AZ eist 7,5 miljoen euro van Alves Aanmeldingen van atletiektoppers voor Pinkstergala RKHAV blijven binnenstromen Michaëlla Krajicek blijft verliezen Fans zijn welkom bij training Oranje Albanië speelt op 27 mei tegen Polen Patrick Kluivert wil als trainer aan de slag Raboploeg met drie Nederlanders in Giro Alkmaarse dub legt zich nog steeds niet neer bij transfer. Organisatoren mikken op verbetering van diverse baanrecords. 42 Woensdag 30 april 2008 PZC PRAAG - Ook in haar zevende op treden van dit jaar is Michaëlla Krajicek er niet in geslaagd een en kelpartij winnend af te sluiten. In Praag verloor de Nederlandse ten nisster in de eerste ronde van de Oezbeekse Akgul Amanmoerado- va: 4-6 3-6. Krajicek begon het jaar met neder lagen in de eerste ronden van het toernooi van Auckland en de Au stralian Open. Nadat ze rust had genomen om te herstellen van een polsblessure vervolgde ze de nega tieve reeks in Indian Wells, Miami, Amelia Island en Charleston. LAUSANNE - Supporters van het Ne derlands elftal zijn donderdag 5 juni welkom bij de avondtraining in Lausanne. De fans mogen de training (aanvang 18.00 uur) in het Stade Olympique de la Pontaise in de Zwitserse stad bezoeken. Naar aanleiding van de ervaringen van die avond bepalen de KNVB en het stadsbestuur van Lausanne of de supporters vaker mogen toe kijken. Dat kan overigens alleen in Lausanne, tijdens trainingen in het staion van Bern staat de Uefa de aanwezigheid van fans niet toe. REUTLINGEN - Bondscoaches Leo Beenhakker van Polen en Arie Haan van Albanië ontmoeten el kaar alsnog bij een vriendschappe lijke interland tussen beide landen op 27 mei. Die wedstrijd werd in eerste instantie afgelast, omdat de Albanese voetbalbond door de voetbalbonden Fifa en Uefa was uitgesloten van internationale wed- iJrijden. Nu die schorsing is opgeheven gaat de geplande wedstrijd toch door, om 20.30 uur op het terrein van SSV Reutlingen. ZEIST - Patrick Kluivert wil als trai ner aan de slag in het betaalde voetbal. De topscorer van Oranje heeft zich opgegeven voor de cur- cus coach betaald voetbal, die ko mende zomer met 21 deelnemers van start gaat. Naast Kluivert maken ook Dennis Bergkamp, Phillip Cocu en Mi chael Reiziger gebruik van de mo gelijkheid voor gerenommeerde oud-internationals om binnen een jaar het hoogste trainersdiploma te bemachtigen. Ook John Karelse (NAC) gaat de cursus volgen. PALERMO - De Rabobank wieler ploeg brengt in de Ronde van Ita lië drie Nederlandse .töin/ïröefêfi «Lipman Denis Mentsjov bijstaan. De sprinter Graeme Brown gaat mee voor een etappewinst. Ploeg leiders Erik Breukink en Frans Maassen nemen verder Mathew Hayman, Paul Martens, Mauricio Ardila en Dmitri Kozontsjoek mee. De Giro begint volgende week zaterdag (10 mei) met een ploegentijdrit in Palermo. ZEIST - AZ eist een schadevergoe ding van 7,5 miljoen euro van Afonso Alves. Dat vertelde advo caat Eric Vilé gisteren bij de voort zetting van de arbitragezaak tus sen de Alkmaarse voetbalclub en de Braziliaanse spits. „Wij vorde ren dit bedrag op basis van de Fi- fa-regels", zei Vilé. Alves ondertekende op 23 decem ber een conceptcontract bij AZ. De aanvaller verruilde SC Heeren veen eind januari echter voor het Engelse Middlesbrough. Tijdens het eerste deel van de zit ting boog de arbitragecommissie zich gistermiddag over het verzoek van de heer Kingma, de advocaat van Alves, om de ontbindende voorwaarde in het concept-con tract tussen Alves en AZ rechtsgel dig te verklaren. Kingma beriep zich op artikel 26 in de arbeidsovereenkomst tussen AZ en Alves. Daarin staat dat als AZ en Heerenveen niet voor het sluiten van de transfermarkt op 31 januari tot een transferovereen komst zouden komen, dan de ge hele overeenkomst tussen AZ en Alves automatisch zou vervallen W* AZ heeft bij de heropening van de arbitragezaak tegen aanvaller Afonso Alves een schadevergoeding van 7,5 miljoen euro geëist. van rechtswege. Omdat Heeren veen en AZ die overeenkomst niet bereikten, is een voortzetting van de arbitragezaak niet nodig, zo be toogde Kingma. „Alves is uitsluitend bezig geweest met zijn eigen financiële belan gen", aldus Vilé. „En bovendien: tijdens de voorgaande zittingen is met geen woord gerept over arti kel 26, ook niet door de vorige ad vocaat van Alves, de heer Pim de Vos. Pas na het tussenvonnis van de arbitragecommissie is door Al ves een beroep gedaan op deze ontbindende voorwaarde." Volgens Vilé kan Alves geen be roep doen op de ontbindende voorwaarde. „Een partij die be roep doet op artikel 26 moet er zelf belang bij hebben. En dat heeft Alves niet. Alleen AZ had zich dus op die ontbindende voor waarde kunnen beroepen." „Dat is nonsens", reageerde King ma. „Alves had er ook belang bij. Hij kon er dus ook een beroep op doen." Afonso Alves Afonso Alves komt tegenwoor dig uit voor Middlesbrough FC. Met zijn overgang was een be drag van zeventien miljoen eu ro gemoeid. De Braziliaan scoorde tot nu toe drie keer voor Middles brough. door René van Stee -- w^igaid van RK HAV in Hulst krijgt langzaam maar zeker gestalte. Nog steeds ko men inschrijvingen van topatleten binnen. De 1500 meter voor vrouwen wordt dankzij de deelname van Stephanie de Croock (pr 4.17 minu ten) een sterk bezet nummer. Op het WK in Osaka deed zij vorig jaar mee op de 3000 meter steeple. Xenai Luxem is ook van de partij. Zij werd op een haar na Belgisch kampioen veldlopen. Tom van Hooste gaat het tempo- werk verzorgen op de 3000 meter. De atleet uit Sint-Niklaas miste op de rriarathnQO'-wiJBnpiscfïe mara thon van Peking, maar wordt wel licht toch uitgezonden. Elke van Hoeymissen, de Belgische kam pioene veldlopen, doet hetzelfde als Van Hooste op de 1500 meter voor de vrouwen. Op die afstand probeert Lindsey De Grande, Bel gisch ranglijstaanvoerster op de 800 meter, de limiet voor het jeugd-WK te lopen. Bij de sprinters is Youssef el Rhalfi- oui van de par" j op de 100 en 200 meter. Hij is diverse malen Neder lands kampioen op de 400 meter. Ook de Nederlands kampioen hinkstapspringen David van Het- erf" Eric Cadée doet voor de tweede achtereenvolgende keer mee aan het discuswerpen. Hij kwam ook uit op het WK in Osaka. Cadée be zit het baanrecord in Hulst met een worp van 59,15 meter. Zijn per soonlijk record bedraagt 62,68 me- Door de deelname van toppers uit binnen- en buitenland belooft het Pinkstergala van atletiekvere niging RKHAV uit Hulst een me morabel evenement te worden. ter. Hij krijgt concurrentie in de persoon van Jo van Daele, de num mer tien van het EK in 2002. Zijn Belgisch record staat op 64,24 me ter. Thomas Smet is de favoriet bij het speerwerpen. Op het EK voor junioren haalde hij in 1997 brons. De Belg wierp al eens 77,68 meter. René van der Donk neemt het bij het kogelstoten onder andere op te gen Wim Blondeel, de houder van het baanrecord. Andere atleten die al hebben inge schreven zijn onder anderen Melis; sa Boekelman, Jeroen Blommerde Monique Jansen, Giovanni Co drington en Pieter Gruijters. Het Pinkstergala begint op maan dag 12 mei om 12.00 uur. Afonso Alves is in afwachting van het begin van de arbitragezaak.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 78