Zeeland kijkt naar de toekomst !£fengbij Imkerij Unieke verzameling! Goes' bedrijf Auto te water na botsing Imkerij Poppendamme presenteert plannen tijdens het lentefeest. BlilMIIIIM Vanaf 3 mei de eerste Donald Duck avonturen bij de PZC! s PZC Woensdag 30 april 2008 I 29 Justine Lantsheer richt de speeiafdeiing van Imkerij Poppendamme in. foto Ruben Oreel door Carla van de Merbel GRIJPSKERKE - Er wordt hard ge werkt aan de toekomst op boerde rij Poppendamme bij Grijpskerke. Het plan voor een antroposofische woon- en werkgemeenschap voor jongvolwassenen met een verstan delijke beperking krijgt steeds meer vorm en de activiteiten op het terrein worden uitgebreid met themaspeelplaatsen voor kinderen van vier tot en met twaalf jaar. Morgen, vrijdag en zaterdag wor den tijdens het Lentefeest op Pop pendamme (van ïo.oo tot 17.00 uur) de toekomstplannen toege licht. Vrijdag kunnen kinderen van acht tot en met twaalf de nieuwe ener giespeelplaats - mét klimwand - in de schuur uitproberen. Eigenaren Piet en Toos de Meester hebben een groot deel van hun boerderij verkocht aan particulie ren die daarmee de plannen van de Zeeuwse stichting BijEén wil len realiseren. De stichting gaat in de schuur twee groepswoningen bouwen voor in totaal twaalf jong volwassen verstandelijk gehandi capten. Het Gors blijft de naastgele gen tuin en kas huren. De cliënten van deze Goese zorginstelling hou den hier hun dagbesteding. Huis en imkerij op Poppendamme blijven voorlopig nog in bezit van Piet en Toos de Meester. De imke rij blijft ook open voor bezoekers. Piet en Toos zijn zich langzaam maar zeker aan het terugtrekken van hun Poppendamme. „We blij ven nog zo'n drie jaar hier", zegt Piet. Dan wil het echtpaar de rest ook verkopen; mogelijk aan de stichting. Piet de Meester wil wel betrokken blijven bij Poppendam me. „Ik wil me als vrijwilliger gaan bemoeien met het educatieve gedeelte." Van terugtrekken is nu nog geen sprake. Piet de Meester heeft zelfs nog twee nieuwe attracties ont worpen voor in de grote schuur. Beneden komt een bijenspeel plaats voor kinderen van vier tot en met acht jaar. Boven wordt hard gewerkt aan de energiespeel plaats. Kinderen vanaf acht tot en 'De dagbesteding op Poppendamme is ook voor mensen van buiten' met twaalf jaar kunnen hier spe lenderwijs kennismaken met on derwerpen als duurzame energie. De energiespeelplaats is pas na de zomer helemaal klaar, maar vrij dag is hij alvast voor een dagje open zodat kinderen hem kunnen uitproberen. Het is de bedoeling dat de nieuwe speelplaatsen in de schuur geëxploiteerd worden door de stichting BijEén. Daarbij kun nen de bewoners van de nieuwe groepswoningen, maar bijvoor beeld ook cliënten van Het Gors, worden ingezet. De stichting is volop bezig met de plannen voor de groepswoningen, die in een deel van de schuur ge bouwd worden. Volgens Justine Lantsheer van BijEén moeten de woningen volgende zomer klaar zijn. „Er zijn al zestien echt geïnte resseerden." De dagbesteding be gint al in mei. „We gaan eerst iets doen met schelpen, maar we wil len op termijn een kaarsenmakerij beginnen." De mensen die op Poppendamme komen wonen, kunnen werken in de kas en de tuin, in de kaarsenma kerij of bij de speelplaatsen. „Maar dat is niet verplicht. Bewoners mo gen ook elders werken en de dag besteding op Poppendamme is ook open voor mensen van bui ten." BijEén geeft tijdens het Lentefeest op Poppendamme een toelichting op de plannen voor de woningen en de dagbesteding. Zaterdag worden ook het logo van de stichting en de website gepresenteerd en van 11.30-13.00 en 14.00-15.00 zijn er knutselactiviteiten voor verstande lijk gehandicapten. GOES - Een bedrijf uit Goes is afge lopen vrijdag bijna gedupeerd door een oplichter. Het bedrijf werd telefonisch benaderd door een veertigjarige man uit Winscho ten. Hij probeerde een driejarig contract te slijten voor adverteren in een gids. Dat zou vierduizend euro kosten. De man vertelde dat het huidige contract bijna verliep en dat het niet automatisch zou worden verlengd. Als het bedrijf het contract niet wilde verlengen, moest een fax ondertekend wor den teruggestuurd. Onderzoek van het bedrijf wees echter uit dat dit een poging tot oplichting was, aan gezien het geen gids maar een web site betrof LEWEDORP - Bij een aanrijding tus sen twee bedrijfsauto's op de krui sing Kraayertsedijk /Postweg in Le- wedorp zijn gisteren om 8.45 uur twee mensen gewond geraakt. Een 54-jarige man uit de gemeente Bor- sele verleende geen voorrang aan een van rechts komende auto, met daarin een 20-jarige Arnemuide- naar. Beide auto's reden de dijk af. Die van de Arnemuidenaar beland de in het water. De man kon onge deerd uit zijn wagen klimmen. Twaalf boekjes, elk met twee complete nummers, een unieke verzameling avonturen van het eerste uur Donald Duck. Leuk voor kinderen van nu, prachtig als herinnering aan toen. Speciaal voor onze abonnees deel 1 gratis! Zie de bon in de krant van zaterdag 3 mei. Alle gezinnen in Nederland maakten op 24 oktober 1952 gratis kennis met een nieuw stripblad, dat al snel zou uitgroeien tot het best gelezen stripweekblad van Nederland: de Donald Duck werd een begrip en is dat nog steeds. In navolging van de Suske en Wiske successerie afgelopen jaar, presenteert de PZC u vanaf 3 mei een nieuwe verzamelreeks: de allereerste avonturen van de beroemdste eend ter wereld opnieuw gebundeld in twaalf bijzondere uitgaven, Donald Duck! Een jaar lang verschijnt iedere eerste zaterdag van de maand (m.u.v. deel 2) een nieuw boekje met daarin twee originele Donald Ducks uit de jaren vijftig op klein formaat. In totaal dus de eerste 24 uitgaven uit 1952 en 1953. Oom Donald en Tante Katrien, Kwik, Kwek en Kwak, maar ook De kleine boze wolf: jong en oud beleeft er plezier aan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 65