Pas als het de haring behaagt, begint het 1 n 3 Cher 'totaal verliefd' op Tom Cruise Mickey Hoogendijk bekent rol in nepserie Mike Boddé van huis uit geen feestnummer Leven Koos Alberts als documentaire te zien PZC Woensdag 30 april 2008 j 21 KOOPWAAR door Wouter Klootwijk 1 1 Nu heb ik hem", riep de visboer. Hij glun derde. Het was vorig jaar augustus. Nee, het was niet in juni, het was niet in juli, het was begin augustus. „Proeven?" Hij hield in zijn van het vet glimmende hand een haring, de staart wees naar mij. Kon hem zo pakken. Hap. Lie ve help, wat een vis, wat een supe rieure haring. Wat een feest, te we ten dat vanaf nu bij mijn visboer tot voorbij mei de haring van deze weergaloze topkwaliteit zal zijn. Hij heeft de hele partij gereser veerd in Katwijk en laat elke dag de emmertjes die hij nodig heeft uit het vrieshuis komen. Gisteren, gure dag in april, nog eentje we zen eten. Ja hoor, of het nog altijd augustus is. Mag ik al in april over haring schrijven van het Productschap Vis? Linke soep. Het Productschap laat je zo in de bak gooien als je je niet aan de regels houdt. Een regel luidt: haring bestaat niet tot 3 juni. Pas dan hebben we het over ha ring en vieren we de komst van de Hollandse Nieuwe. Dat ik het er toch al over heb, komt door een grimmig persbericht van het Pro ductschap Vis. Dit jaar riskeren vis boeren een enorme boete als ze voor 3 juni een nieuwe haring ver kopen. Het is een verordening. Voorheen was het nog gezellig. Je had het begin van het haringsei zoen en er waren opstandige vis boeren die het aan hun laars lap ten en al een paar dagen eerder nieuwe haring verkochten. Niet de beste, wel de eerste. Oneerlijke concurrentie, schuimbekten ande re visboeren onder aanvoering van hun voorman te Nijmegen. Folklo re was het eigenlijk, een soort Hoekse en Kabeljauwse twisten. De visboer uit Nijmegen won. Het Productschap schreef een verorde ning en installeerde heel on-Ne- derlands de haringpolitie. Weg folklore. Nieuwe haring on der politiebegeleiding. En was het dan tenminste nog om ons, argelo illustratie Judith Hofmann ze consumenten te helpen aan de best denkbare haring. Geen sprake van. Het gaat om ons geld. Eerst worden we primeurgek gemaakt. Als we maar denken dat op 3 juni de nieuwe haring op zijn top is, ge ven we er graag een paar kwartjes meer voor (in Amsterdam durven ze er tot wel 4 euro voor te vra gen). Alle visboeren moeten tege lijk kunnen profiteren van onze, door reclame opgewekte lust, waar voor we graag willen betalen. Het is kunstmatig. De datum van het begin van het nieuwe haring seizoen wordt in de winter bij de kachel afgesproken en stom ge noeg niet met de haring zelf Ha ring gaat zijn gang en gedraagt zich alle jaren anders. Het weer in het voorjaar is van in vloed op de hoeveelheid voedsel voor de vis. Twee jaar geleden moest de aan vang van het nieuwe haringsei zoen halsoverkop worden opge schoven de zomer in, omdat de vis sers nergens vette haring konden vinden, terwijl ze andere jaren al tijd aardig op tijd waren. Vorig jaar werd daarom al een later tijdspit gekozen voor het begin van het ha- ringfeest. Toch ging het toen bijna weer mis. De haring, zeg maar de natuur, doet niet wat het vispro ductschap wil. Het gebeurt wel eens dat de eerste haring van het nieuwe seizoen zo goed is, dat je voor je goeie geld meteen de beste bij de staart hebt. Maar meestal gaat het anders. De eerste nieuwe haringen zijn niet de beste. Vroeger had je koningin- nenharing. Majesteit kreeg nooit de eerste nieuwe haring, maar de beste. Het nieuwe haringseizoen was dan al wel begonnen, maar het kon nog weken duren voor keurmeesters een haring goed ge noeg vonden voor de koningin. Dus ook goed genoeg voor ons toch zeker? Het nieuwe haringsei zoen kan beter beginnen als het de haring behaagt. Als-ie op zijn best is, heren van het Product schap Vis. Desnoods in augustus! MN ALLEMENSEN „Ik was totaal verliefd op Tom Cruise en we hebben een relatie gehad", bekent Cher. De popster is zestien jaar ouder dan de ac teur. De affaire speelde zich ruim twintig jaar geleden af. Tom Cruise, die destijds 23 jaar oud was, had net zijn eerste suc ces met de film Risky Business, terwijl de 39-jarige Cher al twee decennia meedraaide in de pop industrie. Cher deed haar beken tenis bij Oprah Winfrey. Volgens Cher hadden zij en Tom een 'grote liefde' kunnen bele ven, maar dreven ze uit elkaar omdat ze het allebei te druk had den met filmopnamen. De Amerikaanse serie waarin Mickey Hoogendijk een rol zou spelen, is niet meer dan een re clamecampagne. Dat heeft de ac trice bekend aan persbureau No vum. Hoewel al eerder geruch ten opdoken over een mogelijke marketingstunt, hield Hoogen dijk haar lippen stijf op elkaar. Hoeveel ze ermee heeft ver diend, wil de actrice niet vertel len. Cabaretier Mike Boddé zag lange tijd het leven niet meer zitten. „Ik ben jarenlang depressief ge weest, had zelfmoordgedach ten", bekent hij in Mind Magazi ne. „Therapie gaf wel inzicht, maar haalde me niet uit mijn ex treme dip." De 40-jarige cabaretier zocht uit eindelijk zijn toevlucht in de pil len. „Tien jaar geleden ben ik aan de antidepressiva gegaan", vertelt hij in het psychologietijd- schrift. „Een zegen, in drie we ken tijd werd ik een ander mens." Koos Alberts werkt aan een do cumentaire over zijn leven. Dat meldt de zanger op zijn website. De documentaire zal uitgebreid ingaan op het leven en werk van de levensliedzanger. De 60-jarige Alberts scoorde in het verleden hits met nummers als Ik Ver scheurde Ie Foto en Eenmaal Kom Jij Terug. Aan zijn car rière kwam tijdelijk een v eind toen hij in 1987 bij een auto-ongeluk gedeel- Jf||||| telijk verlamd raakte. In t990 maakte de zanger Koos Alberts. foto Kippa echter een succesvolle comeback tournee. In 2003 werd Alberts ge ridderd in de Orde van Oran- je-Nassau. Het is nog niet be kend waar en wan neer de do cumentai re te zien zal zijn. 'tjÊmiM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 21