Edith van Dijk is dicht bij de Spelen Oosteririjk Zwitserland www.neemdebus.Til GARANTIE Vijf zwemmers op WK Sevilla te 7-daagse busreis ALL ïrvchiSÏve •voor dag i: heenreis dag 2: boottocht Achensee dag 3: bezoek aan de Grossgiockner (facultatief) dag 4: bezoek Krimmler watervallen dag 5: vrije dag dag 6: dagtocht Innsbruck o.l.v. gids dag 7: terugreis Zaterdag 3 mei 2008 PZC dag 1: vertrek naar Zuid-Duitsland, wilt u ook thuis opgehaald worden? Informeer naar de taxiservice dag 2: bezoek aan 3-st romen stad Passau dag 3: eerste kennismaking met Wenen, stadsrondrit en -wandeling o.l.v. gids dag 4: vrije dag of ga mee met facultatieve excursie dag 5: mooie route naar Donaudal dag 6: vrije dag in Wenen dag 7: klooster Klosterneuburg dag 8: via mooie route door Wiener- wald naar kuurplaats Baden dag 9: terugreis naar Nederland Vertrek: 23 mei -11 en 25 juli - 8 aug 5eni9sep-3 en i7okt dag 1: naar de opstapplaats en vertrek naar Zuid-Duitsland dag 2: via Zwarte Woud naar het prachtige Wallis dag 3: houten vakwerkhuizen in Lötschental dag 4: via Grimselpass naar imposante Rhónegletsjer dag 5: Val d'Hérens en Piramides van Euseigne dag 6: populaire Zermatt met majestueuze Matterhorn dag 7: vrije dag in Saas Almagel dag 8: Italiaanse Lago Maggiore en Isola Bella dag 9: bezoek aari meer van Genève en Montreux dag 10: vergezichten over Daubenmeeren Gemmipas dag 11: reis,door gebied van La Gruyère dag 12: terug in Nederland, laat u ook thuisbrengen door onze taxiservice AHe Teizen zijn inclusief vervoer per comfortabele touringcar, ervaren chauffeur, overnachtingen in 3- of 4-sterren hotels (halfpension), uitgebreid excursiepakket (exclusief entreegelden), stadsbezoek met gids en Pelikaan informatieboekje. Vraag de brochure aan: 0168-329633. Dit telefoonnummer kunt u uiteraard ook bellen als u vragen heeft, of een reis wilt reserveren. Zwemster hoopt zich vandaag in Sevilla bij WK te plaatsen. door Robert-Jan Friele AMSTERDAM - Langeafstandzwem- ster Edith van Dijk (35) ging met sportpensioen nadat ze alles had gewonnen wat er te winnen viel en begon een gezin. Als moeder maakte ze haar comeback, omdat ineens de Olympische Spelen lonk ten. Ze won tussen 1998 en 2005 zes wereldtitels op de 10 en 25 kilome ter, pakte drie keer WK-zilver en drie keer WK-brons en werd bij haar afscheid uitgeroepen tot Sportvrouw van het Jaar. En toch zegt haar trainer Jaap van Goor op een woensdagmiddag in het Sloter- parkbad dat Edith van Dijk de be langrijkste race uit haar carrière nog moet zwemmen. Zijn 'pupil' en schoondochter werkt op dat moment baantjes af in een 25-meterbad, tijdens deze training een dikke tweehonderd. Links en rechts van Van Dijk krij gen kinderen zwemles. Ze zwemt stoïcijns door, ook als er twee over de lijnen hangen om te kijken wat die mevrouw aan het doen is. „Ik kan niet gaan niksen tijdens een training", heeft Van Dijk een half uurtje eerder gezegd. „Als ik niet goed train, kan ik net zo goed thuisblijven. Ik heb mijn verant woordelijkheid. Dat heeft zijn voordelen. Ik ben mentaal harder en kan scherper trainen." Het ver leden bestaat even niet meer voor de vrouw die in haar afscheidsjaar 2005 werd uitgeroepen tot beste openwaterzwemster ter wereld. Niet alleen haar sport is veranderd sinds de tien kilometer in datzelf de jaar werd opgenomen in het olympisch programma. Toen ze om die reden besloot een come back te maken, was Van Dijk in middels moeder geworden. Het zwemmen in meren, rivieren en zeeën staat niet meer op num mer één. Het bestaan van haar dochtertje - inmiddels anderhalf - dwingt Van Dijk ertoe elke trai ning maximaal attent te zijn, zegt ze. Anders kan ze net zo goed thuis zijn en het werk doen waar voor nu een oppas is ingehuurd. Vooralsnog is Van Dijk in een an der aspect van haar sport wel min der scherp geworden. Als vandaag om 10.00 uur in Sevilla de wereld titelstrijd over de tien kilometer van start gaat, hoeft ze van zich zelf geen wereldkampioen te wor den. Op de rivier de Guadalquivir mikt ze op een plek bij de top tien, wat weer voldoende is voor olympische kwalificatie. Van Dijk, de op één na oudste deelnemer in haar veld, zal rond het middaguur weten waar ze te- PJR Edith van Dijk heeft haar zinnen gezet op de Olympische Spelen. Vandaag hoopt ze zich tijdens het WK in Sevilla te plaatsen voor Peking. genwoordig staat. Sporten die olympisch worden, maken door gaans in korte tijd een enorme ont wikkeling door en ze heeft twee jaar lang nauwelijks wedstrijden gezwommen. „Ik heb geen idee wat mijn niveau is ten opzichte van de rest." Waar de Australiër Grant Hacket - tweevoudig olym pisch kampioen op de 1500 meter - bij de mannen ineens een ge duchte naam is in het openwater- zwemmen, heeft Van Dijk gezien dat het vrouwenveld nog steeds uit vrijwel dezelfde namen be staat. Wel is het niveau in de breedte gegroeid. „Van de 52 deel nemers kunnen er dertig in die toptien eindigen." En daar kan Van Dijks verleden toch de door slag geven doen. Niemand weet meer van openwaterzwemmen dan zij, liet ze zich ooit ontvallen. Trainer Van Goor: „Ze heeft er een feilloos gevoel voor, ziet alles." Van Dijk zal het nodig hebben tij dens de 'belangrijkste race uit haar carrière', die bestaat uit de vier rondjes in het centrum van Sevil la. Samen met de scherpe trainin gen moet haar ervaring voldoende zijn voor het bereiken van de Spe len. Ze probeerde dat in 2004 tever geefs op de 800 meter. Op haar ei gen terrein waagt Van Dijk nu een nieuwe poging. „Ik ben nog nooit zo dichtbij geweest. Het zou voor mij een unieke ervaring zijn," al dus de vrouw die alles won wat er te winnen viel. „Hoeveel sporters gaan er nou naar de Spelen?" (p) Het uitgebreid* dagprogramma leert u op: AMSTERDAM - Nadat het openwa terzwemmen sinds 1996 op de deur had geklopt, werd de tien ki lometer in oktober 2005 opgeno men in het programma van de Olympische Spelen. De WK in Se villa zijn het eerste kwalificatiemo ment. Eind mei is er in Peking een tweede plaatsingsmogelijkheid. Nederland heeft vijf zwemmers af gevaardigd naar Sevilla. Het gaat om Maarten van der Weijden, Alex Schelvis, Edith van Dijk, Lin- sy Heister en Maaike Draaijer. BOSCH CAR SERVICE Gegarandeerd rijplezier al vanaf i 175,-* per jaar. BOSCH Service ■Hk. AXEL Autocenter Snaodijk Drieschouwen-Züid 18 C 0115 - 56 20 45 BGRSSELE Autobedrijf de Muynck Quistenburg 8 C 0113- 35 08 63 Bosch Car Service Goes Dirk Dronkersweg 15 C 0113: - 27 36 65 KAPELLE Garage Hoogesteger Dljkwelsestraat 39 C 0113' - 34 13 15 KOUDEKERKE Autobedrijf Kluyfhout Karreveld 4 ^0118 - 55 19 91 Auto Service Van Liere bv Voltaweg 33 <"0118 - 62 76 80 TERNEUZEN Autocentrum Terneuzen Handelspoort 2 C 0115 - 64 92 80 VLISSINGEN Autobedrijf Murre Gerbrandystraat 4 C 0118 - 46 46 44 VROUWENPOLDER Veersedam Auto Vrauwenpolderseweg 75 C 0118 - 59 15 24 GOES MIDDELBURG Edith van Dijk probeert in Sevilla kwalificatie voor de Spelen af te dwingen. foto Robert Vos/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 64