Zaamslag is in shock A.S. ZONDAG OPEN 4 i STEiïSHAUS Herdenking dag eerder in drie dorpen Zeeland HET WEER: Veel zon Groede bedekt de schande katern Zeeland Zaterdag 3 mei 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 104 - los nummer 1,40. zaterdag 2,00 Jongen van zestien ingesloten op verdenking van moord. door Raymond de Frel en Wout Bareman ZAAMSLAG - De bevolking van Zaamslag heeft gistermiddag ge schokt gereageerd op het overlij den van de 56-jarige Peter Herre- weg. Iedereen kende de man die als postbode de bijnaam 'Peter Post' meekreeg. Herreweg over leed in het Universitair Ziekenhuis in Gent, waar hij in de nacht van dinsdag op woensdag zwaarge wond was binnengebracht. Zijn toestand werd toen al omschreven als 'kritiek'. Hij had een zware hoofdwond en vermoedelijk her senletsel. Daaraan is hij bezweken. De woensdag en donderdag opge pakte verdachten, een 16-jarige jon gen uit Zaamslag en een 17-jarige Terneuzenaar, werden gisteren voorgeleid aan de rechter-commis- saris. De 16-jarige wordt verdacht van poging tot moord, de 17-jarige van mishandeling. Ze zijn opgeslo ten in beperking en mogen enkel contact hebben met hun advocaat. Politie en Justitie sluiten meer aan houdingen niet uit. De weduwe van het slachtoffer riep de bevolking van Zaamslag gisteren, via een geschokte burge meester Jan Lonink, op de rust te bewaren, maar wel lessen te trek ken uit het gebeurde. Ze hoopt dat represailles, haat en een mogelijke afrekening achterwege blijven. De vrouw wil geen bloemen, geen stil le tocht en ook geen monument. Lonink: „Ik heb bewondering voor zo'n waardige oproep en ik hoop dat die opgevolgd wordt." In Zaamslag was de verslagenheid groot na het bekend worden van het overlijden van 'Peter Post'. Stamgasten van Het Wapen van Weduwe van 56-jarige postbode doet beroep op bevolking van Zaamslag de rust te bewaren, maar wel lessen te trekken uit wat er is gebeurd. Zeeland zaten stilletjes aan de bar. Uitbater Francien Verhage: „Peter kwam hier twee tot drie keer per week een pintje drinken. Dins dagnacht was hij rond één uur de laatste die wegging. Hij was nog een echte dorpspostbode, die tijd had voor een bakje koffie." Een ca fébezoeker: „Grote mond, klein hartje." Johan van Westen van de gelijknamige modezaak: „Zinloos geweld slaat overal toe, in steden en dorpen. Tragisch." En de ver koopster van bakkerij Risseeuw: „Er wordt over niets anders meer gesproken. Dat is het allerergste wat je kan overkomen. Ook voor de ouders van de verdachten." pagina 31: geweld onverklaarbaar Bloemen op de plek waar Peter Herreweg uit Zaamslag dodelijk werd mishandeld. foto Camile Schelstraete Tl 28 mei - speciale bijlage over frlWffl 'Werken voor de Overheid' Wilt u meer weten over adverteren in 'Werken voor de Overheid'. neem dan contact op met Wegener NieuwsMedia. Hanneke Toonders tel. 06101276 66 of Otto de Jong tel. 06105 058 47 WGGGNGR NieuwsMedia BN/DeStem Brabants Dagblad Eindhovens Dagblad De Gelderlander PZC de Stentor De Twentsche Courant Tubantia GOES, Marconistraat 28 (Meubelboulevard Goes) tel 0113-227077 MIDDELBURG, Mortiereboulevard 28 (Meubelboulevard 'De Mortiere') Kijk voor overige adressen en openingstijden op www.keukenkampioen.nl of bel 0800-1536. GOES - In enkele Zeeuwse dorpen worden de doden niet morgen, zondag 4 mei, maar vandaag her dacht. Dat is het geval in Yerseke, Waarde en Arnemuiden. Dominee C. Bijman van de Gere formeerde Kerk in Arnemuiden: „Verplaatsing naar de zaterdag is voor ons altijd vanzelfsprekend ge weest. En ik pleit ervoor die van zelfsprekendheid te behouden. De dodenherdenking is iets waarbij de hele gemeenschap betrokken moet zijn. Dus ook de mensen die de zondagsplicht in ere houden." In Lichtenvoorde hebben onbeken den aan de vooravond van de her denking huizen en auto's beklad met hakenkruisen en kwetsende teksten. Uit het Nationaal Vrijheidsonder- zoek in opdracht van het Natio naal Comité 4 en 5 mei blijkt dat 90 procent van de bevolking meent dat de Tweede Wereldoor log de wijze waarop ze nu over Duitsers denken niet negatief beïn vloedt. pagina 4/5: m'n moeder kon best wat extra geld gebruiken pagina 5: commentaar Dodenherdenking kan best op zondag Goede lobby in Den Haag kan Zeeland veel geld opleveren 9187% oneens 13% aantal reacties: 282 Zeeland: 4, 5, 25 t/m 37; Binnen land: 6 t/m 8; Buitenland: 9 t/m 11; Meningen: 14; Economie; 15; Beurs: 16; Buitengebied: 17 t/m 19; Weer; 22; Strips; 23; Cultuur: 38; Sport; 41 t/m 47; Bijlagen: Spectrum, Wonen, Reizen en Me dia, met daarin Televisie: 52 t/m 55. s^Van Jole Advlei en Mernigement I www.vanjole.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1