Sport Excuses van Jans en Van Loen Duiveland mét Ronald Zwager in tweede klasse m INTER BORG Korfballers in veldinterland Provoost niet meer aan kop 44 I Zaterdag 3 mei 2008 PZC MEUBELMAKERIJ Wij maken graag uw bijzondere keuken, inferieur en meubels op maat. Zin in een inspirerende afspraak over uw droomkeuken, meubel of interieur? Wij laten u graag kennis maken met de verschillende mogelijkheden die wij te bieden hebben. Klarinetweg14 Tel 0118-650004 Middelburg www.inter-borg.nl Industrieterrein Mortiere GOES - Twee Zeeuwse korfballers zijn opgenomen in de nationale jeugdselecties korfbal. Corné Bezemer, die uitkomt voor TOP Arnemuiden, zit in de natio nale selectie onder negentien jaar, terwijl Mathijs Pouwer (Swift) deel uitmaakt van het team onder zestien jaar. Beide ploegen komen zaterdag 10 mei op het veld in ac tie tegen België. De wedstrijden tegen de Belgische leeftijdsgenoten worden bij CKV Reehorst'45 in Ede gespeeld. De wedstrijden beginnen om 13.00 uur (onder 16 jaar) en 15.00 uur (onder 19 jaar). tot in de kleinste details ontworpen en afgewerkt HÏ.MTllHfflW IliBiTWl SHANGHAI - Motorcoureur Jorge Lorenzo (foto) gaat tijdens de vrije training in Shanghai hard on deruit met zijn Fiat Yamaha. De Spanjaard werd naar het ziekenhuis vervoerd, waar de diagnose snel was gesteld. Bij de zware crash had hij zijn linkerenkel en ook de rechterenkel is beschadigd. De deelname van Lorenzo aan de MotoGP van China morgen is desondanks niet uitgesloten. „Er is een kans dat hij aan de start verschijnt", aldus teamdokter Claudio Costa. „Het wordt een race met pijn en tranen, maar de coureurs zijn helden en in staat dit soort dingen te doen." Lorenzo, die onlangs een operatie aan de rechter- onderarm onderging, boekte ruim twee weken geleden zijn eerste zege in de voornaamste race klasse. De tweevoudig kampioen in de 250cc voert daardoor samen met Dani Pedrosa de WK-stand aan. foto EPA/www.motogp.com door onze eigen vakmensen Grenadierweg I 7b - Middelburg www.baderie.nl BUNSCHOTEN - Bennie Provoost heeft zijn gedeelde eerste plaats in het Barnsteentoernooi verspeeld. De Zeeuwse topdammer speelde gisteren in Bunschoten twee keer gelijk. In de ochtendronde kwam hij na een interessante partij remise over een met Nederlands kampioen Ron Heusdens. 's Middags leek hij met André Nijmeijer een gemakke lijke tegenstander geloot te heb ben, maar zijn toekomstige clubge noot bood goed weerstand en hij hield Provoost op een punt. Ron Heusdens pakte door een ze ge op Friso Fennema de eerste plaats. Bennie Provoost deelt één ronde voor het einde met zeven spelers de tweede plaats. Trainers leggen verbale aanvaring na wedstrijd in play-offs snel bij. door Jan Mennega GRONINGEN - Ron Jans was donder dagavond amper thuis of hij kreeg al telefoon van Utrecht-trainer John van Loen. „Hij bood zijn ex cuses aan", zegt de trainer van FC Groningen weten. „Hij zei dat hij op de persconferentie na de wed strijd niet over Goran Lovre had moeten beginnen. Ik heb hem daarop ook mijn excuses aangebo den. Ik had hem niet moeten on derbreken toen hij aan het woord was." De trainers van FC Groningen en FC Utrecht sloten de eerste, tumul tueuze play-offwedstrijd tussen hun ploegen donderdagmiddag in de Galgenwaard in stijl af Met een verbale aanvaring. Van Loen was dermate gepikeerd dat hij nijdig en voortijdig de persconferentie verliet. „Er was ook al wat aan vooraf ge gaan", zegt Jans. „Ik hoorde hem na afloop zeggen: 'Die Jans loopt ook altijd te zeiken'. Waarop ik te gen hem zei: 'Dit bevestigt het beeld dat ik heb van jou'. Van Loen zei daarop dat hij mijn naam niet had genoemd. Maar goed, hij heeft mij gebeld, we hebben het uitgesproken." Morgenmiddag staan beide ploe gen in de Euroborg opnieuw tegen over elkaar, met FC Groningen na de 2-2 van donderdag licht in het voordeel. Er wordt in de play-offs gespeeld volgens de regels die ook gelden in Europese duels. Bij een gelijke eindstand tellen de in een uitwedstrijd gemaakte doelpunten dubbel. „Wat we niet moeten heb ben, is een herhaling van de hec- tiek van de eerste wedstrijd", zegt Jans. „Ik hoop dat beide ploegen en ook de begeleiding van donder dag hebben geleerd en dat we zon dag een leuk voetbalgevecht te zien krijgen." Goran Lovre kreeg in Utrecht de rode kaart na een vermeende elle boogstoot naar Erik Pieters. De tuchtcommissie van de KNVB heeft de middenvelder van FC Gro John van Loen en Ron Jans heb ben elkaar telefonisch excuses aangeboden. Morgen staan beide trainer bij FC Groningen-FC Utrecht weer tegenover elkaar. ningen een schikkingsvoorstel ge daan van een schorsing van drie wedstrijden plus één voorwaarde lijke. Hij heeft het voorstel geaccep teerd. Lovre staat daardoor niet al leen morgen buitenspel, maar mist ook de play-ofFduels in de tweede ronde als FC Groningen zich daarvoor kwalificeert. Jans: „Goran zegt dat het geen be wuste elleboogstoot was, maar dat het zijn bedoeling was de bal af te schermen. Ik geloof hem. Maar ik kan me ook voorstellen dat de grensrechter oordeelde dat hij een rode kaart moest hebben. Doordat hij zich oneerlijk behandeld voel de, raakte Goran zijn kop daarna even kwijt, maar zijn gedrag na de rode kaart keur ik helemaal af." Lovre provoceerde de aanhang van FC Utrecht. door Klaas Verspoor OOSTERLAND - Ronald Zwager blijft Duiveland trouw. De voetbal ler, die in de belangstelling stond van Kloetinge, komt ook in het sei zoen 2008-2009 voor de ploeg uit Oosterland uit. Zwager keerde aan het begin van het seizoen terug op het oude nest en werd vorige week met Duive land kampioen van de derde klas se A. De aanvoerder sprak met Kloetinge, de club waarmee hij in de seizoenen 2005-2006 en 2006-2007 al eerder in de hoofd klasse van het zaterdagvoetbal uit kwam, maar liet trainer Diederick Hiensch weten niet op het aanbod van Kloetinge in te gaan. De Zuid-Bevelandse vereniging ving eerder bot bij Zierikzee-spe- ler Freek Torensma en de Bruse Boys-spelers Thomas Groeneveld en Mats Willemse. Zeeuwse eilanden en West-Brabant: VAN WEELE BV. Stadseweg 14, Woiphaartsdïjk, tel. 0113-581751

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 62