Omzet KPN groeit dankzij Getronics BP verrast markt met goede kwartaalcijfers Economie G*oen*ij< Middelburg GroenRijk Telecomconcern heeft geen last van tegenwind op financiële markten. Tunis Air koopt negentien Airbussen Deutsche Bank lijdt verlies door crisis Forse winstdaling verzekeraar Allianz Zaterdag en Zondag Creatief met Perkgoed gp 'i? W 'Sm -'"ZÊÉi AMSTERDAM - De overname van au tomatiseerder Getronics heeft het telecomconcern KPN in het eerste kwartaal een flinke omzetgroei op geleverd. Het nieuwe onderdeel droeg ruim een half miljard euro bij aan de met 22 procent gestegen omzet van 3,57 miljard euro die KPN gisteren rapporteerde. KPN is nog bezig het vorig jaar overgenomen Getronics te integre ren in de eigen organisatie. Daarbij worden onderdelen verkocht die niet behoren tot de kernactivitei ten die KPN voor ogen heeft. Dat proces ligt op schema, zo liet KPN weten. Het kon echter nog niets concreets zeggen over potentiële kopers. KPN boekte een nettowinst van 334 miljoen euro. Dat is lager dan analisten in doorsnee verwacht ten. Het voor beleggers belangrij kere bedrijfsresultaat voor afschrij vingen en amortisatie van good will (ebitda) was met 1,23 miljard euro evenwel in lijn met de ver wachtingen van de markt. Getro nics leverde aan dat resultaat een bijdrage van 24 miljoen euro. „We hebben een goed kwartaal achter de rug", aldus bestuursvoor zitter Ad Scheepbouwer in een toe lichting op de cijfers. „Onze recen te acquisities hebben daar behoor lijk aan bijgedragen, maar ook on ze bestaande activiteiten ontwikke len zich in gunstige zin." Van eco nomische tegenwind merkt KPN De overgenomen automatiseer- der Getronics droeg ruim een half miljard euro bij aan de met 22 procent gestegen omzet van 3,57 miljard euro van KPN. LONDEN - De Britse oliemaatschap pij BP heeft gisteren beter dan ver wachte cijfers bekendgemaakt over het eerste kwartaal. Net als Shell, dat gisteren ook de resultaten pre senteerde, kon het concern profite ren van de hoge olieprijs. Het resultaat, exclusief eenmalige items, kwam uit op 6,5 miljard dol lar. Analisten hadden gemiddeld gerekend op 5,3 miljard dollar. Het bedrijf produceerde gemid deld ruim 3,9 miljoen vaten olie-equivalent per dag. Net als bij Shell bleef de productie daarmee ongeveer gelijk vergeleken met de zelfde periode vorig jaar. De pro ductie van BP kwam overeen met de verwachtingen van analisten. De raffinage- en marketingdivisie boekte een onverwachte winst, on danks lagere marges op ruwe olie door de hoge olieprijs en een lage re productie op de raffinaderijen. In het laatste kwartaal van het afge lopen jaar zag het concern de winst nog met 24 procent dalen als gevolg van afschrijvingen, lage re marges op raffinage-activiteiten en hogere kosten. Ook over heel 2007 daalde de winst met 22 pro cent fors. BP is bezig met een reorganisatie om de bedrijfsstructuur te vereen voudigen en in de kosten te snij den. Daarmee wil het Britse con cern de sectorbreed dalende presta ties en productie het hoofd bie den. De oliemaatschappij waar schuwde dat de goede cijfers over het eerste kwartaal niet betekenen dat BP weer helemaal in vorm is. vrijwel niets. Het recente tumult op de financiële markten is vol gens financieel topman Marcel Smits volledig aan het bedrijf voor bij gegaan. KPN bevestigde dan ook zijn eerder gegeven vooruit zichten voor het gehele jaar. „Bij KPN rijdt de trein rechtdoor", al dus Smits. De omzet van KPN in Nederland nam toe met ruim een kwart. Dat was vrijwel volledig toe te schrij ven aan Getronics. De consumen- tentak zag de omzet met 5,5 pro cent dalen, vooral door een verder verlies aan vaste telefoonlijnen. Ook de omzet uit mobiele telefo nie nam af Daar stond groei tegen over in onder meer digitale televi sie, internet en mobiel dataver keer. Zonder de bijdrage van Getro nics daalde de winst bij KPN Ne derland licht. Maar KPN verwacht dat de bodem bereikt is en dat de winst in eigen land weer stijgt. TUNIS - Luchtvaartmaatschappij Tunis Air heeft een order geplaatst voor negentien Airbus-vliegtui gen. De totale waarde van de op dracht bedraagt meer dan een mil jard euro. Dat meldde het Tunesi sche ministerie van Luchtvaart. Het gaat om tien toestellen van het type A320, drie A35o's en drie A33o's. Voor drie andere vliegtui gen werd een intentieverklaring ge tekend. Tunesië plaatste de order tijdens het staatsbezoek van de Franse president Nicolas Sarkozy. FRANKFURT - Deutsche Bank, de grootste bank van Duitsland, heeft in de afgelopen drie maanden het eerste kwartaalverlies geleden in vijfjaar door de crisis op de finan ciële markten. Het verlies voor be lastingen bedroeg 254 miljoen eu ro tegen een winst van meer dan 3 miljard euro een jaar eerder. Dat maakte Deutsche Bank gisteren be kend. Deutsche Bank schreef in het afgelopen kwartaal nog eens 2,7 miljard euro af door krediet- en handelsverliezen. MÜNCHEN - Het Duitse Allianz, de grootste verzekeraar van Europa, heeft in het eerste kwartaal van dit jaar veel minder winst behaald door de onrust op de financiële markten. Het nettoresultaat kwam uit op 1,1 miljard euro tegen 3,2 miljard euro een jaar eerder. Dat meldde het concern gisteren op ba sis van voorlopige cijfers. Bij de bankdochter Dresdner Bank schreef Allianz bijna 900 miljoen euro af in het afgelopen kwartaal. Daarmee bedragen de totale af schrijvingen bij Dresdner al 2,5 miljard euro. De operationele winst van Allianz kwam uit op 1,8 miljard euro in vergelijking met 2,9 miljard euro in dezelfde perio de een jaar eerder. W PZC Woensdag 30 april 2008 1 7 Zomerbloeiers maken in een vrij korte tijd een groeispurt door. Om lang van uw planten te genieten doet u er goed aan regelmatig bij te mesten. i--" ■gctrecjcv-Y> .v.w.v ,vto y-rtA» t opmaken van potten en bakken met kleurijke zomerbloeiers "V^Ïr Het RijkeTuinleveri Spaar Groen Fleuro's voor contante korting! krijgt een gratis Groen Fleuro bij elke besteding van 15,- aan groenproducten (bollen, bomen, heesters, perkgoed en tuin-/ kamerplanten) bij de kassa van GroenRijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 17