Zeeland PZC Hulst geeft growshop vergunning Paarden trekken 'hornaot' de zee uit lÏJ xn Waterdunen levert armlastig Sluis miljoenen euro's extra op Intratuin Koudekerke op koninginnedag en hemelvaartdag geopend 25 ZEEUWS-VLAANDEREN 35 31 Hulster growshop De Top mag komende vijf jaar open blijven. Paardenvissers showen hoe mensen vroeger op garnalen visten. van 10:00 tot 17:00 uur intratuin Gekidnapte stripheld nieuwste loot aan superheldenstam Woensdag 30 april 2008 Provincie houdt forse vinger in de pap bij gebruik ruimte Tip? redtern@pzc.nl door Sheila van Doorsselaer HULST - De uitbaters van grow shop De Top in de Bierkaaistraat in Hulst hebben niets op hun kerf stok en zodoende kan de gemeen te Hulst hen de benodigde exploi tatievergunning niet weigeren. De gemeente stuurde de aanvraag voor de exploitatievergunning ter beoordeling door naar Bureau Bi- bob. In het kader van de Wet Bi- bob (Bevordering Integriteits Be oordeling door het Openbaar Be stuur) werd het doopceel van de exploitanten van de shop gelicht. Of de uitbaters van De Top een ex ploitatievergunning zouden krij gen, was afhankelijk van het ad vies van Bureau Bibob aan de ge meente. De details rondom het advies van het bureau blijven strikt vertrou welijk (alleen de Hulster burge meester Jan-Frans Mulder heeft in zicht in de bevindingen) maar aan gezien de gemeente de vergunning afgeeft, kan worden geconcludeerd dat van strafbare feiten geen spra ke is. De exploitatievergunning geldt vijf jaar. „Dat is een stan daard termijn", zegt Mulder. Na het verstrijken van die vijf jaar is een nieuwe exploitatievergunning nodig en worden het bedrijf en de uitbater(s) weer onder het ver grootglas gelegd. De exploitatievergunning is te ver- De gemeente Hulst heeft geen wettelijke en juridische gronden om growshop De Top in Hulst een exploitatievergunning te wei geren. gelijken met de vergunning die aan de horeca wordt verstrekt. Mochten er zaken plaatsvinden die het daglicht niet kunnen ver dragen, dan kan het bedrijf op last van de gemeente alsnog worden gesloten. Mulder: „Aangezien het in Den Haag rommelt over het onder werp growshops, is het mogelijk dat het landelijk beleid nog wijzigt en De Top die vijf jaar niet vol maakt. Maar voorlopig mag de shop dus open blijven." De andere twee growshops in de gemeente Hulst (Green Mile in Heikant en Grow Flow in Nieuw- Namen) mogen geen technische benodigdheden voor de teelt van wiet meer verkopen. Die exploitan ten hebben niet eens een aanvraag voor een vergunning ingediend (Heikant) of verstrekten - na ge gund uitstel van de termijn - niet alle benodigde gegevens (Nieuw- Namen). De exploitanten hangt een fikse dwangsom boven het hoofd als zij zonder vergunning hun shops toch openen. Die dwangsom kan oplopen tot vele honderden euro's per dag. door René Hoonhorst BRESKENS - Er zat gistermiddag veel slik vlak aan de waterlijn op het Eerste Strange. De trekpaarden Laura en Freya van de Oostburgse paardenmelkerij Nortier blijven daarom gedwongen dicht bij het strand. Slechts een van hen kan een net in het ondiepe water uit gooien en de vangst valt daarom, ondanks het 'regenachtige goede visweer', een beetje tegen. Ina Nortier en Jannie Dhont wa ren door het Breskense Visserijmu seum opgeroepen als 'paardenvis sers'. Het beroep van paardenvis- ser is in de westerse wereld uitge storven. Alleen in het Vlaamse Oostduinkerke trekt een handvol ruiters in de zomermaanden nog te paard de zee in om garnalen en krabben te vangen. Om toeristen en bezoekers uit de 'U eet die garnalen niet echt op, maar gooit die levende beestjes toch wel terug hé' streek te lokken, wil het Visserij museum het uitgestorven beroep ook wat nieuw leven inblazen. Het museum trok gisteren 62 beta lende klanten en enkele tientallen belangstellende Bressiaanders en strandwandelaars naar het Eerste De paardenvissers van Breskens. Strange. Een paar balen 'hornaot' (garnalen) zaten er niet in. Met een keer of vijf heen en weer langs de waterlijn lopen - een paar hon derd meter de zee in zoals de Oost duinkerker vissers was door de drijfzandachtige modder niet mo gelijk - werd slechts een karig maaltje bijeen gevangen. Ook zo'n hapje is 'met een fles je never er bij' niet te versmaden, wist Pieter Nortier uit ervaring. Hij liet het feestmaaltje toch maar aan zijn neus voorbijgaan, omdat een opa van vakantievierende kin foto Peter Nicolai deren met een mengeling van be zorgdheid en angst uitriep: „Die gooit u toch wel terug hè." De spijt verbijtend, zuchtte Nortier: „Vooruit dan maar." Intratuin Koudekerke, Galgeweg 5 (Provincialeweg tussen Vlissingen en Koudekerke) Donderdag en Vrijdag koopavond Kijk voor meer informatie op www.intratuin.nl door Frank van Cooten BRESKENS - Natuur- en recreatie project Waterdunen bij Breskens levert het armlastige Sluis behoor lijk wat geld op. Dat antwoorden Gedeputeerde Staten op eerder ge stelde vragen van de Partij voor Zeeland. Het dagelijks gemeentebestuur deelt de veronderstelling dat Wa terdunen de gemeente Sluis alleen maar geld kost, duidelijk niet. On derzoek wijst uit dat realisatie van Waterdunen voor de financiële po sitie van de gemeente Sluis van aanzienlijke, positieve betekenis is. Zo krijgt Sluis jaarlijks 470.000 eu ro extra uit de toeristenbelasting, ozb-inkomsten en parkeergelden. Ook krijgt de gemeente eenmalig een miljoen euro extra inkomsten uit leges en verkoop van gronden. Daarnaast profiteert de regionale werkgelegenheid en het bedrijfsle ven op basis van het onderzoek van de Rebelgroup uit mei 2007 van het project. GS menen verder dat de kans op zoutschade op basis van onder zoek (Oranjewoud, december 2006) zeer beperkt is. GS zien daar om geen enkele reden om Water dunen af te blazen. „Wij achten het van gezond verstand getuigen ons voor dit project te blijven in spannen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 69