Zeeland PZCI 25 Dijk Nieuwland toch dicht Intratuin Koudekerke op koninginnedag en hemelvaartdag geopend Vlissinger commandant van brandweer Veere Drankrijder botst tegen paal WALCHEREN 31 Zelfs de fiets is klaar voor Koninginnedag Bezwaren tegen sluiting fietspad en aantasting dijk van tafel geveegd. van 10:00 tot 17:00 uur intratuin Kaartje Woensdag 30 april 2008 Provincie houdt forse vinger in de pap bij gebruik ruimte Tip? redwalch@pzc.nl Gekidnapte stripheld nieuwste loot aan superheldenstam WESTKAPELLE - Ongeveer twintig dappere dorpsbewoners en fiets te versieren voor Koninginnedag. „Door het slechte weer pelle. Ook de moeders van de jongsten hebben hard gewerkt, toeristen, vooral kinderen, waagden gisteren de fietstocht was de opkomst wat lager dan normaal, maar het was heel ge- Met crêpepapier, ballonnen en vlaggetjes waren de kinderen naar het boothuis van Westkapelle, om daar in de loods hun zellig", zegt John Gutteling van de Oranjevereniging Westka- helemaal voorbereid op vandaag. foto Lex de Meester door Nadia Berkelder NIEUW- EN SINT JOOSLAND - De Westelijke Oude Havendijk tussen Nieuw- en Sint Joosland en Mid delburg gaat toch dicht als het aan het Middelburgse college van B en W ligt. De bezwaren van een aan tal organisaties en particulieren te gen afsluiting van het fietspad op de dijk zijn afgewezen. De dijk wordt afgesloten omdat er een golfbaan komt. Het pad, dat eerst alleen een wandelpad was, maar dat de laatste jaren ook in ge bruik is als fietspad, zou volgens de gemeente niet te combineren zijn met de golfbaan. Een ander deel van de dijk wordt opgeslokt door de nieuwe N57. Voor wande laars komt er een nieuwe route, pal naast de nieuwe rijksweg. Fiet sers worden door de wijk Mortiere gestuurd. Zes organisaties hadden bezwaar gemaakt tegen het afsluiten van het pad: de dorpsvereniging Nieuw- en Sint loosland, de fiet sersbond, de Bond Heemschut, de Heemkundige Kring Walcheren, de stichting Voetpaden Walcheren en de stichting Vrienden van Mid delburg. Het gemeentebestuur vindt dat al leen het bezwaar van de fietsers bond behandeld kan worden: de andere organisaties zouden geen rechtstreeks belang hebben bij het Intratuin Koudekerke, Galgeweg 5 (Provincialeweg tussen Vlissingen en Koudekerke) Donderdag en Vrijdag koopavond Kijk voor meerinformatie op www.intratuin.nl openhouden van het pad. Maar ook het bezwaar van de fietsers bond is afgewezen: de gemeente vindt dat het verlies van het pad over de dijk wordt goedgemaakt door de aanleg van nieuwe fiets routes. Ook de bezwaren van zes particu lieren zijn afgewezen omdat ze geen belanghebbenden zouden zijn. Ze wonen niet in de buurt en ze hebben niet direct nadeel van de afsluiting van het pad, vindt de gemeente. Daarbij baseert de ge meente zich op uitspraken van on- nv De Westelijke Oude Havendijk tussen Nieuw- en Sint Joosland en Middelburg gaat dicht. De ge meente heeft bezwaren tegen de afsluiting afgewezen. der meer de Raad van State in ver gelijkbare zaken. De gemeente reageert alleen op verkeerstechnische argumenten. Bezwaren tegen aantasting van de natuur of van het cultuurhisto risch landschap - de dijk was vroe ger de oever van het toegangska naal van de haven van Middelburg - worden niet behandeld. Toch zijn dat voor de organisaties en de particulieren die hebben gerea geerd belangrijke punten. Dat de gemeente daar niet op in gaat, ligt aan de procedure die nu wordt ge voerd: die gaat alleen over het af sluiten van de weg. Bezwaren over werkzaamheden die later plaatsvinden, zoals de aan leg van de golfbaan, behandelt de gemeente niet. DOMBURG - Oud-Vlissinger Cor Bos (50) is benoemd tot brand weercommandant van Veere. Hij treedt per 1 mei in dienst van de Zeeuwse Veiligheidsregio. Het me rendeel van zijn tijd is hij gedeta cheerd bij de gemeente Veere. Bos woonde tot 2000 in Vlissin gen, maar vertrok toen naar Zuid- oost-Brabant waar hij onder meer werkte als hoofd van de Meldka mer en bij de afdeling crisisbeheer MIDDELBURG - Van een 41-jarige Middelburger is gistermiddag in zijn woonplaats het rijbewijs inge vorderd. De man was rond 17.45 uur op de Statenlaan met zijn auto tegen een lantaarnpaal gereden. Omdat agenten vermoedden dat de man onder invloed van alcohol was, moest hij op straat een blaas- test afleggen. Dat weigerde de man waarna hij werd overgebracht naar het politiebureau. Daar werkte hij mee aan de ademanalyse die aan gaf dat hij ruim vier maal de toege stane hoeveelheid alcohol op had. van de Veiligheidsregio. In Veere volgt hij Ron Bayens op, die eind vorig jaar vertrok als comman dant. Bos vindt het leuk om aan de slag te gaan bij een korps waar veel vrijwilligers werken. Ook trekt het hem dat hij in Veere ope rationeel bezig kan zijn als officier van dienst. Daarnaast vindt hij het een uitdaging om samen met ande ren te werken aan het versterken van het korps. ALMANAK Tip? redactie@pzc.nl Die kale speler van de Zuid-Beve- landse voetbalvereniging heeft het prima naar z'n zin bij de club. Naast de wekelijkse wed strijden en fanatieke trainingen wordt in de door hem geliefde kantine geregeld het pokerspel ge speeld, waar hij tegen beter we ten in toch steeds weer aan mee doet. Op het veld krijgt hij echter ook geregeld een kaartje, van de scheidsrechter welteverstaan. De teller stond op drie gele kaar ten toen hij laatst nummer vier en vijf in één wedstrijd kon bij schrijven. Teleurgesteld droop hij af. Zijn teamgenoten probeerden hem een beetje op te beuren en zo klonk het bemoedigend: „Ach joh, heb je ook 'ns een flush!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27