aan wedergeboorte N GRIEKENL Kapitein en stuurman Cypriotische coaster op schip teruggekeerd KRAS.NL Woontrend Zeeland 8-/15-daagse vlieg-/rondreizen speciaal voor alleenstaanden (45+)! BOEK ONLINE of bel 0900-9697 „L J PZC Zaterdag 3 mei 2008 7 In tegenstelling tot andere publicaties zijn wij morgen 4 mei gesloten, en maandag 5 mei geopend van 09.00 - 17.00 uur. Duinstraat 18a Koudekerke Telefoon (0118) 55 55 60 Fax (0118) 55 20 52 info@woontrend.nl www. woontrendnl vijf miljoen platen. „In Engeland tel je als artiest niet mee als je plaatje niet op vinyl uit is." foto Cynthia Boll/GPD klinkt ook warmer en voller dan |_p maakt comeback een cd." Platendistributeur Bertus kent gouden tijden dankzij vinyl. „De omzet is in korte tijd meer dan verdubbeld", aldus inkoper Jan van Ditmarsch. Bertus moest het na de doorbraak van de cd eerst hebben van de jazzfans, later kochten de hardrockers lp's en toen brak de dance door met de dj's die 12-inches draaiden. „En nu komen alle nieuwe bands uit op vi nyl." Bertus lanceerde vorig jaar bijna vijfduizend nieuwe lp-titels. Plexus-eigenaar Martin Kollaart heeft de tijd van zijn leven. Na al die jaren volhouden met vinyl krijgt hij gelijk van de jeugd. „Ze vinden de cd gewoon een minder waardig product. En ze hebben ge lijk: luister maar eens, dit geluid krijg je toch nooit uit een cd." Politie: geen alcohol in het spel bij overvaren zeiljacht bij IJmuiden. door Fokke Zaagsma IJMUIDEN - De kapitein en tweede stuurman van de kustvaarder die in de vroege ochtend van donder dag over een zeiljacht voer, zijn te rug op hun schip. Ze mochten ver trekken uit Terneuzen. De politie onderzoekt nog of ze schuldig zijn aan de aanvaring bij IJmuiden. Uit een alcoholtest bleek volgens de politie dat er geen drank in het spel was'. De Cypriotische kustvaarder Wilson Malo (105 meter lang) was geladen met steengruis toen die over het jacht Regina voer. Er ont stond een scheur van een halve meter. KNRM-reddingboot Koos van Messel uit IJmuiden haalde de bemanning (vier mannen) van De politie onderzoekt nog of een Russische kapitein en stuurman van een Cypriotisch schip schuldig zijn aan het overvaren van een zeiljacht donderdag. boord. „Ze hebben veel geluk ge had", zegt reddingbootschipper Leen Langbroek. „Voor hetzelfde geld hadden we ze nooit terugge vonden." De eigenaar van het jacht is gisteren gehoord door de waterpolitie. De Wilson Malo lag gistermiddag nog in Terneuzen. De waterpolitie traceerde het schip daar donder dag met radarbeelden van de Kust wacht. De 42-jarige Russische kapi tein en de 27-jarige Russische twee de stuurman, die tijdens de aanva ring op de brug stonden, werden in Terneuzen meegenomen voor verhoor met hulp van een tolk. Donderdagavond mochten ze het bureau verlaten. Ze zeggen niets van de aanvaring te hebben gemerkt. Op de boeg van de Wilson Malo heeft de poli tie wel sporen van een aanvaring ontdekt. Die zullen 'forensisch on derzocht' worden, meldt de politie in een bericht, 'en waar mogelijk vergeleken worden met het aange varen zeiljacht'. Woordvoerder Jos Klaren van de waterpolitie kon gis teren nog niet vertellen of daar voor het jacht wordt geborgen. stereo toren bh mm cd-speler platenspeler infographic: GPD bron: Fiar/GfK Vinyl is een langer leven beschoren dan iedereen dacht. De LP lijkt zelfs een comeback te maken. In 2007 is de verkoop van platenspelers aanzienlijk gestegen. M 2007 I 2006 Verkoop muziekapparatuur (x 1.000) Altijd een 1-persoons- kamer'. Maak vanaf slechts 729 kennis met Kreta! Dit eiland staat niet alleen bekend om haar mooie stranden, maar ook om de rijke historie, de afwisselende natuur en witte dorpjes. 8 dgn RONDREIS KRETA v.a. 729 Alle highlights van Kreta komen aan bod tijdens deze rondreis! Van het populaire Rethymnon tot de ruige zuidkust van het eiland en van het archeologische Knossos tot de badplaats Aghios Nikolaos. Ook het bekende Heraklion, Elounda en het eiland Spinalonga worden niet vergeten tijdens deze reis. INCLUSIEF: vliegreis Amsterdam-Heraklionv.v. met transavia.com, vlieg-/luchthavenbelasting, transfers per bus, verblijf in Hotel Palmera in een 1-persoonskamer, 7 x ontbijt en diner, Nederlandssprekende reisleiding, het beschreven excursieprogramma. Mei 22 739 Sept. 25 €750 Juni 5 729 Okt. 9 740 Prijzen zijn per persoon. Voor uitgebreide reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/22538 waarom zou je verder zoeken Unieke bestemming! De honderden eilanden van de Cycladen behoren absoluut tot de mooiste van Griekenland! Bij KRAS boekt u deze bijzondere reis al vanaf slechts 1360! 15 dgn GRIEKSE CYCLADEN v.a. 1360 Een schitterende reis waarbij we met ferryboten van eiland naar eiland reizen. Vanuit Piraeus, de havenstad van Athene, doen we Santorini, Naxos, Paros, Mykonos (optioneel) en Delos (optioneel) aan. De azuurblauwe wateren, grillige baaien en schilderachtige vissersdorpjes zullen u zeker versteld doen staan! INCLUSIEF: vliegreis Amsterdam-Athene v.v., vlieg-/luchthavenbelasting, overtochten per ferry, transfers per bus, verblijf in toeristenklasse hotels in een 1-persoonskamer, 13 x ontbijt, Nederlandssprekende reisleiding, het beschreven excursieprogramma. September 13-27 1360 Prijzen zijn per persoon. Voor uitgebreide reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/22537

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 5