Blind vertrouwen in de Vrouwe Flyers en website geven uitleg over mosselvisserij DE NIEUWE COLLECTIE IS NU BINNEN! 1^eoot*detin^ Recenseer zelf j)e tmak Zeelandbrug maandagnacht dicht voor wegverkeer v» rin Prijs-kwaliteit Yz Entourage: Bediening: Horen, zien en zwijgen: Op de websi te van Vrouwe in den Polder staat nog dat gastvrijheid van binnenuit moet komen. 'Het zou in de natuur van de mens moeten zitten om een ander le vend wezen geluk en welbevinden toe te wensen'. Zware woorden, maar Remco Wijkhuis maakt heté waar. Conclusie: Een gedegen keuken, met oog voor vernieuwingen. Surf voor meer aflevering van De Smaak naar: www.pzc.nl/specials/smaakvan/ onvoldoende goed matig uitstekend voldoende Bedrijfsleider Remco en chefkok Vincent van Vrouwe in den Polder, foto Ruben Oreel prettige toevoeging voor de zeebaars. De vis is wel weer perfect gegrild; de asper ges een lekkernij. De originaliteit en het lef van de schotel zijn te waarderen. Het andere hoofdgerecht is een op de huid gebakken kabeljauwfilet met aardappel- zalf, kaasschuim en scampi (voor 19 eu ro). De schotel is in evenwicht. En voor iemand die moeite heeft met kiezen, heeft Vrouwe in den Polder een driegangenmenuutje van 28 euro. We hebben er na ons diner blind vertrou wen in dat de prijs-kwaliteit daarvan goed is. De stevige amuse is allerminst een voorbode van een te overdadig me nu gebleken. Vrouwe in den Polder, Vrouwenpolderseweg 81 in Vrouwenpolder. Openingstijden: Di. tot en met zondag, vanaf 11.00 uur open. Juli en augustus ook maandag open, vrij par keren voor gasten. Pinnen kan en credit cards worden geaccepteerd. Overdekt en verwarmd terras. Zie: www.vidp.nl tijd meegegaan. Dat willen we meema ken. De gastheer wijst ons naar een tafel tje aan het raam met vrij uitzicht op het Veerse meer. Het is een mooie plek. We zien op het parkeerterrein hoe windsur fers het pak van hun lijf stropen na een lange dag surfen en verderop verdwijnt een zeilboot aan de horizon. De onder gaande zon kleurt de lucht oranje. Dit is Zeeland op zijn mooist. Bij Vrouwe in den Polder begrijpen ze dat maritieme producten bijdragen aan het algemene Zeeuwse gevoel. Het is de keuze van eige naar Marco Doeleman, die op de achter grond aanwezig is. Er staan veel visge rechten en schelp- en schaaldieren op de kaart. We krijgen bij het aperitiefje een stevige amuse. Het is een mond vol sushi van zalm en een romige combinatie van kaas en crème fraiche. Als de sushi maatge vend voor de keuken is, dan zou het wel eens een zware Bourgondische maaltijd kunnen worden. Ons voorgerecht bestaat uit rundercar- paccio op dungesneden ijsbergsla en kro kante ossenstaart (12 euro), waaraan 'be jaarde' kaas (leuke vondst) en truffel mayonaise worden toegevoegd. De smaak is goed, maar de opmaak (de saus is in de vorm van een schietschijf op de carpaccio gespoten) is wat gezocht. Op het andere voorgerecht van gerookte kalfsrosbief met grove mosterd, gedroogd Zeeuws spek, frisse sla en zoete sjalotten crème (10 euro) hebben we weinig aan te merken. In deze maritieme omgeving past vis bij uitstek. We proberen de gegrilde zee baars uit op een saus van tomaat en as perges met vanille-schuim (22 euro). De vanille had voor mij achterwege mogen blijven. De wat weeïge smaak past mis schien goed bij de tomaten, maar is geen Met een grote zwaai gaat de deur voor ons open. Remco Wijkstra heet ons welkom en ontvangt ons professio neel en vriendelijk. Lang voor Remco's tijd hebben we Vrouwe in den Polder aangedaan. Sindsdien is het restaurant sterk veranderd. Lichter, moderner en volgens ingewijden is de keuken met zijn Heeft u altijd al uw restaurant om de hoek een pluim willen geven, of heeft u juist een nare ervaring Schrijf dan uw eigen recensie. Met modder gooien is verboden en ano nieme recensies worden geweigerd. Surf naar www.pzc.nl klik op de knop specials, ga verder naar 'uit eten' en recenseer zelf. In De Smaak van Edith en Raymond gaan de redacteuren Edith Ramakers en Ray mond de Frel deze maand restaurants met zicht op water beproeven. Edith ging naar restaurant Vrouwe in den Polder in Vrou wenpolder. Aan de ene kant het Veerse Meer en de andere kant de Noordzee. Vissersvrouwen willen mensen uitleggen wat er precies speelt. door Jeffrey Kutterink GOES - De mosselvissers grijpen al le mogelijkheden aan om de mos selvisserij voor de ondergang te be hoeden. Onder Zeeuwse VW-kan- toren, cafés, restaurants en jachtha vens wordt nu een flyer met uitleg verspreid. „Veel mensen van buiten de sector weten nauwelijks wat er speelt", vertelt mede-initiatiefneemster Mariska Jumelet uit Bruinisse. „In de flyer leggen we uit hoe de mos selvisserij werkt en welke effecten die heeft op de natuur." Het idee om de flyer te maken werd geboren aan de keukentafel. „We hebben het aan de keukenta fel steeds over de problemen, maar willen er juist ook iets aan doen." De flyer vertelt wat mosselzaad is, waarom kwekers het nodig heb ben en dat niet is aangetoond dat mosselzaadvisserij schadelijk is. Het is niet het enige idee om de mosselvissers te steunen. „Aan 258 Zeeuwse basisscholen hebben we gevraagd om kinderen tekeningen te laten maken over mosselen en visserij. Voor 30 mei moeten die bij ons binnen zijn. Op 30 juni is er een overleg in de Tweede Ka mer over de mosselvisserij. Dan willen we de tekeningen aanbie den." Volgens Jumelet leeft de dreigende ondergang van de mosselvisserij onder de mensen. „Er zijn men sen die ons bellen naar aanleiding van de posters, de flyers en de web site. De site bestaat al even, maar die gebruiken we nu om uitleg te geven over de problemen waar mee de sector te maken heeft. Ook zijn er leden van de Waddenvere niging die zich melden en vertel len dat ze hun lidmaatschap heb ben opgezegd. Ze vinden dat de Waddenvereniging te ver is ge gaan." ra www.reddezeeuwsemossel.nl MIDDELBURG - De Zeelandbrug is van maandag 5 op dinsdag 6 mei afgesloten voor al het wegverkeer. Rond middernacht tot ongeveer 5 uur 's ochtends is de brug wegens werkzaamheden niet toegankelijk. Het verkeer krijgt het advies om tijdens de afsluiting een andere route te nemen. Bij de brug en de toeleidende wegen staan informa tieborden. Een omrijroute is aange geven via de Stormvloedkering. In geval van nood is het mogelijk dat ambulances wel over de brug kun nen rijden. Tijdens de nachtstremming voert de provincie diverse werkzaamhe den uit: het terugplaatsen van het doorvaarthoogtebord, het verplaat sen van rails en steunen voor con- serveringswerkzaamheden, het plaatsen van tekstbordjes voor de overstapconstructie en het schoon maken van de Zeelandbrug. Bij 'Bouwman - New classic lifestyle' vind u dames-, heren- en kids kleding en en alles op het gebied van interieurart. Dames, Heren Kids: GAASTRA - Mc.GREGOR NAPAPIJR1 - TOMMY HILFIGER RIVERWOODS ROSNER- LA MARTINA - VAN SANTEN POLO JEANS NEW ZEALAND GANT - SCOTCEI SODA GEISHA JEANS - CKS - RETOUR •JStl-A'""'1 I DOMBURG - Ooststraat 1 GOES - Grote Markt 1 RENESSE - Hogezoom 171

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 33