Meningen Fly-drive IERLAND KRAS.NL BOEK ONLINE of bel 0900-9697 Voedselschaarste Nieuwe natuur Medische missers Kernreactor Sluipverkeer Ziekenhuis 21 Ziekenhuizen 22 Cultuur I natuur Inclusief vlucht, hotelovernachtingen, ontbijt en autohuur! PZC Dinsdag 29 april 2008 9 LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) Burgers van Nederland let op: een land dat door de ontwikkeling van natuurgebieden en ontpoldering straks niet meer in zijn eigen voed selvoorziening kan voorzien, is ten dode opgeschreven (PZC, 23 april). Niemand kan zonder landbouw, want; geen toekomst zonder land bouw en geen landbouw zonder toekomst. Zelfs onze koningin wordt van het veld gediend. Adrie Guiljam Rembrandtlaan 15, Terneuzen Terwijl enorme bedragen uitgege ven worden aan plannenmakers en beoordelaars ten gunste van 'nieuwe natuur' en de te realiseren ecologische hoofdstructuur, ver kwanselt de beheerder van de be staande verbindingszones vele na tuurwaarden (langs polderwegen, bermen en sloten). Het water schap heeft te weinig geld om het maaibeheer zo uit te voeren dat on der meer jonge kikkertjes zich goed kunnen verplaatsen, omdat de klepelmaaiers worden ingezet. Het is duidelijk dat zeer veel rup sen en jonge kikkertjes verhakseld worden, terwijl 't maaisel dat blijft liggen, de plantengroei bepaald niet opfleurt. Ik zou willen dat in plaats van al die nieuwe natte na tuurgebieden eerst aandacht wordt gegeven aan het optimalise ren van het bestaande. G. Calon Oud Vlissingen 28, Hoek Operatie eindigt fataal (PZC, 22 april). Dat in ziekenhuizen fouten worden gemaakt, is menselijk, maar dat deze niet erkend worden is schandelijk. Binnen het bedrijfs leven kan iemand die een wanpres tatie levert naar huis gestuurd wor den, maar medici houden meestal gewoon hun positie. Medische mis sers hebben vergaande gevolgen voor iemands leven. Die kunnen min of meer verwerkt worden als de behandelaar zijn verantwoorde lijkheid neemt. Indien dat niet ge beurt, is de miskenning een zwaar dere belasting voor de patiënt en zijn nabestaanden en wordt het een lange weg naar het Medisch Tuchtcollege. W.C. Murre Irislaan 16, Vlissingen Volgens de CIA zijn er keiharde be wijzen dat Syrië met hulp van Noord-Korea in het geheim aan een nucleaire reactor gewerkt heeft (PZC, 25 april). Diezelfde dienst had ook bewijzen dat Irak over massavernietigingswapens be schikte, reden voor een al ruim vijfjaar durende zinloze oorlog. Een even zinloze oorlog in Afgha nistan, die volkomen onterecht een vredesmissie genoemd wordt. Een wereldwijde kredietcrisis, die zijn oorsprong heeft in de VS. Een grote dreiging van voedseltekort voor 800.000 Palestijnen, omdat Amerika's grote vriend Israël Gaza afsluit, zodat er geen brandstof voor de VN-voedselstransporten beschikbaar is. Waardoor zich een humanitaire ramp aandient. En dan durft Bush landen als Iran, Sy rië en Noord-Korea uit te maken voor schurkenstaten. J. Deguelle Paul Krugerstraat 326, Vlissingen Met belangstelling las ik het artikel over sluipverkeer Oude Rijksweg in 's Heer Arendskerke (PZC, 24 april). De voorzitter van de vereni ging dorpsbelangen de heer Quaak weet het goed te brengen over de huidige verkeerssituatie. Ik spreek hem niet tegen dat de zware vrachtwagens geweerd moeten worden, die deze alternatieve rou te nemen. Maar het kan er bij mij niet in dat er door de nieuwe situa tie die binnen afzienbare tijd ont staat (ook het woon- en werkver keer naar het Sloe) al het wegver keer geweerd moet worden. Als de A58 door een ongeval of wegwerk zaamheden afgesloten wordt, vraag ik mij af of de Westhaven- dijk in Goes niet als sluiproute wordt gebruikt. Vooral de toena me van vrachtauto's, baart mij zor gen. Ik stel de wethouder van Goes voor om alleen bestemmings- vrachtverkeer toe te laten. Bij de Ringbrug is het vooral in de zo mer een chaos. Haal de routebeschrijving via de Langeweg-Westhavendijk uit het navigatiesysteem voor vrachtver keer. M. Steenhard Westhavendijk 3, Goes Ziekenhuisbesturen van Goes en Vlissingen, gefeliciteerd met uw be slissing. Nu het grote ziekenhuis in Goes komt en er al specialisten naar Goes gaan, breng ik onder de aandacht dat de reis van Walche ren met het openbaar vervoer zo'n drie uur duurt en 15 euro kost. Zware opgaven, zeker als je regel matig naar het ziekenhuis moet. Het afbreken van het Vlissingse ziekenhuis, wat een geldverspil ling. In 2007 nog verbouwd; onder meer twee operatiekamers. In het begin van de jaren negentig is er een nieuwe vleugel toegevoegd. Er is nog genoeg ruimte voor nieuw bouw. Er moeten twee radioactie ve bunkers geruimd worden. Hoe vervuild is grond? M. Meerman Jan Vermeerlaan 32, Vlissingen Onbegrijpelijk. Een directeur in Vlissingen die amper van zich laat horen, die alleen zijn eigen perso neel op de vingers tikt. Een Pv- dA-wethouder in Vlissingen die ge waagd het te zeggen: zet het zie kenhuis maar op de plaats van de sportboulevard, laat de hockeyclub uit Vlissingen maar naar Middel burg gaan en de atleten uit Middel burg naar Vlissingen. Wat een ge brek aan kennis. Het ergste is nog de kapitaalvernietiging voor een verplaatsing van maxinaal drie ki lometer. Er mankeert niets aan het ziekenhuis in Vlissingen. Gewoon een aantal etages bouwen en aan de overkant parkeren. Heer Zo mer, bestuur en personeel vecht voor uw toko. Ko Meulmeester Platanenstraat 41, Oost-Souburg I J waarom zou je verder zoeken Ontdek het onbekende noordwesten j INCLUSIEF: vliegreis Rotterdam-Donegal v.v. per VLM Airlines, vlieg-/luchthavenbelasting, verblijf in 3-/4-sterren hotels, ontbijt, 7 x 24 autohuur Opel Corsa of gelijkwaardig, uitge breide reisbeschrijving, wegenkaart, diverse autoverzekeringen. Vertrekdata: zaterdag van 10/5 t/m 13/9 Mei v.a. 689 Juli-augustus v.a. 699 Juni v.a. 649 September v.a. 699 Prijzen zijn per persoon o.b.v. van 2 personen. Zie www.kras.nl/35245 INCLUSIEF: vliegreis Amsterdam-Dublin en Cork-Amsterdam met Aer Lingus, luchthaven- en vliegbelastingen, rondreis in comfortabele bus, Nederlandssprekende reisleiding, verblijf in toeristenklasse hotels, 7 x ontbijt, het beschre ven excursieprogramma. Vertrekdata: div. donderdagen van 29/5 t/m 18/9 Mei v.a. 699 Juli-augustus v.a. 779 Juni v.a. 729 September v.a. 699 Prijzen zijn per persoon o.b.v. van 2 personen. Zie www.kras.nl/35147 Extra ingekocht tegen bodemprijzen! Ontdek nu vanaf slechts 649 de overweldigende na tuur en de bijzondere cultuur van het ongerepte noordwesten van Ierland. 8 dgn FLY-DRIVE ONGEREPT IERLAND' Het nog onbekende noordwesten van Ierland wordt gedomineerd door zijn ruige en onge repte natuur! Natuurlijk verkent u de spectacu laire kustlijn met de hoogste kliffen van Europa, dwaalt u door eeuwenoude stadjes en ziet u in een groen decor van bergen en heidevelden pre historische ruïnes. 8 dgn RONDREIS 'HET GROENE IERLAND' De ideale combinatie van cultuur en natuur vindt u op Ierland in overvloed! In deze rondreis gaan we op ontdekkingstocht naar o.a. de middeleeuwse hoofdstad Kilkenny, het adembenemend mooie eiland Dingle en verkennen we de Connemera en The Burren. En wat dacht u van de 'Ring of Kerry'? De ideale combinatie van cultuur en natuur vindt u op het groene eiland Ierland in overvloed! Ontdek het nu met KRAS vanaf slechts 699, inclusief talloze excursies!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 9