Zeeland Buurtcomité woest om pad Uitbater Wafelhuis baalt van speculaties Unieke verzameling! Rock Around The Bridge Handtekeningenactie voor behoud fietspad Kruisdorp-Paal. Herdenkingsplaquettes in kerk Kloosterzande 357 Stringband speelt in café Checkpoint Expositie Wil Leijnse bij Anco Sas van Cent Vanaf 3 mei de eerste Donald Duck avonturen bij de PZC! Z PZC Woensdag 30 april 2008 29 door Sheila van Doorsselaer KRUISDORP - De bewoners van Kruisdorp, Baalhoek, Kruispolder haven, Paal en Emmadorp zijn woedend over het verdwijnen van het buitendijkse wandel- en fiets pad tussen het Watersnoodmonu ment bij Kruisdorp en Kruispol derhaven. Een gevolg van de komende dijk verzwaring tussen Baalhoek en Kruispolderhaven is dat het pad wordt opgeheven. Dat hebben Rijkswaterstaat en waterschap Zeeuws-Vlaanderen besloten. Er kan dan alleen nog van Walsoor den tot Kruisdorp buitendijks wor den gefietst. Het pad is aangelegd bij de vorige dijkverzwaring in 1985 en is offici eel een onderhoudsweg. Het ge bruik als wandel- en fietspad is al die tijd gedoogd. Acht jaar geleden is het pad geasfalteerd. Buurtcomité Scheldedijk snapt niet dat het buitendijkse fiets en wandelpad tussen Kruisdorp en Paal moet verdwijnen. Het co mité is woest en voert actie. Na wethouder Toon Maas van de gemeente Hulst, die eerder 'verbijs terd' was toen hij vernam over het verdwijnen van het pad, komen nu ook de omwonenden in het verweer. Verenigd in buurtcomité Scheldedijk (twee jaar geleden op gericht bij de laatste dijkverzwa ring) vragen ze zich af waarom het pad 'aan de zoute kant' opeens moet verdwijnen. Het buitendijk se pad wordt immers niet alleen gebruikt door omwonenden, maar is ook een geliefde route bij andere bewoners uit de gemeente Hulst en toeristen. „Wij begrijpen er echt niets van. In Hulst wordt volop gewerkt aan plan Perkpolder om toeristen te trekken en een paar kilometer ver derop halen ze een prachtig pad langs de Westerschelde weg!", zegt Rob van Willigenburg, voorzitter van het buurtcomité. Na een bijeenkomst van omwo nenden is besloten een handteke ningenactie te starten. Momenteel worden in het gebied huis-aan-huis handtekeningen op gehaald. Sympathisanten kunnen ook online een handtekening zet ten via http://bcscheldedijk.graauw.net. Het comité beraadt zich nog over ande re acties. KLOOSTERZANDE - De twee bron zen plaquettes met de namen van de oorlogsslachtoffers uit de voor malige gemeente Hontenisse krij gen een eervolle plek in de protes tantse kerk in Kloosterzande. De bevolking van Kloosterzande her denkt haar oorlogsslachtoffers van af dit jaar bij een eigen herden kingsmonument en de plaquettes worden niet meer gebruikt. De kerk krijgt ze in bruikleen. SAS VAN CENT - Het programma voor de zeventiende editie van het festival Rock Around The Bridge in Sas van Gent is compleet. Naast de al eerder bekend gemaak te Belgische bands Milow en Mintzkov zijn op zaterdag 21 juni AC/DC-tributeband Action in DC, het dj-duo The Moping Muppets en de Belgische alternatieve pop band Arquettes aan het avondpro gramma toegevoegd, 's Middags opent metalband Puppetry of Life om 15.00 uur het festival. Daarna is het de beurt aan Bluem, Fudge en Tokota. Een dag eerder wordt Dance Around The Bridge gehou den, met onder meer M-ystery, Walt Jensen, Fausto, Headhunterz en Dana op het affiche. Meer informatie op www.rockaroundthebridge.nl TERNEUZEN - De Amerikaanse 357 Stringband speelt morgen (Hemel vaartsdag en Dag van de Arbeid) in het cafégedeelte van Check point in Terneuzen. De 357 Stringband speelt een com binatie van old-school punk, coun try en Ierse muziek. Dat zorgt naar eigen zeggen voor een bijzon der gemêleerde schare van hip pies, punkers, motorrijders en cow boys. Aanvang: 21.30 uur. door Sheila van Doorsselaer HULST - Luciën Crabbe, uitbater van Het Wafelhuis aan de Over- damstraat in Hulst, baalt van de speculaties over het voortbestaan van zijn lunchroom. Nu de eerste fase van stadsvernieu wingsproject De Nieuwe Bierkaai in Hulst een eind onderweg is, doen volgens hem de indianenver halen over de toekomst van het eethuis volop de ronde en dat doet de zaak geen goed. „Elke dag word ik er op straat wel over aangesproken", zegt Crabbe. „Dan vragen ze hoelang ik nog kan blijven zitten in het pand, waar ik naartoe ga, of dat ik hele maal stop. Maar ik heb een con tract voor onbepaalde tijd voor de huur van het horecapand en ze SAS VAN CENT - Wil Leijnse uit Ter- neuzen exposeert in mei schilde rijen in drukkerij-kantoorvakhan- del Anco in Sas van Gent. Na jaren aquarellen te hebben ge schilderd, heeft zij nu haar eigen stijl gevonden in het werken met acrylverf. Wil Leijnse werkt samen met een schildersclub, die zijn ate lier heeft bij Toonbeeld te Terneu zen. Haar werk hangt in de twee grote etalages van de drukkerij. krijgen me hier voorlopig nog niet weg. Ik ga pas weg als de bulldo zers voor de deur staan." Voor project De Nieuwe Bierkaai moet een aantal panden in het noord-westelijk deel van de bin nenstad op termijn worden ge sloopt. Ook het pand van Het Wa felhuis. Crabbe: „Ik heb tien jaar van mijn leven in deze zaak ge stopt en dat laat ik me niet zomaar afpakken." Crabbe kijkt wel uit naar een nieu we locatie voor zijn wafelhuis. „Het zou zonde zijn als een bedrijf als het onze zou verdwijnen. In de weekeinden is het zo druk dat de zaak te klein is. Helaas liggen goe de nieuwe locaties niet voor het oprapen, maar ik heb voorlopig geen haast." Alle gezinnen in Nederland maakten op 24 oktober 1952 gratis kennis met een nieuw stripblad, dat al snel zou uitgroeien tot het best gelezen stripweekblad van Nederland: de Donald Duck werd een begrip en is dat nog steeds. In navolging van de Suske en Wiske successerie afgelopen jaar, presenteert de PZC u vanaf 3 mei een nieuwe verzamelreeks: de allereerste avonturen van de beroemdste eend ter wereld opnieuw gebundeld in twaalf bijzondere uitgaven, Donald Duck! Een jaar lang verschijnt iedere eerste zaterdag van de maand (m.u.v. deel 2) een nieuw boekje met daarin twee originele Donald Ducks uit de jaren vijftig op klein formaat. In totaal dus de eerste 24 uitgaven uit 1952 en 1953. Oom Donald en Tante Katrien, Kwik, Kwek en Kwak, maar ook De kleine boze wolf: jong en oud beleeft er plezier aan. Twaalf boekjes, elk met twee complete nummers, een unieke verzameling avonturen van het eerste uur Donald Duck. Leuk voor kinderen van nu, prachtig als herinnering aan toen. Speciaal voor onze abonnees deel 1 gratis! Zie de bon in de krant van zaterdag 3 mei.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 73