Zeeland Bliksemconcert in Baarlandse tuin Dienst over 'Psalm 43' Geachte Heren! Moederdaacadeau? makelaar Opel Agila Eeuwenoude vierponder van Het Vliegend Hert boven water M2Makelaars.nl Zwijnen van De Schotsman zijn 't haasje www.rotsvast.nl Boeken en kunst in Middelburg AutoTeam pzc Zaterdag 3 mei 2008 29 Angelique Boers wint optreden van favoriete band in de achtertuin. door Mieke van der Jagt baarland - Als het aan Angelique Boers had gelegen, dan had het nummer Meriete van Surrender de Zeeuwse top 40 van Omroep Zee land gewonnen. Daar had ze op ge stemd. Maar goed dus, dat Surren der erbij zat in de reeks artiesten die in de tuin van de winnaar wil den komen spelen. Angelique loot te met haar stem de hoofdprijs en ze koos vanzelfsprekend Surren der; daar is ze immers al jaren fan van. Haar man en vier kinderen trouwens ook. Een tamelijk spontaan optreden was het, in twee achtertuinen aan de Baarlandse Wilhelminastraat. Wilbert Moerkerk en Elsa van Her- mon van Omroep Zeeland, die de top 40 verkiezing organiseerden, kwamen al handelend op het idee van de prijs: Artiest in je Tuin. Het bleek nog heel wat voeten in aarde te hebben om de uitverko ren band van Angelique zo snel in Baarland te krijgen. Surrender had er vanwege Koninginnedag en He melvaartsdag een flinke toernee opzitten, die pas in de kleine uur tjes geëindigd was. Vandaar dat al leen de kopstukken Kees Wonder- gem en Johan van de Swaluw akoestisch van de partij waren. Dat was maar goed ook, want de tuinen achter de Wilhelminastraat zijn niet zo geweldig groot. De hal ve Surrender had de hele tuin van de familie Boers nodig als podium en het publiek gebruikte de tuin van de buren als zaal. Daartoe was inderhaast de schutting afgebro ken, wat maar weer bewijst dat Een volledig, versterkt Surrender is niet nodig om de lol er goed in te krijgen. een goede buur beter is dan een verre vriend. Overigens heb je helemaal geen volledig, versterkt Surrender nodig om de lol er goed in te krijgen. Een halve band speelt ook Ons bin de Zeeuwen, Arjaen van Pier, De klok van Erremuë en natuurlijk de favoriet van de gastvrouw: Meriete. Eventjes leek het publiek in de ver onderstelling dat je niet mee mocht zingen, maar Elsa van Her- mon, de dialectdeskundige van Omroep Zeeland, werd door Kees Wondergem ingeschakeld om het voor te doen: handen in de lucht en meeklappen. Wie de teksten niet kende, en dat waren er maar weinig, mocht la-la-la doen. Angelique Boers toonde zich ver guld met de onverwachte happe ning, en mét haar haar gezin, de buren, de Wilhelminastraat en het hele dorp, dat gaandeweg het con cert op de muziek afkwam. kamperland - De vier zwijnen die rondzwerven in De Schotsman en overlast veroorzaken op de cam ping, lijken hun langste tijd gehad te hebben. Als de beesten worden gevangen, worden ze waarschijn lijk afgemaakt. De particulier die eerder had toege zegd de zwijnen op te vangen, is namelijk afgehaakt. Omdat ook de tweede optie - overplaatsen naar de Kinderboerderij in Goes - niet doorgaat, rest nog één mogelijk heid: „Verdoven en laten insla pen", zegt boswachter Piet de Keu- ning. De beesten worden gelokt met voer. vlissingen - De vissers van de Vlissingen 7 haalden de ze week voor de kust van Zeebrugge een scheepskanon boven water. Het moet afkomstig zijn van het VOC-schip Het Vliegend Hert, dat op 3 februari 1735 verging nadat het vanuit Rammekens vertrokken was naar Oost-lndië. Volgens directeur Wilbert Weber van het Muzeeum gaat het om een gietijzeren vierponder in opmerkelijk goede staat. foto Ruben Oreel OP ZOEK NAAR WOONRUIMTE? Bezoek ons aan de Londensche Kaai 45 in Middelburg OF WILT U WOONRUIMTE VERHUREN? GRATIS VOOR VERHUURDER! ROTS-VAST GROEP De grootste verhuurmakelaar van Nederland T. 0118-611412 E. middelburg@rotsvast.nl Kunstwandeling door Zierikzee langs ateliers zierikzee - Veertien galerieën en ateliers zijn vandaag en morgen weer onderdeel van de maandelijk se artistieke kunstwandeling door Zierikzee. De deelnemers zijn te herkennen aan een lichtblauwe vlag bij de ingang. De ateliers zijn open van 12.00 tot 17.00 uur. Bij allen ligt een folder met de deelnemers. Die is ook te downloaden op www.kunstwande- ling.nl. De tocht is te combineren met de historische wandeling door Zierik zee, die bij de VW te verkrijgen is. Watersnoodmuseum kent prima jaarstart ouwerkerk - Het Watersnoodmu- seum bij Ouwerkerk verwacht ko mende week de 200.000e bezoe ker van het seizoen. Door het jaar lijks stijgende bezoekersaantal valt die mijlpaal opnieuw vroeger dan voorgaande jaren. Zo verwelkom de het museum in april 32 groe pen en boekten al 47 groepen een bezoekje voor deze maand. Het museum is maandag wegens de vakantie een extra dagje open: van 13.00 tot 17.00 uur. Tip: Tas of shawl van BURBERRY of ARMANI. delscher Grote Markt 11-13 4461 AH Goes www.delscher.nl zierikzee - De gereformeerde kerk in Zierikzee haakt morgen tijdens de ochtenddienst in op de actie 'Psalm 43'. Radio Schouwen-Dui- veland zendt de dienst vanaf 9.30 uur rechtstreeks uit in het wekelijk se programma Geloven op Schou- wen-Duiveland. 'Psalm 43' is een gezamenlijk initia tief van bijna alle kerken in Dor- recht. Ook daarbuiten doet een aantal kerken mee, waaronder dus die in Zierikzee. 'Psalm 43' hangt samen met de do denherdenking. De psalm is nauw verbonden met de strijd voor vrij heid, doordat een groep Nederlan ders die in 1941 bij Den Haag door de Duitsers werd gefusilleerd, het lied vlak voor hun dood samen- zong. Dichter Jan Campert maakte er het Lied van de achttien doden over. De dienst in de gereformeerde kerk wordt geleid door dominee G. Vogel. middelburg - In het centrum van Middelburg wordt morgen de jaar lijkse grote boekenmarkt gehou den. Dit valt samen met de maan delijkse kunst- en cultuurroute, die daarom 'Middelburg-Boeken stad' als thema heeft. Op de Markt staan morgen zo'n 140 kramen opgesteld waar boe ken worden verkocht. Daaronder zijn ook boekenantiquariaten. 's Middags zorgt de speciaal voor de boekenmarkt samengestelde Book- town Jazz Band voor muziek (van 12.30 tot 17.00 uur). Kinderboekenschrijver Jacques Vriens is te gast in De Drukkerij. Vanaf 15.00 uur vertelt hij over zijn werk aan kinderen vanaf ne gen jaar. De boekenmarkt duurt van 10.00 tot 17.00 uur. De galeries die mee doen met de kunst- en cultuurrou te zijn open van 13.00 tot 17.00 uur. J0$ Ldfiïdbppdfï 1 vod uf%, Bewonder onze Qg nieilWe Temptation modellen. Uw pakketvoordeel is mn-i H'fi maximaal €5.800,-! t ftf.u Betaal in 3 jaar, S=HI Nu vanaf zonder één cent rente! f €10.995, Goes Klein Frankrijk 31 ,(0113) 23 79 23 voeI j e v r i j Krabbendijke Vlissingen Westweg 5, (0113) 50 2010 Bedrijfsweg 2 (Vrijburg), (0118) 461710

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 55