Platini op de bres voor Engelse fans BenZeker berekenen, vergelijken of afsluiten? Dick en de Duitsers 45 Dekker kan Klöden niet kloppen Zaterdag 3 mei 2008 Hoek staat tegen Spakenburg een heet middagje te wachten Tip? sport@pzc.nl Finale in Moskou dreigt op een nachtmerrie uit te gaan draaien. door Eric de Jager DEN HAAG - Het heeft Roman Abra- movitsj veel tijd en geld gekost om zijn ploeg Chelsea naar de Cham pions Leaguefinale in Moskou te krijgen. Nu gaat hetzelfde op voor de fans. De wedstrijd dreigt op een logistieke en financiële nacht merrie uit te draaien. Uefa-voorzit- ter Platini heeft gisteren ingegre pen om te voorkomen dat de En gelse supporters straks al stranden bij de douane. De wedstrijd tussen Chelsea en Manchester United is op 21 mei. Dat geeft de 45.000 Engelse sup porters die de finale willen bijwo nen minder dan drie weken om zich door de beruchte Russische vi sumprocedures te worstelen. Bur gemeester Loezjkov van Moskou stelde aanvankelijk voor het wed- strijdkaartje te laten gelden als vi sum, maar daar wilde het ministe rie van Buitenlandse Zaken niets van weten. Gisteren mengde Plati ni zich daarom persoonlijk in de discussie. De preses van de Europe se voetbalbond is er veel aan gele- |TI| De fans van Manchester United en Chelsea hebben een kleine drie weken om een visum en overnachting in Moskou te rege len. Het lijkt onbegonnen werk. gen de Oost-Europese leden te ple zieren met belangrijke duels, om dat zij een grote stem hebben bij zijn herverkiezing. Een Cham pions Leaguefmale zonder club- fans gaat de Fransman te ver. Mochten de Russische autoriteiten inderdaad 'binnenkort goed nieuws' hebben, zoals de Moskou- se wedstrijdcoördinator Alexei Sor- okin gisteravond meldde, dan wacht de fans een nieuwe beproe ving. Want er zijn in de hoofdstad van Rusland ook financiële hor den te overwinnen. De duurste ho tels ter wereld staan in Moskou. Een kamer kost er gemiddeld ruim 300 euro, met de finale in het vooruitzicht is die prijs geste gen tot meer dan 500 euro. De top hotels rekenen inmiddels rond de 1500 euro per nacht. En dat is dan voor de gelukkige die een vrije plek heeft gevonden, want een be langrijke reden voor de hoge prij zen is het tekort aan accommoda tie. Moskou heeft met zijn 10 mil joen inwoners maar 34.000 hotel kamers. Ter vergelijking: Londen, heeft bijna 90.000 kamers beschik baar op 7,5 miljoen inwoners. Veel supporters overwegen direct na de wedstrijd, die pas om kwart voor elf Russische tijd begint, te rug te vliegen om een hotelover nachting uit te sparen. Maar ook de prijzen van vliegtickets rijzen de pan uit. De goedkoopste vluch ten van Londen naar Moskou kos ten nu zo'n 1100 euro. SION - Ook met de tong uit zijn mond slaagde Thomas Dekker er gisteren niet in de derde etappe in de Ronde van Romandië op zijn naam te schrijven. De Nederland se winnaar van vorig jaar moest zijn meerdere erken nen in Andreas Klöden. De Duitse coureur van Astana was in een tijdrit over 18,8 kilometer in Sion zes secon den sneller dan Dekker. Landgenoot Stef Clement ein digde op een achterstand van twintig seconden als der de. Klöden neemt ook de leiderstrui van de Zwitser Mi chael Albasini over. Hij heeft in het algemeen klasse ment vijf seconden voorsprong op Dekker. De ritten koers eindigt morgen. foto Fabrice Coffrini/ANP De Nederlander denkt steeds mil der over Duitsers. Althans, dat blijkt uit het nationaal Vrijheids- onderzoek 2008. Zo denken wij bij onze oosterburen niet meer meteen aan de Tweede Wereldoorlog. En negen van de tien mensen zeggen dat de oorlog geen negatieve invloed meer heeft op de wijze waarop ze over Duitsers denken. De uitkomsten van het onderzoek zullen er ongetwijfeld niet ver naast zitten. Maar hoe lief we de Duitsers tegenwoordig klaarblijkelijk ook vinden, toch behoeven ze enige nuance. Zodra sport - en met na me voetbal - om de hoek komt kijken, lig gen de verhoudingen meteen heel an ders. Want welke Nederlandse voetballief hebber heeft donderdag niet met volle teugen genoten van de 4-0-afstraffing waarop Bayern München (met een onop vallende en ook door velen niet gepruim de Mark van Bommel in de gelederen) in de halve finale van de Uefa Cup in Sint Petersburg door de plaatselijke FC Zenit werd getrakteerd? Dan blijkt er geen mooier vermaak dan leedvermaak en vindt bijna iedereen het prima dat die hooghartige Beiers weer eens een lesje wordt geleerd. Hoe dit nu kan? Misschien omdat er onderhuids toch nog veel sentimenten leven die ruim zestig jaar na dato niet meer al te nadrukkelijk hardop worden uitgesproken. Of wellicht omdat er onder de Nederlanders dom weg veel slechteriken zitten. De prachtige voetbalavond was mede te danken aan Dick Advocaat, die FC Zenit in een geoliede voetbalmachine heeft ge transformeerd. De in Nederland alom verguisde coach bezorgde zijn ploeg dit jaar ook al zijn eerste landstitel in de ge schiedenis. De 'Kleine Generaal' gaat op 14 mei op voor eeuwige Europese roem als zijn ploeg het in de finale van de Uefa Cup opneemt tegen Glasgow Rangers, toevalligerwijs één van zijn voormalige werkgevers waar hij overigens geen onver getelijke indruk heeft achtergelaten. Als Dick zijn Europese kunstje flikt en de Uefa Cup naar Sint Petersburg mee neemt, dan is het slechts een kwestie van tijd dat hij in de hoofdstad van het oude Russische rijk promoveert van 'Kleine Ge neraal' tot 'Grote Maarschalk'. Het is hem gegund. Want ook al kleeft hem het ima go van geldwolf aan, Dick is gewoon een sympathieke kerel. Dat hij verantwoorde lijk is voor één van de domste wissels ooit op een EK - in 2004 toen een excelle rende Arjen Robben er uit moest in de met 3-2-verloren poulewedstrijd tegen Tsjechië - zullen we hem nu eindelijk ook maar eens vergeven. Maar dan moet hij wel één ding beloven: dat hij nooit een dienstverband bij een Duitse ploeg aangaat, hoe leuk hij onze oosterburen misschien ook vindt. René van Stee Real Madrid, Bayern München en Inter heel dicht bij de titel vergelijkt en helpt u op weg!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 41