Sport Kaylee Dieleman wil hogerop Tactisch steekspel voor driebanders Keepster van Terneuzen gaat naar finale van keeperspromotiedag. Postbode 'huldigt' Daphny van den Brand Toernooi van Swift op Hemelvaartsdag Beslissingswedstrijd Clinge is in Vlissingen 'Delta/Frans Bevers in halve finale tegen Jaspers en Blomdahl. 40 I Woensdag 30 april 2008 PZC W door René van Stee hulst - Ze telt nog maar vijftien lentes. Toch is de frêle Kaylee Die leman de onbetwiste nummer één onder de lat bij de vrouwen van Terneuzen, die bovenin mee draaien in de derde klasse. De keepster uit Hulst maakte dit sei zoen de overstap van HW'24 naar de Scheldestad om op een hoger niveau te kunnen voetballen en meer kans te maken op selectie teams met leeftijdsgenoten. En wat ook niet onbelangrijk is: ze krijgt nu keeperstraining van Erik de Koeijer, oud-doelman van on der meer Lokeren, Kortrijk en Ter- neuzen. Die samenwerking bevalt prima. „Erik is een fijne trainer. Ik leer heel veel van hem. Vooral het duiken is met sprongen vooruit ge gaan", vertelt Kaylee, die vooral haar spelinzicht en het doel uitko men als haar sterke punten ziet. Er zijn ook 'minpuntjes'. „Mijn sprongkracht en het schieten van af de grond kunnen een stuk be ter. Daar trainen we ook keihard op. Maar dat heeft zijn tijd nodig, want ik ben nog jong." Kaylee Dieleman begon als tweede jaars F-je bij HW'24. Zij maakte bij Ft haar debuut in de goal, om dat in een wedstrijd tegen Axel de toenmalige keeper ontbrak. En dat ging haar uitstekend af Sindsdien heeft ze het doel niet meer verla ten. Ze vierde ook al titels met HW'24 D3 en Cl. De Hulsterse goalie droomt stie kem wel eens van een profcarrière. Ze beseft dat zij dan nog een heel lange weg heeft te gaan. De eerste schreden naar een grotere bekend heid zijn inmiddels gezet. Want oktober vorig jaar won Kaylee in Oost-Souburg de voorronde van de keeperspromotiedag van het district Zuid 1. Samen met Renske Celie van Koewacht, de nummer twee van die dag, stroomt zij door naar de landelijke finale die vrij dag in Nieuwegein wordt gehou den. Eerdere optredens tijdens die finale leverden al successen op. „Ik Kaylee Dieleman uit Hulst doet mee met de landelijke finale van de keeperspromotiedag. foto Peter Nicolai werd een keer derde toen ik nog in E-tjes zat. En ik ben een keer vierde geworden." In de categorie van 14- en 15-jari- gen moet Kaylee in Nieuwegein zien af te rekenen met meer dan twintig concurrentes. Er wordt strijd geleverd op de onderdelen schieten en redden, één tegen één en keeperstennis. Of ze kans maakt op de eindzege, weet ze echt niet. „Ik doe in ieder geval Hoewel keepster Kaylee Diele- man nog maar 15 jaar is, heeft ze toch al een basisplaats bij de vrouwen van voetbalvereniging Terneuzen. mijn best. En wie weet word ik ontdekt", aldus de Hulsterse, van wie de prestaties ook elders in de provincie niet onopgemerkt zijn gebleven. Want ze werd al eens door Oostkapelle - samen met Smerdiek de hoogst voetballende vrouwen in Zeeland - uitgenodigd om haar talenten te laten zien. zeeland - Veldrijdster Daphny van den Brand heeft met verba zing gereageerd op de 'huldiging' die haar ten deel is gevallen, nadat ze als beste van de wereld het sei zoen had afgesloten. De internatio nale wielrenunie UCI liet de bijbe horende trofee per post bezorgen. „Ik vraag me af of Sven Nijs ook op deze manier is gehuldigd", al dus de verbaasde Europees kam pioene, die er wel om kon lachen. „Het voelde alsof ik door de post bode werd gehuldigd." Een kantte kening plaatste ze ook: „Ik verdien er geen stuiver mee. Rijd ik hier voor nou in de UCI-trui in plaats van in het shirt van mijn spon sor?" middelburg - Al voor de zestigste keer houdt de Middelburgse korf balvereniging Swift het Hemel- vaartsdagtoernooi. Op de velden van sportpark De Voorborch komen donderdag 84 teams in actie, afkomstig van zes tien verenigingen. Vanwege de vakantieperiode is de animo iets minder dan in voor gaande jaren. In de hoogste seniorenpoule ko men vijf ploegen uit: Ondo, Schel- devogels, Swift 1, Swift 2 en Togo. De eerste wedstrijd in deze poule begint om 10.00 uur. goes - De beslissingswedstrijd tus sen Clinge en Meto, waarvan de verliezer rechtstreeks degradeert naar de vierde klasse van het zon dagvoetbal, wordt zondag op het veld van Walcheren gespeeld. Het duel op sportpark Bonedijke aan de Olympiaweg in Vlissingen begint om 14.30 uur. Het beslissingsduel tussen WHS en Alliance wordt volgende week zaterdag (10 mei) op het veld van Noad'67 in St. Philipsland afge werkt. De winnaar voorkomt rechtstreekse degradatie en komt in de nacompetitie terecht. De aan vang is 14.30 uur. door Frits Bakker zwolle - De beste driebanders van de Nederlandse eredivisie spe len de komende dagen om de landstitel. Vier teams die zich heb ben geplaatst voor de play-offs tref fen elkaar op één locatie in Zwolle. De sponsor van Hanze Catering, dat met spelers als Dick Jaspers, Torbjörn Blomdahl en Martin Horn de onbetwiste favoriet is, fungeert als gastheer. Het Zeeuwse team van Delta/Frans Bevers heeft zich op de laatste competitiedag bij de bes te vier geschaard en begint mor gen aan een loodzware opgave. Om de finale te halen, moet Delta in de halve finale eerst van Hanze winnen. Jean Paul de Bruijn: „We zullen boven onszelf moeten uit groeien om een kansje te maken." 4 De play-offs werden in voorgaan de jaren gespeeld met een thuis- en een uitwedstrijd, maar door problemen met het vinden van een organisatie, wordt dit jaar alles in één biljartcentrum gespeeld. De finales worden vier dagen lang ge houden in Hogeschool Windes- heim in Zwolle. Morgen en vrijdag zijn de halve finales, zaterdag en zondag de finales. Behalve Hanze Catering en Delta/Frans Bevers hebben Crystal Kelly (tweede in de eindstand) en Kaleidoscoop zich geplaatst voor de play-offs. Het tactisch steekspel heeft zich in de dagen vooraf al aangekondigd. Het team van Delta heeft ervoor gepleit op de tweede dag zelf de volgorde van spelen te bepalen. De Bruijn: „Bij Hanze spelen Blomdahl en Jaspers nooit tegelijk, omdat dat goed is voor het pu- De driebanders van Delta/Frans Bevers staan in de play-offs om de Nederlandse titel voor een loodzware opgave. Tegenstander is topfavoriet Hanze Catering. bliek, maar ook omdat de toppers op hetzelfde biljart willen spelen. Maar omdat Hanze nu in principe twee thuiswedstrijden speelt, wil len wij op de tweede dag de volg orde bepalen. Dat wil zeggen dat Jaspers en Blomdahl dan wel tege lijk zullen spelen." De Bruijn speelt zelf twee keer te gen Jaspers. Peter de Backer moet het in de dubbel tegen Blomdahl opnemen, Roland Forthomme te gen Martin Horn en Henk Habra- ken tegen Ad Koorevaar. Over de vorm van Hanze bestaan geen twijfels. Blomdahl verrichtte in zijn laatste optreden voor de competitie een huzarenstukje, door na een achterstand van 29-0 tegen Eddy Merckx toch nog met 50-50 gelijk te spelen, onder meer met een slotserie van tien. En Jaspers schitterde diezelfde middag met een bliksemstart te gen John Tijssens: 22 in drie beur ten. De play-offs beginnen mor gen om vijf uur. Vrijdag is de re turn, zaterdag en zondag de finale. BASKETBAL New York. NBA. Eastern Conference: Orlando Magic-Toronto Raptors 102-92. Eindstand best-of-seven series: 4-1. Atlanta Hawks-Boston Celtics 97-92. Stand: 2-2. Western Conference: Denver Nuggets-Los An geles Lakers 101-107. Eindstand: 0-4. SCHAKEN Plovdiv (Bul). EK. Achtste ronde. Mannen: Tre- goebov (Rus)-Sutovsky (Isr) 0,5-0,5, Motilev (Rus)-Movsesian (Slw) 0,5-0,5, Pantsulaia (Geo)-Tiviakov (Ned) 0,5-0,5, LAmi (Ned)-Bo- logan (Mol) 1-0, Moiseenko (Oek)-Werle (Ned) 0,5-0,5, Nijboer (Ned)-Volokitin (Oek) 0,5-0,5. Stand: 1. Sutovsky, Tregoebov, Movse- sian 6,5 punten, 4. o.a. Tiviakov, LAmi 6, 45. o.a. Werle, 85. o.a. Nijboer 4,5. Vrouwen: Danielian (Arm)-Cramling (Zwe) 0-1, Oesjenina (Oek)-Stefanova (Bul) 1-0, Zjoekova (Oek)-Muzychuk (Slv) 0,5-0,5, Lahno (Oek)-Cmilyte (Lit) 1-0, Peng (Ned)-Goluben- ko (Kro) 1-0, Marlies Bensdorp (Ned)-Repkova (Slw) 0,5-0,5, Romanko (Rus)-Schuurman (Ned) 1-0, Laura Bensdorp (Ned)-Seps (Zwi) 0-1. Stand: 1. Lahno, Oesjenina, Cramling 6,5, 4. o.a. Muzychuk 6, 22. o.a. Peng 5, 46. o.a. Marlies Bensdorp 4,5, 70. o.a. Schuurman 4, 117. o.a. Laura Bensdorp 3. TENNIS Barcelona. Mannen. Eerste ronde: Martin (Spa)-Marrai (Ita) 6-3 6-3, Starace (Ita)-Luczak (Aus) 7-6 (4) 6-1. Tweede ronde: Nalbandian (Arg/3)-Calleri (Arg) 1-6 7-6 (2) 6-3. Koe- koestsjkin (Rus)-Nieminen (Fin/12) 6-4 6-4. Tweede ronde: Ancic (Kro)-Murray (GBr/7) 6-4 6-4. München. Mannen. Eerste ronde: Petzschner (Dui)-Korolev (Rus) 6-4 0-6 6-2, Silva (Bra)-Ba- chinger (Dui) 3-6 6-2 6-3, Lee Hyung-taik (ZKo)-Eitzinger (Oos) 1-6 7-5 6-2. Gonzalez (Chl/2)-Sela (Isr) 6-3 6-4. Naso (Ita) - Schüttler (Dui) 6-7 (2) 6-3 6-4, Andrejev (Rus/4)-Mon- fils (Fra) 6-3 6-4. Praag. Vrouwen. Eerste ronde: Pliskova (Tsj)-Molik (Aus) 6-4 6-4, Czink (Hon)-Pandzic (Kro) 6-0 6-2, Craybas (VSt)-Knapp (lta/5) 6-4 6-2. Zvonareva (Rus/1 )-Hradecka (Tsj) 6-2 6-3, Srebotnik (Slv/4)-Meusburger (Oos) 6-0 6-0, Zakopalova (Tsj)-Errani (Ita) 6-1 6-3. Fez. Vrouwen. Eerste ronde: Kleybanova (Rus/6)-Wozniak (Can) 6-2 6-3, Pavlioetsjenko- va (Rus)-EI Allami (Mar) 6-0 6-1, Loit (Fra)-O'Brien (GBr) 6-7 (7) 6-4 6-1. Arn (Hon)-Dokic (Aus) 6-4 6-2. WIELRENNEN Genève. Ronde van Romandië. ProTour. Pro loog, individuele tijdrit Genève: 1. Cavendish (GBr) 1,9 km in 2.07 (56,3 km/u), 2. Bennati (Ita), 3. Albasini (Zwi) 0.01, 4. Schroder (Dui), 5. Wiggins (GBr), 6. Kreuziger (Tsj), 9. Dekker 0.02, 22. Elijzen 0.03, 24. Clement, 33. Flens 0.04, 55. De Groot 0.06, 61. Mollema, 83. Leezer 0.08, 94. Engels 0.09, 132. Ten Dam 0.11. Ronde van Bretagne. Vijfde etappe, Lan- nion-Lannion, 1. Benoit Poilvet (Fra), 11. John ny Hoogerland 1.20. Algemeen klassement: 1. Benoit Poilvet 18.14.06, 2. Bram Schmitz 1.13, 6. Johnny Hoogerland 1.26. Bergklassement: 1. Johnny Hoogerland 86 punten, 2. Julien Fouchard (Fra) 44, 3. Christoph Meschenmo- ser (Dui) 35, Maurice Vrijmoed 34. meer uitslagen op www.pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 42