Hoek moet blauw-witte armada zien te stoppen Biljarters Delta/Bevers kansloos naar huis Squashers gaan voor bronzen medaille Zeeuws korfballers spelen veldinterland w PZC Zaterdag 3 mei 2008 45 Piëdro Schweertman komt niet in actie in halve finale van EK. AMSTERDAM - De Nederlandse squashers zijn gisteravond op het Europees kampioenschap uitge schakeld in de halve finales. Frank rijk was in Amsterdam duidelijk te sterk: 4-0. Piëdro Schweertman uit Koudeker- ke, die in twee van de drie voor rondeduels nog wel in actie kwam, moest op de derde dag van het toernooi genoegen nemen met een reservebeurt. „De bondscoach heeft gekozen voor de nummers één tot en met vier. Ik ben de nummer vijf', ver telde de Walchenaar. „Hij zei wel dat hij het een lastige keus vond. Hij hoopte op de plaatsen één en vier wat over te hebben op de Fransen." Laurens Jan Anjema, de kopman van Oranje, kreeg wel winstkan sen, maar verloor uiteindelijk na vijf games. De anderen, Tom Hoe- venaars, Dylan Bennett en Lucas Buit, hadden weinig tot niets in te brengen. In de andere halve finale won En geland met dezelfde cijfers van Duitsland. Engeland treft dus van daag Frankrijk in de finale, Neder land speelt tegen Duitsland om het brons. Schweertman hoort pas vanmorgen of hij dan wel weer op het wedstrijdformulier staat. Zeeuwen spelen op eigen veld tegen het sterke Spakenburg. door Frits Bakker HOEK - Wie kan de Spakenburgse armada nog stoppen in het ge vecht om het kampioenschap in de hoofdklasse B van het zaterdag- voetbal? Hoek mag zich vanmid dag op het eigen sportpark opma ken voor een tegenstander die in de winning mood is en het scoren tot kunst heeft verheven. De tweekamp tussen Spakenburg en Sparta Nijkerk, die met een ge lijk aantal punten aan kop staan, nadert zijn ontknoping. Met nog twee wedstrijden te gaan is Hoek vandaag één van de scherprechters in die titelstrijd. De Zeeuwen zullen het moeten weten: Spakenburg komt met zo'n vierhonderd supporters naar Hoek, met een onvervalste, aanval lende speelstijl en een niet te stui ten drang om kampioen te wor den. Harry Hamstra, de trainer die tus sentijds aan het bewind kwam, koestert de weelde dat hij zijn sterkste elftal kan laten opdraven. Karim Elkaddouri, de smaakma ker, heeft wel last van een pijnlijke schouder, maar zal vermoedelijk kunnen spelen. De invasie van sup porters is op voorhand goed ge structureerd en wordt opgevangen bij de zuidelijke ingang van het Hoekse sportpark. „We reizen al tijd al met twee bussen naar een Vorig seizoen won Spakenburg met 3-1 bij Hoek. Jeroen van de Broeke (midden) maakte toen het enige doelpunt voor Hoek. foto Peter Nicolai uitwedstrijd, nu zullen het er meer zijn", verzekert voorzitter Mare Schoonebeek. De supporters kunnen voor vijf euro mee naar Hoek, een Viparrangement, met een uitgebreide lunch, kost vijftig euro. Van de vorige botsing tussen de twee elftallen is nog wat oud zeer blijven hangen. Hoek werd na de uitwedstrijd (2-1-verlies) op de website van Spakenburg afgeschil- PW Hoek kan vandaag een belangrij- ke rol vervullen in de strijd om het kampioenschap in de hoofd klasse. De ploeg speelt tegen ti- telfavoriet Spakenburg. derd als 'een stelletje schandalige schoppers', dat verantwoordelijk was voor de uitschakeling van de spelers Oudshoorn en Ameziane. Al in de eerste minuten ontspoor de de wedstrijd, waarin Hoek-spe- ler John Schot rood kreeg. Hams tra: „Ik heb Hoek daarna nog een keer zien spelen en vond helemaal niet dat het zo'n schopploeg was als toen tegen ons." Spakenburg excelleert dit jaar met hoge scores (7-1, 6-2, 7-0, 5-0, 5-1 en 5-0), maar heeft onderweg ook nogal wat steken laten vallen. Met de titel in zicht lijkt de ploeg even wel in topvorm te verkeren. Ru ben Wilson is met 21 treffers de topscorer van de hoofdklasse. De ex-Hoek-spelers Taoufik Amezi ane en Dennis van der Welle beho ren niet meer tot de vaste kern. Ameziane komt zelden meer aan spelen toe. Hamstra: „Ik denk niet eens dat ik hem meeneem naar Hoek, want donderdag, toen we voor de beker moesten spelen, heeft hij ook weer afgezegd, om dat hij moest werken." Dennis van der Welle krijgt af en toe een inval beurt. Beide spelers hebben al te horen gekregen dat ze weg moe ten. „We hebben betere spelers, dus is het beter dat ze vertrekken", aldus Hamstra. Van der Welle speelt volgend seizoen bij WSB. Floek mist vandaag zijn topscorer Sam Ysebaert, die geblesseerd is. Het al gedegradeerde Kloetinge gaat vandaag op bezoek bij IJssel- meervogels. Alleen Bram Plomp (ziekte van Pfeiffer) ontbreekt. Driebandenteam uit Goes heeft niets in te brengen tegen Hanze. door Frits Bakker ZWOLLE - De anders zo beheerste lean Paul de Bruijn stampte eens hard met zijn keu op de grond en stapte nukkig op zijn stoel af Het regende missers in het slot van zijn partij tegen Dick Jaspers, zelfs op de meest maakbare ballen kon de Hulstenaar niet meer scoren. Het was zo typerend voor het op treden van de biljarters van Delta/ Frans Bevers op de openingsdagen van de play-offs driebanden. Het onbegrip straalde van de gezichten af, de ballen rolden te vaak ver keerd, de biljarts waren te onbere kenbaar en de tegenstander te on grijpbaar, al werd er uiteindelijk op de tweede dag nog wel een ge lijkspel uit het vuur gesleept (4-4). Roland Forthomme, die zich niets aantrok van de reputatie van de opponent, bleef als enige koel over eind in de entourage. Hij won ook zijn tweede partij van Martin Hom, zij het in een niet al te glan zende partij: 50-46 in 45 beurten. Die maximale winstcijfers redden de eer voor Delta, dat gisteren ook Henk Habraken nog zag winnen van Ad Koorevaar (50-45 in 48). Het mocht allemaal niet meer ba ten, omdat de kopmannen van het Zeeuwse team dubbel verlies le den. Jean Paul de Bruijn vertoonde in de tweekamp met Hanze Catering het gedrag van een marathonloper die ver voor de finish instort. De start tegen Dick Jaspers was twee keer hoopvol en gretig, maar hal verwege de wedstrijd kwam de schijnbaar onvermijdelijke inzin king en stokte plotseling het rit me. Jaspers profiteerde twee keer en won ook nu weer van zijn ri- 1^ De driebanders van Delta/Frans Bevers zijn in de play-offs kans loos tegen Hanze Catering. Al leen Roland Forthomme en Henk Habraken scoren punten. vaal. Het was voor de Brabander min of meer de revanche voor zijn verloren Masterstitel dit jaar in Goes. De misstap van De Bruijn beteken de ook gelijk de uitschakeling van Delta/Bevers in de play-offs. Want omdat Forthomme op de eerste dag de enige winnaar was van het team, gingen de Zeeuwen met een 6-2-achterstand de tweede dag in. Daarbij stond er ook nog eens een nadelig saldo van 54 caramboles op de borden, waardoor Delta de tweede ontmoeting bijna zeker met 8-0 moest winnen. Jan Kikken, de teamleider, zei al voor de eerste partijen: „We spe len vroeg vandaag, dus dan kun nen we ook vroeg naar huis." De Limburger maakte na de 4-4 en net voor het afreizen de balans op van de play-offs. „Ik heb hier in Zwolle veel geluiden gehoord dat ze die play-offs maar moeten af schaffen. De nummer één van de competitie behoort automatisch de kampioen te zijn. En als je ziet dat er amper dertig, veertig men sen komen kijken, dan kunnen ze er inderdaad beter mee stoppen. Het is een soort Belgenmop, dat de vierde ploeg uit de competitie door die play-offs nog kampioen kan worden." Het team richt zich vanaf nu op de finale van de Euro pacup, die over enkele weken in Strasbourg wordt gespeeld. UIT ►AUTOSPORT 's-Gravenpolder. Hemelvaartrit. A-klasse: 1 Koppel Vreelink (Rhenen) 240 punten; 2. Kop pel Van de Zande (Wissenkerke) 262; 3. Kop pel De Jonge (Heinkenszand) 268; 4. Koppel Leendertse ('s-Gravenpolder) 273; 5. Koppel Terpstra (Vlissingen) 286. B-klasse: 1. Koppel I Zweedijk (Kapelle) 290 punten; 2. Koppel Ce ll vaal (Ritthem) 341; 3. Koppel Verhage (Koude- kerke) 401; 4. Koppel Kleiberg/De Kok (Ter- j neuzen) 448; 5. Koppel Mechielsen/Jongepier (Vlissingen) 547. C-klasse: Koppel Flipse (Goes) 293; 2. Koppel Sonke/Steketee (Yerse- ke) 314; 3. Koppel Hermans/Matthijssen (Oss- endrecht) 322; 4. Koppel Lutheijn/Lutheijn (Krabbendijke) 357; 5. Koppel De Nijs/La Grand (Heinkenszand) 388. BILJARTEN Zwolle. Play-offs eredivisie driebanden. Hal ve finales: Delta/Frans Bevers-Hanze Catering (tweede wedstrijd): Peter de Backer-Torbjörn Blomdahl 37-50 (28 beurten), Jean Paul de Bruijn-Dick Jaspers 41-50 (37), Roland For- thomme-Martin Hom 50-46 (45), Henk Habra- ken-Ad Koorevaar 50-45 (48). Totaalstand Han ze Catering-Delta/Frans Bevers 10-6. KARATE Talinn. Europese kampioenschappen. Heren. Kata individueel: 1. Valdesi (Ita), 2. Maurino (Ita), 3. Mottram (Eng) en Dack (Fra), Ter Heij den verliest in eerste ronde van Nieto (Spa). Kumité -70 kg: 1. Vazquez (Spa), 2. Agayev (Aze), 3. Yagci (Tur) en Maestri (Ita), Sheppard verliest in derde ronde van Maestri (Ita). -75 kg: 1. Vandeschrick (Bel), 2. Tzanos (Gri), 3. Busa (Ita) en Farmadin (Slo); 5. Petersen. -80 kg: 1. Cacheux (Fra), 2. Bitevic (Ser), 3. Leal (Spa) en Erkan (Tur), Sabanovic verliest in eer ste ronde van Kupusovic (Bos). Vrouwen. Kata individueel: 1. Senjug (Kro), 2. Grmanova (Slo), 3. Munoz (Spa) en Akarsu (Tur), Aarts verliest in tweede ronde van Lobo- da (Pol). Kumité +60 kg: 1. Clavien (Zwi), 2. Ozdakovic (Bos), 3. Feo (Spa) en Aras (Tur), Nortan verliest in eerste ronde van Feo (Spa). SQUASH Amsterdam. EK teams. Mannen. Halve fina les: Frankrijk - Nederland 4-0. Gaultier - Anje ma 4-9 9-3 9-3 7-9 9-5, Lavigne - Hoevenaars 9-1 9-1 9-4, Lincou - Bennett 4-9 9-0 9-0, Bal- do - Buit 9-7 9-1. Engeland - Duitsland 4-0. Vrouwen. Halve finales: Nederland -Ierland 3-0. Atkinson - Perry 9-2 10-9 9-3, Naudé - Bla ke 2-9 9-5 9-5, Kronemeyer - Mylotte 9-0 9-2 9-4. Engeland - Frankrijk 3-0. TENNIS Barcelona. Mannen. Kwartfinales: Nadal (Spa/1- Chela (Arg) 6-4 6-2, Ferrer (Spa/2) - Robredo (Spa/6) 7-6 (4) 6-4, Wawrinka (Zwi/14) - Montanes (Spa) 6-3 6-7 (6) 6-4. Gremelmayr (Dui) - Almagro (Spa) 6-2 3-6 7-6 (7). München. Mannen. Kwartfinales: Mathieu (Fra/1) - Cilic (Kro/8) 6-2 4-6 6-3, Gonzalez (Chi/2) - Safin (Rus) 6-3 7-5, El Aynaoui (Mar) - Del Potro (Arg) 6-4 6-4, Bolelli (Ita) - Lee (ZKo) 6-4 7-6 (3). WIELRENNEN Ronde van Romandië. ProTour. Derde etap pe, tijdrit Sion: 1. Klöden (Dui) 18,8 kilome ter in 25.32, 2. Dekker (Ned) 0.06, 3. Clement (Ned) 0.20, 4. Martin (Dui) 0.21, 5. Larsson (Zwe) 0.25, 6. Kreuziger (Tsj) 0.37; 77. Molle- ma 2.09, 84. De Groot 2.14, 88. Engels 2.20, 100. Flens 2.38, 106. Ten Dam 2.44, 141. Leezer 5.05. Algemeen klassement: 1. Klöden 9.31.28, 2. Dekker 0.05, 3. Keuziger 0.35, 4. Gusev (Rus) 0.38, 5. Pinotti (Ita) 0.43, 6. Taaramae (Est) 0.44' 23. Clement 1.36, 33. Mollema 2.12, 67. Ten Dam 4.08, 88. Engels 11.06, 127. De Groot 25.51, 137. Flens 29.29, 139. Leezer 32.00. voor meer uitslagen zie www.pzc.nl GOES - T\vee Zeeuwse korfballers zijn opgenomen in de nationale jeugdselecties korfbal. Corné Beze- mer (TOP Arnemuiden) zit in de nationale selectie onder 19 jaar, ter wijl Mathijs Pouwer (Swift) deel uitmaakt van het team onder 16 jaar. Beide ploegen komen zater dag 10 mei op het veld in actie te gen België. De wedstrijden tegen de Belgische leeftijdsgenoten wor den bij CKV Reehorst'45 in Ede ge speeld. De wedstrijden beginnen om 13.00 uur (onder 16 jaar) en 15.00 uur (onder 19 jaar).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 45