Classis zwijgt nog over brief II Geachte Heren! Moederdaacadeau? yorj Au ïofëünl —l Vlissingen neemt bezit van nieuw Spuiplein Strand ontruimd voor granaat M2Makelaars.nl Fietspad niet snel aangelegd www.rotsvast.nl Boeken en kunst in Middelburg MOTORRIJBEWIJS RIJBEWIJSTEAM l|| AutoTeam PZC Zaterdag 3 mei 2008 29 Classis Walcheren wil nog niet reageren op standpunt Koorkerk. middelburg - Het Breed Modera- men van de Classis Walcheren heeft volgens secretaris Klaassen nog geen behoefte om publiekelijk te reageren op de brief van de Koorkerkgemeenschap Middel burg over dominee Klaas Hendrik- se. Volgens Klaassen zal er ooit wel een moment komen dat de classis naar buiten treedt. „Maar nu nog niet." De kerkenraad van de Koorkerkge meenschap liet deze week weten dat men niet van plan is de steun voor Hendrikse in te trekken. Ook wil de raad niet dat er zonder Hen drikse gesproken wordt over het standpunt van de dominee die faam verwierf met zijn boek Gelo ven in een God die niet bestaat. Want de dominee maakt immers deel uit van de kerkenraad, zo wordt benadrukt. Wel nodigt de raad het Breed Mo- deratum van de Classis uit om in formeel, onder het genot van kof fie en appeltaart, maar zonder agenda en notulen, een gesprek aan te gaan over het standpunt van de dominee en de vele reac ties op het boek. De raad stelt nadrukkelijk tegen een strikt juridische benadering te zijn. Dat past volgens de raad niet bij het kerk-zijn. vlissingen - De officiële opening van De Fonteyne is voorlopig afgeblazen. Toch heeft de Vlissingse bevol king gisteren voor het eerst echt bezit genomen van het nieuwe plein aan de Spuistraat. Op het Spuiplein, zoals het in de volksmond wordt genoemd, heerste een gezellige drukte. Er stonden marktkraampjes en stand werkers voor de 33ste editie van de De Ruyter Jaar markt. foto Ruben Oreel Tip: Tas of shawl van BURBERRY of ARMANI. delscher Grote Markt 11-13 4461 AH Goes www.delscher.nl vlissingen - Het strand ter hoogte van duinovergang Vijgheter bij Vlissingen is gistermiddag enige tijd ontruimd geweest omdat het Explosieven Opruimingscomman do van de Koninklijke Landmacht een gevonden granaat tot ontplof fing moest brengen. De twintig centimeter lange bri- santgranaat was gevonden naast het speeltuintje bij strandpavil joen Kontiki. De granaat is vermoedelijk ge bruikt in de Tweede Wereldoor log. Rond kwart over drie was de situa tie weer veilig en kon het strand weer worden betreden. middelburg - Waterschap Zeeuw se Eilanden gaat het fietspad langs de Kaasboerweg, tussen Melisker- ke en Biggekerke, niet versneld aanleggen. Ouders van Meliskerk- se kinderen hadden daarom ge vraagd. Ze maken zich zorgen om dat een aantal kinderen komend schooljaar in Biggekerke naar school gaat in verband met de slui ting van christelijke basisschool De Zeester in Meliskerke. Volgens Danielle Stein van het wa terschap wordt het fietspad langs de Kaasboerweg gewoon volgens planning eind dit jaar, begin vol gend jaar uitgevoerd. Eerder kan niet omdat het waterschap nog be zig is met het aankopen van grond. Daarna moet ook het ont werp nog worden aangepast. OP ZOEK NAAR WOONRUIMTE? Bezoek ons aan de Londensche Kaai 45 in Middelburg. OF WILT U WOONRUIMTE VERHUREN? gratis voor verhuurder! ROTS-VAST GROEP De grootste verhuurrnakelaar van Nederland T. 0118-611412 E. middelburg@rotsvast.nl middelburg - In het centrum van Middelburg wordt morgen de jaai- lijkse grote boekenmarkt gehou den. Dit valt samen met de maan delijkse kunst- en cultuurroute, die daarom 'Middelburg-Boeken stad' als thema heeft. Op de Markt staan morgen 140 kra men opgesteld waar boeken wor den verkocht. Daaronder zijn ook enkele boekenantiquariaten. 's Middags zorgt de speciaal voor de boekenmarkt samengestelde Book- town Jazz Band voor muziek (van 12.30 tot 17.00 uur). Kinderboeken schrijver lacques Vriens vertelt van af 15.00 uur in De Drukkerij over zijn werk. De boekenmarkt duurt van 10.00 tot 17.00 uur. De galeries die mee doen met de kunst- en cultuurrou te zijn open van 13.00 tot 17.00. De zomer komt er weer aan, start nu met lessen! DODEN Op een groot aantal plaatsen op Wlache- ren worden dit weekeinde de gevallenen uit de Tweede Wereldoorlog herdacht. Zaterdag 3 mei ARNEMUIDEN 19.40 uur: Stille tocht van Stadhuis (Langstraat) naar de oude begraafplaats; 19.50 uur: Koraalmuziek; 20.00 uur: Twee minuten stilte, Last Post en kranslegging; 20.10 uur: Toespraak burgemeester K.. Schouwenaar; 20.15 uur: Afsluiting met Wilhelmus; ver trek naar De Arne voor koffie en thee. Zondag 4 mei DOMBURG 19.30 uur: Herdenkingsdienst in de PKN-kerk aan de Markt met korte medita tie door wethouder J. Bostelaar, de Last Post en twee minuten stilte. GAPINGE 19.40 uur: Verzamelen voor stille tocht van verenigingsgebouw De Spil naar de begraafplaats; 19.50 uur: Toespraak raadslid T. Sinke; 19.58 uur: Last Post, twee min. stilte, Wil helmus, bloemen leggen bij monument. MIDDELBURG 18.45 uur: Luiden klok Lange Jan; WmmmMwm, 19.00 uur: Kerkdienst in Nieuwe Kerk; 19.30 uur: Verzamelen op het Abdijplein; 19.45 uur: Toespraak burgemeester K. Schouwenaar; 19.48 uur: Samenzang; voordracht ge dichten door scholieren en declamatie; 20.00 uur: Twee minuten stilte, Last Post, Wilhelmus en kranslegging; 20.15 uur: Défilé. OOSTKAPELLE 19.00 uur: Herdenkingsdienst in de Her vormde Kerk; 19.38 uur: Toespraak wethouder W. van Tatenhove, koraalmuziek, memorandum en bijdrage scholieren. 19.58 uur: Last Post, twee minuten stilte en Wilhelmus. Aansluitend kranslegging. SEROOSKERKE 19.25 uur: Herdenking bij monument bij Johanneskerk en kranslegging. Stille tocht naar de begraafplaats. Toespraak gemeen teraadslid K. Wouters-Kleinepier. 19.58 uur: Last Post, twee minuten stilte en het Wilhelmus. VEERE 19.00 uur: Vesperdienst met zang en mu ziek in Kleine Kerk aan de Kapellestraat; 19.25 uur: Verzamelen bij het vredesmo- nument in tuin Grote Kerk; 19.31) uur: Stille tocht naar oorlogsmonu ment oude begraafplaats Zanddijk; 19.45 uur: Toespraak vertegenwoordiger War Child en het noemen van de namen; 19.59 uur: Last Post, twee minuten stilte en het Wilhelmus; 20.05 uur: Toespraak burgemeester R. van der Zwaag en voordracht gedicht door scholieren; 20.10 uur: Kranslegging. VLISSINGEN 19.30 uur: Ontvangst belangstellenden bij aula Noorderbegraafplaats; 19.50 uur: Vertrek naar oorlogsmonu ment onder muzikale begeleiding; 20.00 uur: Last Post, twee minuten stilte en het Wilhelmus; 20.05 uur: Toespraak burg. W. Dijkstra; 20.15 uur: Krans- en bloemleggingen; 20.45 uur: Einde. VROUWENPOLDER 19.00 uur: Herdenkingsbijeenkomst in de PKN-kerk aan de Fort den Haakweg; 19.40 uur: Vertrek naar de begraafplaats aan de Zoekweg; 19.50 uur: Toespraak raadslid P. Over- meen en herdenkingswoorden dominees H. de Ruijter en D. Griffioen. 19.58 uur: Last Post, twee minuten stilte, kranslegging en het Wilhelmus; 20.15 uur: Samenkomst in De Ontmoe ting met koffie en thee. HU HHSBBSi Bewonder onze 1 De nieuwe Temptation modellen. I A ïl^- Uw pakketvoordeel is Opel Agila maximaal 5.800,-! >i i rf V -'»■ Betaal in 3 jaar, zonder één cent rente! j Nu vanaf €10.995,- Goes Klein Frankrijk 31, (0113) 237923 voeI j e v r i j Krabbendijke Vlissingen Westweg 5, (0113) 502010 Bedrijfsweg 2 (Vrijburg). (0118) 46

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 29