Zeeland Imkerij kijkt naar toekomst PZC Poppendamme presenteert plannen tijdens het lentefeest. Stuurhut van pontje wordt museaal rookhol Vanaf 3 mei de eerste Donald Duck avonturen bij de PZC! lees vind leef B PZC Woensdag 30 april 2008 29 door Carla van de Merbel GRIJPSKERKE - Er wordt hard ge werkt aan de toekomst op boerde rij Poppendamme bij Grijpskerke. Het plan voor een antroposofische woon- en werkgemeenschap voor jongvolwassenen met een verstan delijke beperking krijgt steeds meer vorm en de activiteiten op het terrein worden uitgebreid met themaspeelplaatsen voor kinderen van vier tot en met twaalf jaar. Morgen, vrijdag en zaterdag wor den tijdens het Lentefeest op Pop pendamme (van ïo.oo tot 17.00 uur) de toekomstplannen toege licht. Vrijdag kunnen kinderen van acht tot en met twaalf jaar de nieuwe energiespeelplaats - mét klimwand - in de schuur uitprobe ren. Eigenaren Piet en Toos de Meester van Poppendamme heb ben een groot deel van hun boer derij verkocht aan particulieren die daarmee de plannen van de Zeeuwse stichting BijEén willen realiseren. De stichting gaat in de schuur twee groepswoningen bou wen voor in totaal twaalf jongvol wassen verstandelijk gehandicap ten. seaal tintje, grijnst Van de Berg. Eén van de wan den biedt straks plaats aan allerlei aan de pont ge wijd materiaal, zoals krantenknipsels en foto's. De boot roept bij velen nostalgische gevoelens op. „De sloper vertelde dat er mensen met tra nen in de ogen langs de kant stonden", vertelt Van de Berg over het moment dat de stuurhut op getakeld werd. Het bijna tachtig jaar oude schip zonk begin dit jaar in de Antwerpse haven. Jaren lang deed De Zijpe dienst als veer tussen Anna Ja- cobapolder en Zijpe. Van de Berg weet het nog goed: er viel in zijn jeugd een leuk zakcentje te verdienen als je de ramen van wachtende auto's sopte. In de zomer van 1988 maakte de pont de laatste overtocht. De Philipsdam maakte het veer overbodig. foto Marijke Folkertsma ANNA JACOBAPOLDER - De stuurhut van het pon tje De Zijpe is gered. Stoffel van de Berg van ca fé-restaurant Storm in Bruinisse heeft de cabine ternauwernood bij een scheepssloperij in Hobo ken kunnen wegkapen. Hij wil het verroeste ding opknappen en een tweede leven bieden achter zijn zaak als 'rokershol' (per 1 juli is het rookver bod in de horeca van kracht). Met een beetje mu- Alle gezinnen in Nederland maakten op 24 oktober 1952 gratis kennis met een nieuw stripblad, dat al snel zou uitgroeien tot het best gelezen stripweekblad van Nederland: de Donald Duck werd een begrip en is dat nog steeds. In navolging van de Suske en Wiske successerie afgelopen jaar, presenteert de PZC u vanaf 3 mei een nieuwe verzamelreeks: de allereerste avonturen van de beroemdste eend ter wereld opnieuw gebundeld in twaalf bijzondere uitgaven, Donald Duck! Een jaar lang verschijnt iedere eerste zaterdag van de maand (m.u.v. deel 2) een nieuw boekje met daarin twee originele Donald Ducks uit de jaren vijftig op klein formaat. In totaal dus de eerste 24 uitgaven uit 1952 en 1953. Oom Donald en Tante Katrien, Kwik, Kwek en Kwak, maar ook De kleine boze wolf: jong en oud beleeft er plezier aan. Twaalf boekjes, elk met twee complete nummers, een unieke verzameling avonturen van het eerste uur Donald Duck. Leuk voor kinderen van nu, prachtig als herinnering aan toen. Speciaal voor onze abonnees deel 1 gratis! Zie de bon in de krant van zaterdag 3 mei.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 57