Personeel Rabobank ingezet als leraar 'Zieken komen fors tekort bij nieuwe regels voor fiscale aftrek' Treinen staan stil op 4 mei 4 Woensdag 30 april 2008 PZC Veel economen willen lerarenbevoegdheid gaan gebruiken. Raad tegen vervangen van aftrekposten door Veel te lage' toeslag. Horeca betaalt deel van personeel te weinig Tbs van belager Pieper met jaar verlengd Cel in na misbruiken van gedrogeerd meisje Legendarisch homocafé 't Mandje heropend 'Kilometervergoeding werknemer verhogen' Opnieuw gevaarlijke valkuilen ontdekt Kleuters zetten vriendjes in de bloemetjes DEN HAAG - Medewerkers van de Rabobank worden mogelijk inge zet als leraar om het docentente kort op middelbare scholen het hoofd te bieden. De VO-raad, de koepel van middelbare scholen, overlegt met de bank over de pre cieze invulling van het idee. De 'bankdocenten' zullen vooral worden ingezet als leraar econo mie. Volgens Sjoerd Slagter, voor zitter van de VO-raad, werken bij de bank veel economen met een docentenbevoegdheid die ze nog nooit gebruikt hebben. Omdat de bank door het hele land vestigingen en klanten heeft en daardoor ook verbonden is met veel scholen, kunnen de bankiers makkelijk overal in het land wor den ingezet, meent Slagter. Econo miedocenten zijn in heel Neder land schaars. Daarom geeft het bankpersoneel nu al gastlessen op verschillende scholen. In Den Haag startte de overheid eerder de ze maand een soortgelijk project. Vijftig rijksambtenaren worden daar opgeleid tot leraar. Naast de overheid en Rabobank onderhou den ook Shell, Unilever en Akzo Nobel nauwe contacten met het onderwijs. Zij bieden stages aan en geven gasdessen. De Onderwijs raad, adviseur van het kabinet, juicht het idee van de VO-raad toe en verwacht dat het lerarenberoep er aantrekkelijker door wordt. Een zegsman: „Het wordt zo duidelijk dat je heel goed een huidige func tie met een baan in het onderwijs kan combineren. Meer mensen zullen die stap wagen." LISSE - De Teletubbies bestaan tien jaar. Daarom werd gisteren in de Keukenhof de laatste hand ge legd aan een mozaïek van Dipsy, Laa-Laa, Po en Tinky Winky. Dat is gemaakt van meer dan 170.000 hyacintennagels. In Lisse zijn gisteren ook de in bloei staande Teletubbie-tulpen ont huld. De serie is in 1998 voor het eerst uitgezon den door de BBC. De Teletubbies zijn sindsdien een succes in honderdtwintig landen. foto ANP UTRECHT - De treinen staan zon dag 4 mei om 20.00 uur twee mi nuten stil in het kader van de na tionale dodenherdenking. Op verschillende stations zijn her denkingen en kransleggingen. Dat heeft de NS gisteren bekendge maakt. Het gevallen spoorwegpersoneel wordt vrijdag 2 mei om 13.00 uur herdacht in het Moreelsepark in Utrecht. PETER VAN STRAATEN UTRECHT - De Chronisch Zieken en Gehandicapten Raad (CG-raad) vindt de nieuwe beperk te regeling voor de fiscale aftrek van buitengewone uitgaven vol strekt onvoldoende. De CG-Raad heeft het kabinet gisteren per brief gevraagd om aanvullende maatre gelen. De raad is blij dat meer men sen van de regeling gaan profite ren omdat er een automatische toeslag komt, maar vindt de hoog te van de bedragen veel te laag. In de nieuwe regeling, die maandag naar de Kamer ging, vervallen van af 2009 de premies van aanvullen de verzekeringen als aftrekpost, evenals de vaste aftrekbedragen voor arbeidsongeschikten, oude ren en chronisch zieken (nu zo'n 800 euro). Daarvoor in de plaats komen automatische toeslagen van 100 tot 450 euro voor zieken en gehandicapten, afhankelijk van het 'zorggebruik'. De toeslagen van 100 tot 450 euro zijn veel te laag, stelt de raad. Chronisch zie ken en gehandicapten zouden op jaarbasis 2500 euro aan meerkos ten hebben. De raad wil dat een aantal onderdelen van de huidige fiscale regeling overeind blijft. Het gaat dan om de aftrek van premies voor aanvullende verzekeringen en ook zou de huidige drempel van 1,65 procent voor mensen met een laag inkomen omlaag moeten. N°u Vhcl nö6' DEN HAAG - In de horeca verdient 3,2 procent minder dan het mini mumloon. De sector springt er ne gatief uit, zo blijkt uit onderzoek van de Arbeidsinspectie dat minis ter Donner van Sociale Zaken gis teren naar de TWeede Kamer stuur de. Over het geheel genomen is het aantal werknemers dat minder krijgt dan het minimumloon ge daald van 0,6 procent in 2004 naar 0,3 procent in 2006. HAARLEM - De rechtbank in Haar lem heeft gisteren de tbs-behande ling van een 47-jarige Amsterdam mer verlengd met een jaar. De man kreeg de behandeling in 2004 opgelegd voor de aanval op ex-Phi- lips-topman Roel Pieper en diens echtgenote. Er was verlenging van twee jaar geëist. De man viel de woning binnen en stak mevrouw Pieper met een mes. ASSEN - Een 45-jarige man uit Bun schoten is door de rechtbank ver oordeeld tot 2,5 jaar cel wegens het seksueel misbruiken van een 9-ja- rig meisje. Hij heeft haar en een evenoud vriendinnetje daartoe ge drogeerd met de partydrug ghb. De streng gelovige Bunschoter leid de een leven dat in het teken stond van seksfeestjes en midde lengebruik. Het incident deed zich voor bij een zwemplas in Emmen. AMSTERDAM - Het legendarische ca fé 't Mandje op de Zeedijk in Am sterdam is na ruim een kwart eeuw weer open. Een nicht van de vroegere eigenaresse Bet van Bee- ren gaat de zaak samen met haar man leiden. Het café is gisteren heropend, 't Mandje was een van de eerste plekken waar homo's en lesbiennes openlijk voor hun sek suele voorkeur konden uitkomen. CULEMBORG - De kilometervergoe ding die werkgevers hun medewer kers onbelast mogen geven, moet van 19 naar 22 eurocent per zakelij ke kilometer. Werknemers draaien op voor de hogere kosten die zij voor dienstritten maken, stelt vak bond De Unie. Financiën past nu de vergoeding alleen aan voor de inflatie. Maar de kosten stijgen we gens de duurdere benzine harder dan de inflatie, aldus de bond. HAAKSBERGEN - In het oosten is een graver van gevaarlijke valkui len actief Vorige week is een val kuil ontdekt in Neede, maandag vond een wandelaar een toegedekt gat in de gemeente Haaksbergen. Er vielen geen gewonden maar de gevolgen voor argeloze wandelaars zouden ernstig zijn geweest. Begin april zijn diepe valkuilen met ijze ren pinnen ontdekt in Limburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 4