Buitenland zijn wij geopend! Dna-onderzoek toont aan dat Fritzl vader is van kinderen dochter 1 r Duitsers voor uitgave Mein Kampf JS <s> MELIESTE Glashandel ontdek het design van hardglazen deuren tJIf f Op 1 mei Hemelvaartsdag Politici pleiten voor speciale editie om misbruik te voorkomen. Flirtende mannen naar kapper gestuurd Veel jonge meisjes van sekte Texas zwanger 'Dode bij autobrand is vermiste vrouw' Vijfjarige Felix heeft motorische beperking door gebrek aan licht. de Mortiere i www.woonboulevarddemortiere.nl Boek Disneyland® Resort Paris en ontvang 1. GRATIS Disney knuffel 2. GRATIS Disney ontbijt voor de kinderen 3. GRATIS verblijf voor kinderen t/m 6 jaar 4. GRATIS lichttour Parijs 5. GRATIS 4 kortingsvouchers f 1 0 I Woensdag 30 april 2008 PZC Hardglazen deuren zijn mooi, staan chique en laten veel licht door. Prachtig In combinatie met bijvoorbeeld een hard- stenenvloer of een mooie parketvloer. Waarom eigenlijk houten deuren? Ontdek hardglazen deuren... Bezoek onze showroom, wij adviseren u graag! Livingstoneweg 20, Goes, Tel.: 0113 - 227 854 Openingstijden showroom. ma t/m vrij van 8.00 tot 17.30 of op afspraak. www.meliesteglas.nl BERLIJN - Duitse historici willen dat Adolf Hitiers boek 'Mein Kam pf in een uitgave met aantekenin gen en achtergrondinformatie ver schijnt, voordat het auteursrecht van het boek in 20t5 vervalt en al gemeen verspreid mag worden. Volgens hen is dat de beste manier om te voorkomen dat het boek la ter door rechts-extremistische or ganisaties wordt gebruikt als propa gandamiddel. Al sinds de Tweede Wereldoorlog is 'Mein Kampf in Duitsland ver boden. De rechten van het boek liggen nu bij de overheid van de deelstaat Beieren, maar volgens de wetgeving komen die zeventig jaar na de dood van de schrijver te ver vallen. De Beierse autoriteiten hebben tot nog toe elk verzoek om een Duitse heruitgave van het werk afgewe zen, om misbruik te voorkomen en uit respect voor de slachtoffers van de Holocaust. Hans-Christian Taubrich van het Nazi-documentatiecentrum in Neurenberg, een van de initiatief nemers, vindt dat er voor eens en altijd afgerekend moet worden met 'de legendes en mythes rond dit boek'. Ook de secretaris-gene raal van de Duitse Centrale Raad voor Joden heeft gezegd geen be zwaar te hebben tegen een dergelij ke academische uitgave. RIYAD - Een prins in Saudi-Arabië heeft de politie opgedragen om mannen die openlijk flirtten met vrouwen het haar af te scheren. Dat meldden kranten gisteren. Prins Fahd bin Badr, gouverneur van de regio al-Jofj zou de straf hebben bedacht nadat hij zag dat langharige mannen meisjes lastig vielen die een school in de plaats Skaka verlieten. Volgens de conser vatieve versie van de islam mogen mannen geen lang haar hebben. AUSTIN - Ruim de helft van de 53 meisjes tussen de veertien en ze ventien jaar oud die onlangs zijn weggehaald bij een sekte in de Amerikaanse staat Texas, is zwan ger of al moeder. Dat meldden gis teren Amerikaanse media. In to taal werden 463 kinderen wegge haald. De Fundamentele Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der laatste Dagen praktiseert polyga mie en huwelijken met minderjari gen. VREDEN - Een verkoold lichaam dat maandagmiddag is gevonden in een uitgebrande auto in de bos sen aan de grens bij Winterswijk, is waarschijnlijk dat van een 52-ja- rige vrouw uit Winterswijk. De Duitse politie sluit een misdrijf niet uit. Maandagmiddag stuitten wandelaars net over de grens bij Vreden op de brandende auto. Na dat deze was geblust, trof de brand weer het verkoolde lichaam aan. AMSTETTEN - De 73-jarige Oosten rijker die zijn dochter bijna een kwart eeuw verborg en misbruikte in een kelder onder zijn huis, is in derdaad de biologische vader van zes kinderen die zij baarde. Dat is gebleken uit dna-onderzoek. De dochter kreeg zeven kinderen. Een baby overleed kort na de geboorte en is naar verluidt door vader/opa Josef Fritzl in een oven verbrand. De politie zegt nog maanden no dig te hebben om alle details van de zaak in kaart te brengen. Daar om wil de politie naast de hoofd verdachte en de dochter, ook de vrouw van Josef nader verhoren. Zij zou van niets weten. Josef en zijn vrouw kregen zeven kinderen, allen inmiddels volwas sen. Dochter Elisabeth baarde er zoals gezegd ook zeven. Van de zes nog levende kinderen zijn er door Josef en zijn vrouw drie zoge naamd als vondelingen opgevoed. De politie heeft veel tijd nodig om de zaak in beeld te brengen van de 73-jarige Oostenrijker die zijn dochter een kwart eeuw lang verborg en misbruikte. Elisabeth en de resterende kinde ren leefden ondergronds in de kel der zonder daglicht. Voor de bouw ervan werd al in 1978 vergunning aangevraagd en verleend. Elisa beth verdween in 1984. Alle slachtoffers zijn volgens de po litie in veiligheid gebracht. Met dochter Kerstin (19) gaat het niet goed. Zij ligt al ruim een week in een ziekenhuis. Door deze opna me kwam de zaak aan het rollen. Kerstin ligt aan de beademing, krijgt een antibioticakuur en we gens nierfalen ook dialyse. Deskundigen maken zich grote zorgen over het lot van de getroffe nen. De 18-jarige Stefan heeft zijn hele leven in de kelder geleefd. Hij zou beperkt kunnen lezen en schrijven. Van de 5-jarige Felix wordt vermoed dat hij motorische beperkingen heeft door zijn leven in een kelder zonder daglicht. Met de 'geadopteerde' kinderen gaat het redelijk goed. Over de moeder is alleen bekendgemaakt dat ze sterk verouderd is en met grote psychologische problemen kampt. Fritzl is gisteren door een psycho loog en een psychiater onder zocht. Hij is volgens zijn advocaat 'emotioneel gebroken' en wordt voor zijn eigen veiligheid van de andere gevangenen afgeschermd. HBHi .v&ll Bl .si Springkus. -v:- Springkussen jungle, éénwielfietser, dansen op dierenh'rts en feestfotograaf Van 13.00 tot 17.00 uur theatrale activiteiten op het parkeerterrein van Woonboulevard de Mortiere -frkuiS in alle Disney Hotels voor La Vallée Village Outlet Shopping Vraag naar de verschillende voorwaarden 1 u 220 winkels 0900-8482 www.globereisburo.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 10