Vakantie uitzoeken vaak een hele klus WREISRRDRR ES reizen@wegener.nl reizen Graadmeter redactie.reizen@wegener.nl 024-3650360 Wie wild wil spotten in de vrije natuur heeft de keus uit tal van hulpmiddelen. Ringtone Ziet u een leuke vogel, kijk dan op de site van de vogelbe scherming. Grote kans dat u er ook een ringtone, zoals van de boomklever, van kunt bestellen. El www.vogelbescherming.nl Zonnebril Het oog wil ook wat, ook al loop je buiten naar vogels te zoeken. Persol levert zonne brillen die James Bond draagt in Casino Royal. Sinds die tijd is het een van de meest verkochte modellen ter we reld. Adviesprijs vanaf 119 euro. El www.eye-wear.nl Jack Dit camouflagejack is ideaal om niet op te vallen bij het wild spieden. Maar het is ook lekker warm als je bijvoor beeld gaat vissen. Het jack heeft een capuchon met trek- koord, twee steekzakken en voorop een binnenzak. Adviesprijs 69,95 El www.karoe.nl Wekelijks vragen we lezers om hun mening. Ditmaal zijn we benieuwd naar de vraag: Hoe lang bent u ge middeld bezig met het uitzoeken van een vakantie? Een vakantie zoeken en boeken valt nog niet mee, zo blijkt uit de vele inzen dingen van lezers die hun mening gaven op www.reisradar.nl Maar het levert ook voorpret op. Veel le zers geven aan dat het elk jaar zo'n beetje hetzelfde verloopt. „Na het inwinnen van informatie, bijvoorbeeld over de bestemming, zoek je een reis. Daarvoor gebruik je meerdere websites. En als je er een of twee hebt gevonden, laat je het vervolgens even rusten. Dan zoek je nog eens en kies je meest al voor een van de eerste reizen die je al in gedachten had", legt le zer D. Dijkhuizen uit. Dit proces hangt overigens wel van de soort reis afj meentCor- tenbach. „Als het een lastminute is kan je niet te lang wachten. Dan wordt het proces danig ver kort, zit je er op je werk over na te denken en overleg je nog eens met je wederhelft. Het is altijd een gok of die reis dan nog voor die prijs te vinden is. Gelukkig is dat meestal zo, maar soms vis je er naast. Dan moet je alsnog voor optie twee kiezen." Niet iedereen heeft lang nodig om een reis te boeken. „Wij gaan meestal naar het reisbureau, ne men wat brochures mee en beslis sen meestal dezelfde avond nog. De reden: ik wil er niet te veel tijd aan besteden. Bij mij begint de voorpret eigenlijk pas bij het in pakken van de koffer. Ik zoek een zwembad, lekker weer en wat din gen te doen. De rest is een verras sing. En dat kan heel goed en soms ook wat minder goed uitpak ken", vult K. Hamer aan. Diverse andere lezers geven aan niet te kunnen kiezen. „Elk jaar heb ik problemen om de juiste reis te kiezen. Ik vind heel veel rei zen namelijk op elkaar lijken en waar moet ik dan op beslissen wat de beste is? Meestal kies ik dan op de foto's van het hotel en zoek ik daar wat klimaatinforma tie bij. Zodat ik weet welk weer het wordt en hoe warm het zeewater is", geeft Z. Blijker aan. IH 024-3650360 PZC IsTsI Zaterdag 3 mei 2008 Verrekijker Nooit geweten dat er zo veel over een verrekijker valt te zeggen. De kijkers van Tern zijn geschikt voor allround ge bruik. Het kijkerhuis is met zijn zacht rubber bekleding en duim uitsparing aan de on derkant uitgekiend vormgege ven. Bovendien weegt de 8x45 maar 720 gram. De verre kijker is waterdicht en kan niet beslaan. Adviesprijs 289 euro. El www.verrekijkershop.nl Vogelgids Er zijn verschillende vogelgid- sen te koop. Let er op dat de kleuren en afbeeldingen voor u duidelijk zijn afgedrukt, dit voorkomt onnodig zoeken. Vaak staan de vogelnamen in diverse talen vermeld, zodat u in het buitenland ook met anderen uw waarnemingen kunt delen. Goede gidsen zijn: Zakgids vogels (Tirion), Lars Jonsson Vogels van Euro pa (Tirion) en de ANWB vo gelgids van Europa. El www.vogelbescherming.nl illustratie Saskia van der Linden Spotting scope Nog beter als een verrekijker is de spotting scope. Het is in feite een draagbare telescoop. Handig om mee te nemen en het ding heeft een geweldig bereik. Wij zien ons zelf al met deze Meopta S1-75 in het veld liggen. Adviesprijs 999 euro. El www.telescoop.nl/product Camera Dieren spotten kan heel goed op de Veluwe of in de Arden nen. Een camera met een goe de zoomlens lean daarbij han dig zijn in de vroege ochtend of avondschemering. De Con sumentenbond heeft op haar site tests beschikbaar van digi tale camera's. El www.consumentenbond.nl Boeken via internet wordt steeds populair der. Daarom is de redactie van ReisRadar benieuwd naar uw antwoord op de vraag: oeken en boeke Wilt u ook uw mening geven, of heeft u nog tips voor ons? Ga naar www.reisradar.nl en doe mee met de Graadmeter! Of stuur direct uw reactie naar graadmeter@reisradar.nl Voordat de vakantie wordt geboekt, alles even laten bezinken Veel mensen nemen de tijd om een vakantie te boeken. Dat blijkt uit de uitslag van de poll op de website van ReisRadar. Daarin vroegen wij u: Hoe lang ben je gemiddeld bezig met het uitzoeken van een vakantie? Meer dan een week 69% Ik laat het enkele dagen rusten 17% Meestal binnen enkele uren 6% Ik boek meteen 4% Meestal binnen 24 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 117