ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Kerk eist open discussie Morgen Koopzondag Middelburg Feestje Weer geopend na de verbouwing: boekhandel Spui KERKWERVE - Nette jongens, die forelvissers. Ze lieten giste ren namelijk nog wat over voor de 'gewone' recreant die dit weekeinde zijn hengeltje uitgooit in de vijver van recreatie boerderij Van Langeraad in Kerkwerve. Vijfenveertig kilo forel zette Peter van Langeraad gisterochtend uit, een dikke zesen twintig ervan werd nog dezelfde dag weer opgevist. Bas Leens- vaart was de beste van de zeventien deelnemers aan de eerste wedstrijd in een serie van vier voor het Zeeuws Kampioen schap forelvissen. De man uit Papendrecht viste bijna zes kilo op. Beste Zeeuw was Peter de Pan uit Kamperland. Hij kwam tot 2,7 kilo. foto Dirk-Jan Gjeltema DONDERDAG 20 OKTOBER 19X9 Mlisle jaariï:«n£t Nr. 21S33 WAAfüN OPGSNOMKN DE ZIERIKZEESCHE COURANT Vrijzinnige gemeente verbaasd over 'ijskoude' brief van classes. door Martijn de Koning ZIERIKZEE - De kerkgemeenschap pen van de vrijzinnige gemeenten Zierikzee en Middelburg zijn ver bolgen over de inhoud van een brief die de overkoepelende kerk besturen van beide regio's (de clas ses) hun stuurde over de zaak-Hen- drikse. Ze weigeren onder meer het verzoek om in beslotenheid uitleg te geven over de affaire. Hendrikse trok afgelopen najaar flink de aandacht door de uitgave van zijn boek Geloven in een God die niet bestaat. Hij nam daarin af stand van de traditionele kerkelij ke opvatting over God als schep per en opperwezen. Ook hekelt hij de kerk omdat die niet met haar tijd meegaat. De classes stuurden de twee kerk gemeenschappen, waar Hendrikse predikant is, vorige maand een brief. Daarin werd hun meege deeld dat ze 'verhoord' zouden worden over hun ideeën met be trekking tot Hendrikse en zijn ge dachten. Mede aan de hand van de uitkomst van die gesprekken zouden de classes een procedure kunnen beginnen om Hendrikse uit zijn ambt te zetten. De twee kerken, die zich eerder al achter hun predikant schaarden, reageerden ieder afzonderlijk per brief die overigens voor een groot deel hetzelfde is. Ze geven aan de gesprekken met open vizier te wil len ingaan. „Van geen van de aan wezigen wordt vertrouwelijke om gang met het besprokene ver langd." De Zierikzeese kerk geeft daarbij aan dat ze altijd naar de buitenwereld wil stappen als ze dat nodig vindt. Beide kerken zijn ook niet blij met De vrijzinnige gemeente in Zie- rikzee is verbolgen over een brief van het overkoepelende kerkbestuur. Daarin wordt ze ge dwongen tot een gesprek. de toonzetting van de brief die ze 'ijskoud' noemen. „We voelen ons meer op het matje geroepen dan uitgenodigd tot een gesprek", schrijft het Middelburgse kerkbe stuur, dat ook aangeeft zich 'met tegenzin' voor te bereiden op het gesprek. De kerken willen verder dat Hen drikse bij het gesprek aanwezig is. „Waarom wordt alleen óver hem gesproken en niet mét hem? Is dat kerk-zijn?" Ze doen een tegenzet door de classes uit te nodigen voor 'een gesprek met koffie en appel taart, zonder agenda en/of notu len'. De classes moeten nog reageren op de brieven. met boekenmarkt Middelburg... is gezellig winkelen! Tipredactie@pzc.nlTip? redactie@pzc.nl Hij is een liberaal in hart en nie ren. Ooit was hij een vooraan staand WD'er in West-Zeeuws- Vlaanderen. Eén van zijn hob by's toen was 'socialistjepesten'. En dat doet hij nog steeds. Nu hij de pensioengerechtigde leef tijd gepasseerd is, wordt het zelfs erger. Neem donderdag, Hemel vaartsdag. Toevallig ook Dag van de Arbeid. Die wordt in dit land niet overal uitbundig meer gevierd. Net als iedere Hemel vaart worden in Biervliet de Geu- zenfeesten gehouden. De liberaal was in de feesttent te vinden, waar hij menig glas rode wijn achterover kapte en elke keer weer uitriep: „Zo, weer een rooie minder." Intratuin Koudekerke, Galgeweg 5 (Provincialeweg tussen Vlissingen en Koudekerke) Donderdag en Vrijdag koopavond Kijk voor meer informatie op www.intratuin.nl intratuin Oude Markt, Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 51