Gent trok veel koopjesjagers. foto Camile Schelstraete van 11.00 tot 17.00 uur Nu bij aankoop «iaiiwB keuken. Vaatwasser Fissier 5-delige pannenset sam&n t.w.v. 1.750,-* Hulst" Absdaalseweg 19, Telefoon 0114-320080 KEUKENS BADKAMERS Intratuin Koudekerke, Galgeweg 5 (Provincialeweg tussen Vlissingen en Koudekerke) Donderdag en Vrijdag koopavond Kijk voor meer informatie op www.intratuin.nl intratuin Oude Markt, Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 65