Zeeland PZC 25 'Supermarkt hoort in het centrum' Stuurhut Pontje Zijpe wordt museaal rookhol bij Storm Intratuin Koudekerke op koninginnedag en hemelvaartdag geopend lTJ Provincie wacht nog met weren kitebuggy's XI3 Lokker wordt Ridder in Bodegraven SCHOUWEN-DUIVELAND Gekidnapte stripheld nieuwste loot aan superheldenstam 35 Provincie houdt forse vinger in de pap bij gebruik ruimte 31 Het Havenplein in Zierikzee moet een echt stadshart worden. m van 10:00 tot 17:00 uur mmmm Kaartje Woensdag 30 april 2008 Tip? redzzee@pzc.nl door Melita Lanting ZIERIKZEE - Het Havenplein van Zierikzee moet een echt stadshart worden. Met winkels, met horeca en het moet een plek zijn waar de inwoners van Schouwen-Duive- land én de toeristen graag naar toe gaan voor het gezellige shoppen maar ook voor de dagelijkse bood schappen. „Een supermarkt kan wel zonder een centrum, maar een centrum kan niet zonder een supermarkt", zegt beleidsmedewerker Bianca Bij kerk. Daarmee maakt de gemeente een duidelijke keuze. Supermark ten horen in het winkelhart van Zierikzee. Dat hoeft niet direct op het Havenplein te zijn, maar wel in de directe omgeving. In de concept-visie detailhandels structuur geeft het college aan hoe het stadshart van Zierikzee er uit moet komen te zien. Een compact winkelgebied waar naast aanspre kende landelijke winkelformules ook voldoende ruimte is voor loka le ondernemers met verrassende winkeltjes. Het college heeft de ambitie om het Havenplein autoluw of zelfs helemaal autovrij te maken. Dat maakt de weg vrij voor een brui send Havenplein met terrassen en de wekelijkse markt en plaats voor evenementen. Mocht dat op termijn problema tisch worden voor de supermarkt (of als deze winkel wil uitbreiden) dan zou deze winkel de kans moe ten krijgen te verkassen naar bij voorbeeld het gebied rond het par keerterrein Gasthuisboomgaard, die pal tegen het centrum ligt. Dit parkeerterrein verdient toch al de aandacht, zegt het college. Het moet klantvriendelijker worden. Wel betalen, maar dan achteraf zo dat de klanten niet steeds op het horloge moeten kijken of de par keertijd al voorbij is. Bovendien moet de looproute van dit parkeerterrein aangepakt wor- Het centrum van Zierikzee moet echt bruisen. Winkels, een super markt en horeca met terrassen moeten de winkelfunctie verster ken, staat in een concept-visie. den. Die is nu niet representatief Er is sprake van (vervallen) achter kanten van winkels en leegstand. Het college pleit in de nota voor de ontwikkeling van een goed win kelproject op die locatie. In de straten rondom het centrum (Lange Nobelstraat, Nieuwe Bo- gerdstraat, Poststraat of bijvoor beeld de Schuithaven) moet ruim te zijn voor kleinschalige publieks gerichte voorzieningen zodat de re latie tussen de parkeerterreinen, de winkels en de bezienswaardig heden in Zierikzee worden ver sterkt, staat in de concept-visie. BRUINISSE - De stuurhut van het iSla BRUINISSE - De stuurhut van het pontje De Zijpe is gered. Stoffel van de Berg van café-restaurant Storm in Bruinisse heeft de cabine ternauwernood bij een scheepsslo- perij in Hoboken kunnen wegka pen. Hij wil het verroeste ding op knappen en een tweede leven bie den achter zijn zaak als 'rokershol' (per juli is het rookverbod in de horeca van kracht). Met een beetje museaal tintje, grijnst Van de Berg. Eén van de wanden biedt straks plaats aan allerlei aan de pont gewijd materiaal, zoals kran tenknipsels en foto's. De boot roept bij velen nostal gische gevoelens op. „De sloper vertelde dat er mensen met tranen in de ogen langs de kant stonden", vertelt Van de Berg over het mo ment dat de stuurhut opgetakeld werd. Het bijna tachtig jaar oude schip zonk begin dit jaar in de Ant werpse haven naar de bodem. Ja renlang deed ms Zijpe dienst als veer tussen Zijpe en Anna Jacoba- pölder. Van de Berg weet het nog goed: er viel in zijn jeugd een leuk zakcentje te verdienen als je de ra men van wachtende auto's sopte. In de zomer van 1988 maakte de pont de laatste overtocht. De Phi- lipsdam maakte het veer overbo dig. Sindsdien zijn er vele plannen voor De Zijpe ontwikkeld. NIEUW-HAAMSTEDE - De provincie staat het gebruik van kitebuggy's op het Verklikkerstrand bij Nieuw-Haamstede nog minstens een paar weken oogluikend toe. De Natuur- en Vogelwacht Schou- wen-Duiveland had de provincie gevraagd met onmiddellijke in gang handhavend op te treden te gen de 'karretjes met vliegers'. Ge deputeerde Staten willen echter wachten op de uitkomst van een zaak bij de Raad van State, ook aangespannen door de Vogel wacht. Die eist daarin dat het gedo gen van de buggy's ophoudt, om dat het geklapper van de vliegers de rust van vogels en zeehonden in het natuurgebied zou verstoren. Stoffel van de Berg en zoon Maikel in de stuurhut van het vroegere pontje Anna Jacobapolder-Zijpe. foto Marijke Folkertsma Intratuin Koudekerke, Galgeweg 5 (Provindaleweg tussen Vlissingen en Koudekerke) Donderdag en Vrijdag koopavond Kijk voor meer informatie op www.intratuin.nl intratuin BODEGRAVEN - Oud-Zierikzeeënaar Jan Pieter Lokker, waarnemend burgemeester van Bodegraven, is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Lokker, gebo ren in 1949 in Zierikzee, begon zijn carrière in het onderwijs. Hij werkte onder meer op het Grift- land College in Soest. Tussen 2001 en 2007 was Lokker gedeputeerde en loco-commissaris van de Konin gin van de provincie Utrecht. Vo rig jaar bond hij het ambtsketen van de gemeente Bodegraven (19.500 inwoners) om. Lokker vertoeft nog vaak op Schouwen-Duiveland, waar hij een woning in Westenschouwen heeft. Tipredactie@pzc.nl Die kale speler van de Zuid-Beve- landse voetbalvereniging heeft het prima naar z'n zin bij de club. Naast de wekelijkse wed strijden en fanatieke trainingen wordt in de door hem geliefde kantine geregeld hetpokerspel ge speeld, waar hij tegen beter we ten in toch steeds weer aan mee doet. Op het veld krijgt hij echter ook geregeld een kaartje, van de scheidsrechter welteverstaan. De teller stond op drie gele kaar ten toen hij laatst nummer vier en vijf in één wedstrijd kon bij schrijven. Teleurgesteld droop hij af. Zijn teamgenoten probeerden hem een beetje op te beuren en zo klonk het bemoedigend: „Ach joh, heb je ook 'ns een flush!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 61