Oostburgse oorlogsslachtoffers CDA opent discussie over calamiteitenplan BenZekern De allerhoogste spaarrente van Nederland? Nieuwe tuin voor Toversluis in Sluis Tweehonderd kramen op meimarkt Sas Buitenbaden eind mei weer open Lezing voor Vier Ambachten Christendemocraten haken in op verzoek van dorpsraad Westdorpe. Wij hebben een pak voor u. PZC Woensdag 30 april 2008 I 27 door Frank van Cooten SLUIS - Speelparadijs Toversluis in Sluis is gestart met de vernieu wing van de tuin. Deze tuin wordt in juni opgeleverd. Naast speeltoestellen komt er ook een botenbak, een verkeerstuin en een mooier terras. Met dit alles hoopt Toversluis dat de mensen ook bij goed weer dit centrum gaan bezoeken. Voor bezoekers die slechts iemand af willen zetten, komt er een zogenaamde 'kiss and ride'-strook, zodat er geen parkeer- geld betaald hoeft te worden. Toversluis wil overigens af van het imago van kinderspeelparadijs. Zo is op zaterdagavond gestart met het volwassenen-entertainment- programma The Launch. Regelma tig treedt bijvoorbeeld een dj of zanger op, zoals Idols- winnaar Nikki op 30 mei. Daarnaast liggen diverse samen werkingsverbanden in het ver schiet zoals met diverse musea en het fietsvoetveer. tot en met december 1944 overle den zijn. De doodsoorzaak is ech ter niet bekend. Was het een epide mie? Of waren ze ziek, ondervoed en zwak. We zoeken antwoorden op deze vragen", zegt Piet du Burck. Mensen die informatie hebben, wordt gevraagd contact op te ne men met het secretariaat van de stichting (0117-451855) of via jwboone@zeelandnet.nl. Het dagelijks gemeentebestuur van Sluis wil meewerken aan de oprichting van een nieuw monu ment. Het college wacht de nadere uitwerking van de plannen af Omdat heel wat komt kijken bij de oprichting van een nieuw her- 'Zou toch mooi zijn als de namen van alle slachtoffers op het monument staan' denkingsmonument is het comité 4 mei in Oostburg onlangs een stichting geworden. Dit comité be- door Raymond de Frel WESTDORPE - De CDA-fractie in de gemeente Terneuzen gaat volgen- I de week met de andere politieke fracties in discussie over een cala miteitenplan voor Westdorpe en J omgeving. 1 Het plan (of een calamiteitenrou- te) moet de verkeersveiligheid voor Westdorpe en omgeving ga- staat overigens vijfjaar. „Er is een vrij lange periode geweest dat vrij wel niets werd gedaan in Oostburg aan de dodenherdenking. Daarom is op initiatief van de Raad van Kerken besloten toch weer een co mité op te richten om de slachtof fers uit Oostburg op een passende manier te herdenken", zegt Du Burck. De stichting blijft naast de inspan ningen voor een nieuw monu ment in Oostburg uiteraard de jaar lijkse herdenking en het scholen project verzorgen. Oostburger Johan Aers vertelde op 23 april zijn oorlogservaringen aan de hoogste groepen van de drie basis scholen in Oostburg. „De kinde ren waren muisstil." De kinderen worden overigens na drukkelijk betrokken bij de herden king op zondag 4 mei. Zij leggen bloemstukken en lezen zelf ge schreven gedichten voor. De her denking begint om 18.45 uur met een samenkomst in de Hervorm de kerk. Om 19.35 uur is een stille tocht vanaf het Kerkplein naar de begraafplaats. randeren op momenten dat de Tractaatweg is geblokkeerd. De christendemocraten springen daar mee in op een verzoek van de dorpsraad Westdorpe, die consta teert dat bij werkzaamheden op de Tractaatweg het verkeer via pol derwegen en de buurtschap De Batterij wordt omgeleid. Met regel matig verkeersonveilige situaties tot gevolg, stellen de dorpsverte genwoordigers. Het calamiteitenplan komt woens dag 7 mei vanaf 19.30 uur aan de orde in de commissie Omgeving. ,..of we maken er een! STERTEL Goes, Lange Kerkstraat, 1e etage, 0113 - 27 00 25 www.steutelgoes.nl TERNEUZEN - Zwemliefhebbers in de gemeente Terneuzen kunnen vanaf zaterdag 31 mei weer een duik nemen in een van de Terneu- zense openluchtbaden. Dan kan dagelijks tot en met 14 september worden gezwommen in de baden in Axel, Koewacht, Sas van Gent, Terneuzen en Zaam- slag. De voorverkoop van abonne menten start op dinsdag 6 mei. De baden gaan twee weken later open dan gebruikelijk, omdat er onvoldoende gekwalificeerd perso neel beschikbaar was. Voor de pe riode waarin de baden nu open zijn, staan voldoende geschoolde toezichthouders paraat. SAS VAN CENT - Het centrum van Sas van Gent is vrijdag tijdens de jaarlijkse meimarkt het toneel voor meer dan tweehonderd kra men. Normaal gesproken wordt de markt op 1 mei gehouden, maar dit jaar wordt vanwege het samen vallen van Hemelvaartsdag en 1 mei een uitzondering gemaakt. De standwerkers zijn tussen 14.00 en 22.00 uur dé publiekstrekkers van de markt. Zij demonstreren onder meer magneetkettingen, huidcrèmes en microvezel-onder mode. Diverse Sasse ondernemers stallen hun waren buiten uit. Kinderen kunnen zich uitleven met kermisattracties, zoals een draaicarroussel, eendjes vissen, touwtje trekken en een bungee trampoline. Vanaf 18.00 uur trek ken dweilbands door het centrum. HULST - De geschiedenis van het verdwijnen van de historische lin keroeverpolders, is het thema van een lezing van Edmond Reijn voor de oudheidkundige kring De Vier Ambachten. Reijn (Kallo, 1932), au teur van het boek Rijk polderland verborgen onder baggerzand, spreekt donderdag 15 mei om 19.30 uur 't Hof van Vlaanderen in Hulst. Als historicus is Reijn vaak teruggegaan naar de verdwijnende polders bij Kallo en Doel op zoek naar informatie en herinneringen. Dat heeft geresulteerd in het Lin keroever polderboek 2007, dat een periode van een eeuw overspant. BenZeker.nl vergelijkt en helpt u op weg! Nico Peterse, Jan Boone en Piet du Burck (vlnr) bestuderen de lijst met namen van de Oostburgse oorlogsslachtoffers. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 71