Economie Vertraging koffer Schiphol dreigt m Ei E S Soepele hypotheek is nog moeilijk te krijgen Lief cadeautje voor mama? je eigen omgeving creëren met oog voor details V Goudprijs bereikt laagste punt Bank Paian van Leolux Bank Tango van Leolux INTERIEURADVISEURS www.weytslnterieur.nl PZC Zaterdag 3 mei 2008 15 Conflict over nieuwe cao voor medewerkers Menzies Aviation. SCHIPHOL - Boze werknemers van het bagageafhandelingsbedrijf Menzies Aviation op Schiphol drei gen volgende week de bagageaf handeling van de passagiers te ver storen. Oorzaak is een conflict over een nieuwe cao voor de circa vijfhonderd medewerkers. De on derhandelingen hierover zijn vast gelopen. Gisterochtend kwamen ongeveer 110 van de betrokken werknemers in hun vrije tijd naar Schiphol om aan passagiers tan denborstels uit te delen onder het motto dat de koffer straks ver traagd kan zijn of helemaal niet aankomt. Komende dinsdag wordt besloten of het tot dergelijke acties komt. Namens vakbond De Unie meldt bestuurder Maarten Hoelscher dat Menzies Aviation een eindbod heeft gedaan voor een loonsverbe tering van 1,17 procent over de looptijd van de overeenkomst, van mei dit jaar tot mei 2009. „De infla tie gaat eind van dit jaar naar drie procent, dus dit zou wel een erg groot verlies aan koopkracht voor de medewerkers betekenen." De vakbonden eisen 3,5 procent Werknemers van Menzies Avia- tion op Schiphol dreigen de af handeling van de bagage te ver storen omdat een conflict be staat over een nieuwe cao. loonsverhoging, overheveling van de WGA-premie (verzekering voor arbeidsongeschiktheid) naar de werkgever en een ruimere vergoe ding van de kosten die werkne mers moeten maken om op Schip hol te parkeren. Hun parkeerpas kost inmiddels 30 euro per maand, maar Menzies weigert de jaren ge leden vastgestelde bijdrage te ver hogen. Budgetmaatschappij Easyjet is een van de partijen die uitsluitend werkt met Menzies. Volgens Unie-bestuurder Hoelscher staat Menzies op Schiphol bekend om de lage salarissen in vergelijking met andere afhandelingsbedrijven. „Daar hebben we cao-afspraken kunnen maken van zeven procent in twee jaar tijd", zegt hij. Namens Menzies Nederland, doch ter van een groot Brits logistiek be drijf, zei financieel directeur Frank Judell dat de marges van het be drijf op Schiphol te gering zijn voor hogere lonen. „Wij stevenen voor dit jaar op verlies af Twee aanbieders zijn gestopt met accepteren van nieuwe klanten. DEN HAAG - Voor gezinnen met een financieel 'vlekje', die bijvoor beeld geregisteerd zijn bij het Bu reau Krediet Registratie (BKR), wordt het moeilijk om nog een hy potheek af te sluiten. Twee aanbieders van hypotheken aan dergelijke mensen, Hypotrust en GMAC, zijn gestopt met het ac- I cepteren van nieuwe klanten. Ook aanbieder ELQ_ heeft zijn voor waarden aangescherpt: bepaalde groepen mensen kunnen minder I lenen. Het gaat niet alleen om mensen die bekend zijn bij het BKR, maar ook om bijvoorbeeld zelfstandig ondernemers die minder dan twee jaar hun zaak draaien. De hypotheekverstrekkers zijn t noodgedwongen gestopt, omdat zij zelf niet meer aan geld kunnen komen voor deze hypotheken. „Die hypotheken werden als obli gaties op de wereldmarkt doorver kocht, maar dat is tot stilstand ge komen. Banken vertrouwen elkaar niet meer", aldus Peter Worms kamp, voorzitter van de Neder landse Vereniging van Hypothecai re Planners (NVHP). De NVHP ziet al gezinnen in fi nanciële problemen komen en ver wacht dat dat snel toeneemt. „Veel mensen hebben een hypo theek voor zes jaar afgesloten te gen een zeer gunstig rentetarief. Die hypotheken lopen nu af en moeten worden vernieuwd. Die mensen kunnen wel bij hun be staande hypotheekverstrekker blij ven. Bestaande klanten worden door de verstrekkers niet wegge stuurd. Maar de kosten zullen veel hoger liggen, omdat de rente is ge stegen", aldus Wormskamp. Gezinnen komen volgens hem klem te zitten, omdat ze de lasten moeilijk kunnen dragen. Wl Hypotrust en GMAC accepteren geen nieuwe klanten met een fi nancieel 'vlekje'. Bestaande klan ten worden door de verstrekkers niet weggestuurd. TOKIO - De prijs van goud heeft de ze week het laagste punt van dit jaar bereikt. Dat komt voorname lijk door een herstel van de dollar ten opzichte van de euro. Ook de lagere olieprijs droeg bij aan de la ge prijs van het edelmetaal. De prijs van goud stond donder dag op 847,10 dollar per troy oun ce (31,1 gram), het laagste niveau sinds begin januari. Gisteren was sprake van een licht herstel, en kroop de prijs van het edelmetaal naar 854 dollar per troy ounce. „De trend van de goudprijs is dui delijk naar beneden", concludeert de Japanse analist Tatsuo Kageya- ma. De afgelopen maanden bereikte de goudprijs record op record om dat beleggers het edelmetaal als een veilige investering zien in on zekere economische tijden. Goud was tevens door de zwakke dollar goedkoper geworden voor kopers met andere valuta. 2-Zits leverbaar in leder Senso van €3120,- voor 2345,- (excl. hoofdsteunen) 3+2-Zits in Senso-leder of stof Alcantara van 6650. voor 4995,-Verkrijgbaar in diverse uitvoeringen en kleuren; 3-zifs ";94 cm.. 2-zits 154 cm. fauteuil 74 cm. 2-Zlfs leverbaar in leder Senso van 3740, - voor 2995,- Ook verkrijgbaar als 3-z.ltsbank In diverse kleuren stof en leder leverbaar. Arco Poitrona Frau Gelderland Label Metofcrm Minofti m Montis s Tor.elli a FSM Bench Schuitema a d© Sede Giorgett'Leolux Poftform m Van Rossum s Artlforf Jorl Pastoe ArtemicleFoscarini s Saumann Hessiein Kendlx Ploeg a Glmko Zimmer rohdö Kinast re Jab Van Besouw Weyfs interieuradviseurs Kremersiraat 15-19 Bergen op Zoom telefoon 0164-234864 Grotere uitgaven dan verwacht op vrijmarkt AMSTERDAM - Veel Nederlanders hebben op vrijmarkten tijdens Ko ninginnedag grotere uitgaven ge daan dan zij zich hadden voorge nomen. Postbank peilde voor het Oranjefeest hoeveel mensen dach ten te besteden aan boeken, kle dingstukken, drank en hapjes en dergelijkr. Meer dan 50 euro, dacht 12 procent. Minder dan 10 euro, meende 53,7 procent. De dag na Koninginnedag blijkt uit 43.500 reacties dat 14 procent meer dan 50 euro heeft uitgegeven, en dat 58 procent 10 euro of minder lapte. Pearyweg 6, Goes, 0113-561812 www.autovermeulen.nl IMF wil richtlijnen voor staatsfondsen WASHINGTON - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) heeft een werkgroep opgericht die richtlij nen moet opstellen voor investe ringsfondsen die onder controle van overheden staan. In de werk groep hebben ook 25 landen zit ting die staatsfondsen hebben. De bedoeling is dat de werkgroep regels opstelt die de fondsen op vrijwillige basis kunnen volgen. ING koopt in Amerika pensioendienstverlener AMSTERDAM - ING neemt de Ame rikaanse pensioendienstverlener CitiStreet over voor 900 miljoen dollar (578 miljoen euro). CitiStreet, onderdeel van de Ame rikaanse bank Citigroup, telt 3700 werknemers. ING betaalt de over name uit eigen middelen. De bank en verzekeraar verwacht vanaf 2010 een bijdrage aan de winst per aandeel. Luchtvaartindustrie verkeert in zwaar weer GENEVE - De groei van het luchtver keer stagneert en de vooruitzich ten voor de luchtvaartindustrie zijn sterk verslechterd. Dat zei de internationale brancheorganisatie IATA gisteren. Het internationale luchtverkeer groeide in maart met 4 procent in vergelijking met dezelfde periode vorig jaar. Begin 2007 was er nog sprake van dubbele groeicijfers. 1 ikbestelsnel op www.pzc.nl/webwinkel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 13