Zeeland Poppendamme kijkt vooruit Veelpleger uit Vlissingen komt goed weg Boerderij bij Grijpskerke presenteert plannen. 9 RUDIMOENS Vanaf 3 mei de eerste Donald Duck avonturen bij de PZC! w PZC Woensdag 30 april 2008 29 door Carla van de Merbel GRIJPSKERKE - Er wordt hard ge werkt aan de toekomst op boerde rij Poppendamme bij Grijpskerke. Het plan voor een antroposofische woon- en werkgemeenschap voor jongvolwassenen met een verstan delijke beperking krijgt steeds meer vorm en de activiteiten op het terrein worden uitgebreid met themaspeelplaatsen voor kinderen van vier tot en met twaalf jaar. Morgen, vrijdag en zaterdag wor den tijdens het Lentefeest op Pop pendamme (steeds van 10.00-17.00 uur) de toekomstplannen toege licht. Vrijdag kunnen kinderen van acht tot en met twaalf de nieu we energiespeelplaats - mét klim wand - in de schuur uitproberen. Eigenaren Piet en Toos de Meester van Poppendamme hebben een groot deel van hun boerderij ver kocht aan particulieren die daar mee de plannen van de Zeeuwse stichting BijEén willen realiseren. De stichting gaat in de schuur twee groepswoningen bouwen voor in totaal twaalf jongvolwas sen verstandelijk gehandicapten. De naastgelegen tuin en kas blij ven gehuurd worden door Het Gors. De cliënten van deze Goese zorginstelling houden hier hun dagbesteding. Huis en imkerij op Justine Lantsheer bij de hand- en voetsteunen voor de nieuwe klimwand op Poppendamme. foto Ruben Oreel Poppendamme blijven voorlopig nog in bezit van Piet en Toos de Meester. De imkerij blijft ook open voor bezoekers. Piet en Toos de Meester zijn zich langzaam aan het terugtrekken van hun Poppendamme. „We blij ven nog zo'n drie jaar hier", zegt Piet. Dan willen ze de rest ook ver kopen; mogelijk aan de stichting. Piet de Meester wil wel betrokken blijven bij Poppendamme. „Ik wil me als vrijwilliger gaan bemoeien met het educatieve gedeelte." Van terugtrekken is nu nog geen sprake. Piet de Meester heeft zelfs nog twee nieuwe attracties ont worpen voor in de grote schuur. Beneden komt een bijenspeel plaats voor kinderen van vier tot en met acht. Boven wordt hard ge werkt aan de energiespeelplaats. Kinderen vanaf acht tot en met 'De dagbesteding op Poppendamme is ook voor mensen van buiten' twaalf jaar kunnen hier spelender wijs kennismaken met onderwer pen als duurzame energie. De ener giespeelplaats is pas na de zomer helemaal klaar, maar vrijdag is-ie alvast voor een dagje open zodat kinderen hem kunnen uitprobe ren. Het is de bedoeling dat de nieuwe speelplaatsen in de schuur geëxploiteerd gaan worden door de stichting BijEén. Daarbij kun nen de bewoners van de nieuwe groepswoningen, maar bijvoor beeld ook cliënten van Het Gors, worden ingezet. De stichting is volop bezig met de plannen voor de groepswoningen, die in een deel van de schuur ge bouwd gaan worden. Volgens Justi ne Lantsheer van BijEén moeten de woningen volgende zomer klaar zijn. „Er zijn al zestien echt geïnteresseerden." De dagbeste ding begint al in mei. „We gaan eerst iets doen met schelpen, maar we willen op termijn een kaarsen makerij beginnen." De mensen die op Poppendamme komen wonen, kunnen gaan wer ken in de kas en de tuin, in de kaarsenmakerij of bij de speelplaat sen. „Maar dat is niet verplicht. Be woners mogen ook elders gaan werken en de dagbesteding op Poppendamme is ook open voor mensen van buiten." BijEén geeft tijdens het Lentefeest de komende dagen op Poppendam me een toelichting op de plannen voor de woningen en de dagbeste ding. Zaterdag worden ook het logo van de stichting en de website ge presenteerd en van 11.30-13.00 en 14.00-15.00 zijn er knutselactivitei- ten voor verstandelijk gehandicap ten. Loodgieters Installatietechniek BV Voor installatie onderhoud van uw cv-ketel 0118 - 479422 rmoens@zeelandnet.nl door Ad Roos MIDDELBURG - De Middelburgse rechtbank heeft gisteren een 34-ja- rige Vlissinger voor mishandeling, bedreiging, vernieling en openbare dronkenschap veroordeeld tot een voorwaardelijke iSD-maatregel. Twee weken geleden werd er on voorwaardelijke ISD tegen hem ge vorderd. Voor de uitermate blije en vooral zichtbaar dankbare Vlis singer ('gossie pietje, da's geluk hebben, dank u wel') betekent het wel, zo hield rechter J. Hopmans hem voor, dat één uitglijder hem direct voor twee jaar uit de samen leving doet verdwijnen. De Vlissinger had overigens nog meer geluk omdat de rechtbank hem eigenlijk ook nog een celstraf had willen opleggen. Alleen heeft de Hoge Raad bepaald dat dat in combinatie met ISD niet kan. De feiten waarvoor de Vlissinger werd veroordeeld vonden eind vo rig, begin dit jaar plaats en steevast verkeerde de man onder invloed van alcohol. Alle gezinnen in Nederland maakten op 24 oktober 1952 gratis kennis met een nieuw stripblad, dat al snel zou uitgroeien tot het best gelezen stripweekblad van Nederland: de Donald Duck werd een begrip en is dat nog steeds. In navolging van de Suske en Wiske successerie afgelopen jaar, presenteert de PZC u vanaf 3 mei een nieuwe verzamelreeks: de allereerste avonturen van de beroemdste eend ter wereld opnieuw gebundeld in twaalf bijzondere uitgaven, Donald Duck! Een jaar lang verschijnt iedere eerste zaterdag van de maand (m.u.v. deel 2) een nieuw boekje met daarin twee originele Donald Ducks uit de jaren vijftig op klein formaat. In totaal dus de eerste 24 uitgaven uit 1952 en 1953. Oom Donald en Tante Katrien, Kwik, Kwek en Kwak, maar ook De kleine boze wolf: jong en oud beleeft er plezier aan. Twaalf boekjes, elk met twee complete nummers, een unieke verzameling avonturen van het eerste uur Donald Duck. Leuk voor kinderen van nu, prachtig als herinnering aan toen. Speciaal voor onze abonnees deel 1 gratis! Zie de bon in de krant van zaterdag 3 mei.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 31