Sport Schweertman hoopt stiekem op finaleplaats op EK squash Trendy omafiets sgr Ik 3!,5 fk 28,5 Sm28,5 Dennie Ie Comte moet nog even geduld hebben Tristan Benschop verrast op NK 4 Christian van Vossen (SKNWK) f 24 32 1 Koudekerkenaar is toe aan tweede grote landentoernooi. Zestigste editie van Swift-toernooi Rillandia gaat zonder De Frel nacompetitie in Van der Luer assistent bij Alemannia Aachen Goud en zilver voor m^ÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊ Zwemster Nijhuis beëindigt loopbaan Simone de Klerk op NK Pim Verbeek kan weer beschikken over Kewell €549- stadsfiets SPZC Dinsdag 29 april 2008 35 1 - DennieleComte(Duiveland) 2 Ronald Zwager (Duiveland) 3 - Niek van Sprundel (Aardenburg) 4 f Arjan Smalheer(ZSC'62) 5 4 Arjan Koopmans (Rillandia) 6 - Jerfey Booij (Zeelandia Middelburg) - Mathijs Hage (Zierikzee) Peter Dieleman (Zaams^l 9 f Ferdi Kabal (Sluiskil) 10 4 Josimar Pattinama (Jong Ambon) 11 t Marinus Baas (Arnemuiden) Sinan Coban (Terneuzen) 13 Vincent Coedegebuure (Renesse) f Wesley Goud(SKNWK) 15 4 Sam Ysebaert (Hoek) klasse goals factor totaal 3A 28 1,5 42 3A F 36 1,5 36 4A 1 36 4B 32 1 3A 21 1,5 3A 19 1,5 3A 19 1,5 2E 19 1,5 ®Sp28,5 SA 28 1 28 4B 27 1,5 27 2E 17 25,5 2E 17 1,5 25,5 5B 25 1 25 4B 23 1 23 HB 11 2 22 48 22 1 pzc i wa 22 GOES - De eerste plaats in het top scorersklassement kan Dennie le Comte niet meer ontgaan, maar de aanvaller van de kersverse kam pioen Duiveland moet nog even geduld hebben totdat de volledige ranglijst is opgemaakt. Want in de vijfde klasse zondag staat nog één speelronde op het programma, ter wijl de zaterdag-hoofdklassers nog twee duels moeten afwerken. Le Comte verstevigde zijn leiders positie door drie keer raak te schie ten tegen Apollo'69. Arjan Smal- heer van ZSC'62 steeg dankzij zijn twee doelpunten tegen FSV naar de vierde plaats. Dit ging ten koste van Arjan Koopmans (Rillandia), die één keer het net wist te vinden maar toch een plaatsje zakte. Peter Dieleman van Zaamslag, met Mat hijs Hage (Zierikzee), Jerfey Booy (Zeelandia Middelburg) en Ferdi Kabal (Sluiskil) gedeeld zesde, stormde de top tien binnen door dat hij drie keer trefzeker was te gen Nieuwdorp. Kabal kan dit drie tal nog passeren als hij in het laat ste competitieduel scoort. Ondanks zijn vier goals tegen RCS haalt Sinan Coban van Terneuzen de top tien net niet. door Roeland van Vliet GOES - Het Nederlandse squash- team gaat op het Europees kam pioenschap, dat morgen in Amster dam begint, voor een podium plaats. Piëdro Schweertman uit Koudekerke, één van de zes Oran je-internationals, hoopt stiekem op meer. „Met een gunstige loting zouden we misschien de finale kunnen halen." De 24-jarige Schweertman heeft af gelopen jaar de stap van de subtop naar de top van Nederland ge maakt. De Walchenaar werd daar om in het najaar van 2007 al mee genomen naar het wereldkampi oenschap voor landenteams in In dia. Nu is hij toe aan zijn tweede grote toernooi. Oranje is in de voorronde inge deeld bij Zwitserland, Zweden en Hongarije. Alleen de winnaars van de vier poules gaan door. Normaal gesproken zit het thuisland daar bij. „Zwitserland, Zweden en Hon garije zijn prima squashlanden, maar we moeten wel drie keer kunnen winnen", vindt de inwo ner van Den Haag. In de halve finales van vrijdag kan Nederland (zevende op het WK) tegenover Engeland (wereldkam- ppi Squasher Piëdro Schweertman begint morgen met Nederland aan het EK voor landenteams. Het toernooi wordt gehouden in Amsterdam. pioen), Frankrijk (derde op het WK) of Wales (de waarschijnlijke winnaar van de vierde poule) ko men te staan. „Na de voorrondes wordt er geloot welke landen el kaar bij de laatste vier treffen. Mochten we zowel Engeland als Frankrijk ontlopen, dan hebben we een redelijke kans de finale te halen." Op het EK in Frans Otten Stadion komen in elke interland vier van de zes spelers in actie. Wanneer Schweertman wordt opgesteld, weet hij nog niet. „Maar de bonds coach, Sjef van der Heijden, weet dat ik er goed voor sta. Ik ben fit en heb in de aanloop naar het EK in de competitie een aantal aardi ge wedstrijden gespeeld. In Am sterdam zal ik er best een paar keer bij zijn." HELMOND - Tafeltennisser Tristan Benschop van ttv Scaldina uit Zie rikzee slaagde erin zich tijdens het Nederlands jeugdkampioenschap voor B-licenties in Helmond voor het hoofdtoernooi te plaatsen. Dat was redelijk verrassend, om dat Benschop pas een paar maan den in het bezit van deze licentie is. Hij boekte twee winstpartijen, waarvoor hij beide keren vijf ga mes nodig had. Eerste versloeg hij Ryan Saheblal van ttv Amstelveen en vervolgens Arthur van Galen van ttv DHC. Dankzij een tweede plaats in zijn poule plaatste Ben schop zich bij de beste 64 spelers. In het hoofdtoernooi was het ech ter snel gebeurd. In drie games ver loor hij van Hans David Heidring van ttv A-merk. De andere twee B-spelers van Scal dina, Dennis Smalheer en Koen van Velthoven, wisten zich niet te plaatsen voor het hoofdtoernooi. Zij moesten zich met een enkele winstpartij tevreden stellen. MIDDELBURG - Al voor de zestigste keer houdt de Middelburgse korf balvereniging Swift het Hemel- .vaartsdagtoernooi. Op de velden sportpark De Voorborch ko- Ib donderdag 84 teams in actie, Homstig van zestien verenigin- Hn. Vanwege de vakantieperiode p de animo iets minder dan in voorgaande jaren. In de hoogste seniorenpoule ko men vijf ploegen uit: Ondo, Schel- devogels, Swift 1, Swift 2 en Togo. GOES - Rillandia won zaterdag de derde-periodetitel, maar gaat de nacompetitie in zonder trainer John de Frel. Het bestuur van de club en de oefenmeester hebben besloten per direct uit elkaar te gaan. Jan Minnaard, lid van de techni sche commissie: „Soms is het voor beide partijen beter om uit elkaar te gaan. Het werkte niet meer. Dat lag niet alleen aan John, maar ook aan de spelersgroep." AKEN - Eric van der Luer is vol gend seizoen assistent-trainer bij Alemannia Aachen. De tweevou dig international tekent een con tract voor twee seizoenen bij de club die uitkomt in de TWeede Bundesljga. Wan der Luer speelde tussen 2002 en 2004 voor Aleman nia Aachen. De oud-middenvelder traint dit seizoen de jeugd van Ro- da JC. Aachen voetbalde vorig sei zoen nog. in de Bundesliga, - AMSTERDAM - Moniek Nijhuis beëindigt haar zwemloopbaan. De 20-jarige Amsterdamse schoolslag specialiste geeft voorrang aan haar studie economie en bedrijfskunde. De zwemster van NZA (Amster dam) wist zich niet teTwaüfioeren voor de Olympische Spelen deze zomer in Peking. Nijhuis verbeter de meerdere malen de Nederland se records op de 50 en 100 meter bschoolslag. -ï la GOES - In haar laatste jaar als junio- re is Simone de Klerk er net niet in geslaagd Nederlandse jeugdkam pioen te worden. De tafeltennis ster van SAR'72 uit Kloosterzande verloor in de finale met 3-0 van Monique Posthuma van Westa. Samen met Posthuma werd ze evenals vorig jaar wel Nederlands kampioen in het dubbelspel. Ze versloegen Tali Cohen en Suzanne Dieker van SKF uit Veenendaal met 3-1. SYDNEY - De Australische bonds coach Pim Verbeek kan weer be schikken over Harry Kewell. De linkermiddenvelder van Liver pool kampte de laatste jaren regel matig met blessures, maar hij liet gisteren weten op 23 mei mee te doen in het vriendschappelijke duel met Ghana. Het duel met Ghana geldt als voor bereiding op de WK-kwalificatie- wedstrijden tegen Irak, Qatar en China in juni. Consumentenadviesprijs Damesfiets in 2 hippe kleuren Leverbaar met terugtraprem of 3 versnellingen met rollerbrakes Met extra brede banden Compact aluminium frame Naafdynamo Bekijk de Diva's en andere stadsfietsen bij de Batavus-dealer of check www.batavus.nl Fietewereld Bouwman Noordstraat 17 Burgh Haamstede Tel. 0111-651250 www.fietswereldbouwman.nl Profile Centerpolnt de Fietsspecialist Meelstraat 31Zierikzee Tel. 0111-450018 www.profiledefietsspecialist.nl Safetystandaard Veiligheidsslot en diefstalpreventiechip Spatbord met bloemenprint Jan de Jonge Tweewlelers Weststraat 5 Zierikzee Tel. 0111-412115 www.deiongetweewielers.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 67